Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela will be player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 41 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Ostatné témy

Go to page 1, 2, 3  Next
Author Enter your Message here

Site Admin
 Post subject: Cokoliv jste chtěli vědět o tenisu a báli jste se zeptat
PostPosted: 19. July 2008 03:19 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|28. March 2024| 11:45
Pokud má kdokoliv nějaké otázky ohledně tenisu, ať se zeptá. Třeba se najde někdo, kdo mu odpoví. Může to být cokoliv přes teorii hry, rakety, tenisové kurty a další věci.


Top
  Profile
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: Cokoliv co jste chtěli vědět o tenisu a báli jste se zeptat
PostPosted: 19. July 2008 09:25 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|28. March 2024| 11:45
Dobra tema!!! :P
No ta ja by som sa chcel spytat,kedže v pondelok by mali byt znovuotvorene kurty ktore už asik 3 tyzdne opravuju....aaa dost neskoro ale i tak som prisiel na to že namiesto betonu čo som si myslel, budu davat umelu travu :shock: a teraz newiem,sak to sa neocucha ta umela trava alebo fakt newiem 8-) jak sa na nej bude hrat :dunno:





Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Cokoliv co jste chtěli vědět o tenisu a báli jste se zeptat
PostPosted: 19. July 2008 11:10 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 201
Location: Prešov, Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 10:45
Dobra tema!!! :P
No ta ja by som sa chcel spytat,kedže v pondelok by mali byt znovuotvorene kurty ktore už asik 3 tyzdne opravuju....aaa dost neskoro ale i tak som prisiel na to že namiesto betonu čo som si myslel, budu davat umelu travu :shock: a teraz newiem,sak to sa neocucha ta umela trava alebo fakt newiem 8-) jak sa na nej bude hrat :dunno:

Keď nebudeš chodiť často, tak sa neočuchá 8-)


Top
  Profile
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: Cokoliv co jste chtěli vědět o tenisu a báli jste se zeptat
PostPosted: 19. July 2008 13:00 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|28. March 2024| 11:45
Tak ja som "každotyzdenny zakaznik",to nepripada do uvahy!!! :lol:





Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Grand Slam Champion
 Post subject: Re: Cokoliv co jste chtěli vědět o tenisu a báli jste se zeptat
PostPosted: 19. July 2008 15:48 
Offline
User avatar

Joined: 13. May 2008
Posts: 429
Location: Humenné
Local Time:
|28. March 2024| 11:45
ja by som mal teda niekolko otazok...neviem ci tu mozme dat aj ako zlepsime hranie..ale skusim snad tu je aj nejaky skuseny tenista ;) ja hram len rekreacne a moje odpaly nie su moc silne, vzdy padnu dostredu dvorca a pritom su aj take vyssie..teda ak hram forehand tak vzdy tu lopticku odbijem vyssie a dostredu...snazil som a dat do toho aj silu ale nejak nefunguje..chcem aby boli take dlhe a nie vysoke a kym padnu tak cakas ;)



Danka a Maria


Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Cokoliv co jste chtěli vědět o tenisu a báli jste se zeptat
PostPosted: 19. July 2008 16:53 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|28. March 2024| 11:45
Dobra tema!!! :P
No ta ja by som sa chcel spytat,kedže v pondelok by mali byt znovuotvorene kurty ktore už asik 3 tyzdne opravuju....aaa dost neskoro ale i tak som prisiel na to že namiesto betonu čo som si myslel, budu davat umelu travu :shock: a teraz newiem,sak to sa neocucha ta umela trava alebo fakt newiem 8-) jak sa na nej bude hrat :dunno:
Umělá tráva ve skutečnosti nemá se skutečnou téměř nic společného. Já když na tom hrál poprvé, tak mi to spíš přišlo jako nějaký koberec. Něco jako lístečky, stvoly syntetické trávy nebo jak to nazvat (prostě takové třásně), jsou dlouhé vesměs něco málo přes 1 cm a kvůli odolnosti materiálu k sobě přilepené jakousi štěrkovou nebo pískovou směsí. Rozhodně se to neocuchá, jelikož je to přilepené k pevnému podkladu. Vydrží to léta pod maximálním zatížením. Na hraní to ale moc populární povrch není, co jsem se bavil s lidma. Já osobně preferuju antuku.
ja by som mal teda niekolko otazok...neviem ci tu mozme dat aj ako zlepsime hranie..ale skusim snad tu je aj nejaky skuseny tenista ;) ja hram len rekreacne a moje odpaly nie su moc silne, vzdy padnu dostredu dvorca a pritom su aj take vyssie..teda ak hram forehand tak vzdy tu lopticku odbijem vyssie a dostredu...snazil som a dat do toho aj silu ale nejak nefunguje..chcem aby boli take dlhe a nie vysoke a kym padnu tak cakas ;)
Moc ti asi neporadím, možná by sis mohl pořídit trenéra. Obvykle záleží na držení rakety a švihu. Pokud chceš hrát tvrdý přímý úder nízko nad sítí tak je asi nejlepší východní držení (kloub ukazováčku máš na hmatníku na té největší ploše rovnoběžně s hlavou rakety, ale to pak riskuješ, že budeš hodně kazit. Hrajou tak hodně ženské, které nemají sílu na topspinové údery. Myslím, že i Daniela to drží takhle, nebo aspoň na rozhraní východního a polozápadního držení. Pokud chceš hrát s větším topsinem, tzn tolik nekazit, tak bys měl používat buď polozápadní nebo západní držení, přesuneš kloub ukazováku o jednu resp. dvě plošky na hmatníku rakety po směru hodinových ručiček. Ale hrát takhle vyžaduje velkou sílu a lépe zvládnutou techniku úderu. Jinak je to o zlomení zápěstí. Taky hodně záleží na raketě. Pokud máš větší raketu, tak do toho dáš více síly a většinou to díky většímu sweet spotu trefíš čistě. Co máš za raketu a jak jí držíš?


