Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela will be player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Author Enter your Message here

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Čína
PostPosted: 28. January 2010 22:30 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 14:56
imagePohár federácie Slovensko - Čína, 1. kolo II. svetovej skupiny

Kde: Bratislava, NTC, Príkopova 6
Kedy: 6. a 7. februára
Povrch: tvrdý, hala
Lístky: recepcia NTC,

Nominácie tímov

Slovensko: Dominika Cibulková (22. vo svetovom rebríčku WTA Tour vo dvojhre k 18.1.), Daniela Hantuchová (25.), Magdaléna Rybáriková (47.), Kristína Kučová (108.), kapitán: Matej Lipták

Čína: Ťie Čeng (35.), Šuaj Pcheng (43.), Šuaj Čang (152.), Ťing-ťing Lu (212.)

Program

Sobota 6. februára: od 14.00 h - prvé dve dvojhry
Nedeľa 7. februára: od 13.00 h - záverečné dve dvojhry a štvorhra

Rozhodcovia
Hlavný: Andrew Jarett (Británia), empajroví: Frederic Gautier (Belg.) a Marija Čičaková (Chorv.).

Vstupenky
Stoja po oba dni 10 eur.

Televízia

Sobota: 13:50 - 17:55 Trojka
Nedeľa: 13:00 - 17:00 Trojka


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Čína
PostPosted: 28. January 2010 22:35 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 14:56
Niekoľko ďalších faktov:
- V porovnaní s vlaňajškom je v nominácii jedna zmena, keď namiesto Lenky Wienerovej nastúpi Kristína Kučová.
- Víťaz bude 24.-25. apríla bojovať v baráži o účasť medzi elitnou svetovou osmičkou. Slovenkám vlani tesne ušiel postup do I. svetovej skupiny, keď na antuke v Limoges prehrali v dramatickom zápase s domácim Francúzskom 2:3.
- Slovenský kapitán Lipták chce začať s prípravou na zápas s Čínou pondelok 1. februára úvodným tréningom a spoločným obedom. Magda si v pondelok spravila výron, no nemalo by to ohroziť jej prípravu na fedcupový zápas.

Nuž ja budem babám držať palce v práci, budú to mať ťažké, ale ak Na Lii naozaj nepríde, mali by to zvládnuť.


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Čína
PostPosted: 2. February 2010 18:40 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 14:56
Pohá federácie: Videá z tréningu a tlačovky









Dnešné dianie podľa stránky osporte.sk:

Najočakávanejšiu informáciu o zdravotnom stave nominovaných Sloveniek pred víkendovým fedcupovým stretnutím proti Číňankám, poskytol hneď na úvod dnešnej tlačovej konferencie nehrajúci kapitán Matej Lipták: "Všetky hráčky sú zdravotne v poriadku, preto sme už mohli od pondelka naplno trénovať. Každým tréningom sa dostávajú do väčšej pohody. Verím, že na zápas už budú stopercentne pripravené a predvedú tie najlepšie výkony. Príprava pokračuje podľa plánu, nič výnimočné sa počas týždňa neudialo.
Daniela Hantuchová odstúpila v Melbourne pre chorobu z miešanej štvorhry. Preto sa minulý týždeň venovala iba postupnej aklimatizácii a regenerácii. S tréningom začala až v pondelok pod vedením nehrajúceho kapitána. "Som v pohode, teraz už trénujem. Mala som alergickú reakciu na niektorú potravinu, ešte stále sa nevie čo to bolo. Preto musím absolvovať ešte niekoľko ďalších vyšetrení. Ten pocit by som už nechcela nikdy zažiť".
Výraznejšie zdravotné komplikácie sužovali Magdalénu Rybárikovú, ktorá si minulý týždeň podvrtla ľavý členok. Zranenie ju vyradilo na šesť dní. Začiatkom týždňa trénovala z miesta. Zverenkyňu Mojmíra Mihala okrem toho trápili aj problémy s ľavým zápästím. Problémy so zadným stehenným svalom Kristíny Kučovej z Melbourne sú už vďaka masérovi Martinovi Osuskému tiež minulosťou.
Februárový termín jedinej ženskej kolektívnej súťaže neabsolvuje viacero špičkových háčok z prvej dvadsiatky rebríčka WTA. Slovenky už niekoľko zápasov našťastie nastupujú v najsilnejšom zložení. "Túto súťaž mám rada preto, že hráme ako tím," zdôvodnila líderka kolektívu Hantuchová a dodala: "Nehráme za seba, čo je príjemnou zmenou. Na turnajoch je hráčka vystavená obrovskému tlaku, v tejto súťaži je tlak na tím, a to je príjemná zmena pre každú z nás.
Dominiku Cibulkovú spájajú s touto súťažou prvé skúsenosti so svetovým tenisom: "Prvé zápasy, ktoré som odohrala proti hráčkam z prvej stovky boli práve v tejto súťaži a boli to pre mňa veľké skúsenosti." Matej Lipták absolvoval v Melbourne míting fedcupových kapitánov, na ktorom sa o účasti popredných svetových hráčok v tejto súťaži hovorilo. "Je to otázka peňazí, ktorých nie je vo Fedcupe toľko ako v Daviscupe, v ktorom okrem iného zaviedli napríklad aj bodovanie víťazných zápasov. Viem, že podobné kroky, ktoré by urobili túto súťaž atraktívnejšou pre tenistky zvažuje aj WTA."
Doriešená nie je ešte otázka zloženia tímu súperiek slovenských tenistiek. Číňanky pricestujú až dnes večer, čo