Top
  Profile
Reply with quote  

Grand Slam Champion
 Post subject: Re: Cokoliv jste chtěli vědět o tenisu a báli jste se zeptat
PostPosted: 19. July 2008 18:03 
Offline
User avatar

Joined: 13. May 2008
Posts: 429
Location: Humenné
Local Time:
|28. March 2024| 11:45
diky nahodou si mi moc pomohol..pouzival som Prince O3 Hybrid Bolt ale neskor som zistil ze mi je na prd tak som si zaobstaral iba rekreacnu seriu, teraz mam Prince Air O rage...a jak drzim? no ja neviem no normalne jak sa raketa drzat ma...ale to co si mi tam napisal moze zafungoat..isto to vyskusam ;)



Danka a Maria


Top
  Profile
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: Cokoliv co jste chtěli vědět o tenisu a báli jste se zeptat
PostPosted: 19. July 2008 18:07 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|28. March 2024| 11:45
0Umělá tráva ve skutečnosti nemá se skutečnou téměř nic společného. Já když na tom hrál poprvé, tak mi to spíš přišlo jako nějaký koberec. Něco jako lístečky, stvoly syntetické trávy nebo jak to nazvat (prostě takové třásně), jsou dlouhé vesměs něco málo přes 1 cm a kvůli odolnosti materiálu k sobě přilepené jakousi štěrkovou nebo pískovou směsí. Rozhodně se to neocuchá, jelikož je to přilepené k pevnému podkladu. Vydrží to léta pod maximálním zatížením. Na hraní to ale moc populární povrch není, co jsem se bavil s lidma. Já osobně preferuju antuku.

Okej,to je dobre že vydržíí...Sak potom napisem jak sa na tom hralo,dufam že dobre... 8-)





Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Cokoliv jste chtěli vědět o tenisu a báli jste se zeptat
PostPosted: 19. July 2008 18:14 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|28. March 2024| 11:45
diky nahodou si mi moc pomohol..pouzival som Prince O3 Hybrid Bolt ale neskor som zistil ze mi je na prd tak som si zaobstaral iba rekreacnu seriu, teraz mam Prince Air O rage...a jak drzim? no ja neviem no normalne jak sa raketa drzat ma...ale to co si mi tam napisal moze zafungoat..isto to vyskusam ;)
Raketa se může držet na několik způsobů, jak jsem ti napsal. Záleží, jaký herní styl ti vyhovuje.


Top
  Profile
Reply with quote  

Grand Slam Champion
 Post subject: Re: Cokoliv jste chtěli vědět o tenisu a báli jste se zeptat
PostPosted: 19. July 2008 18:32 
Offline
User avatar

Joined: 13. May 2008
Posts: 429
Location: Humenné
Local Time:
|28. March 2024| 11:45
inac teraz som si nasiel aj ine ako chytit raketu
su to: CONTINENTAL GRIP, EASTERN FOREHAND GRIP, SEMI-WESTERN FOREHAND GRIP,WESTERN FOREHAND GRIP neviem ci som nejaky vynechal no ja som pouzival continental...ktory je dobry na vacsiu silu pretoze urcite to s tym ma nieco spolocne a toho bude asi vela ;)



Danka a Maria


Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Cokoliv jste chtěli vědět o tenisu a báli jste se zeptat
PostPosted: 19. July 2008 18:35 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|28. March 2024| 11:45
Kontinentální držení se tak možná používá při servisu nebo volejích, ale při normální hře od základní čáry to není ta nejlepší volba. Proto ty tvoje údery létají tak vysoko.


Top
  Profile
Reply with quote  

Grand Slam Champion
 Post subject: Re: Cokoliv jste chtěli vědět o tenisu a báli jste se zeptat
PostPosted: 19. July 2008 18:37 
Offline
User avatar

Joined: 13. May 2008
Posts: 429
Location: Humenné
Local Time:
|28. March 2024| 11:45
a ktory by si odporucal na silu a dlhe udery?



Danka a Maria


Top
  Profile
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: Cokoliv jste chtěli vědět o tenisu a báli jste se zeptat
PostPosted: 19. July 2008 18:38 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|28. March 2024| 11:45
unonumero...
kde si to nasiel...tiež by som chcel zistit ake ja mam drzanie... 8-)





Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Cokoliv jste chtěli vědět o tenisu a báli jste se zeptat
PostPosted: 19. July 2008 18:39 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|28. March 2024| 11:45
Si to vyzkoušej a uvidíš.


Top
  Profile
Reply with quote  

Grand Slam Champion
 Post subject: Re: Cokoliv jste chtěli vědět o tenisu a báli jste se zeptat
PostPosted: 19. July 2008 18:39 
Offline
User avatar

Joined: 13. May 2008
Posts: 429
Location: Humenné
Local Time:
|28. March 2024| 11:45
po sloevnsky som nenasiel nic ale tieto 2 anglicke su zaujamve..obsahuju plusy a minusy ;)




Danka a Maria


Top
  Profile
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 41 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Ostatné témy

Go to page 1, 2, 3  Next

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy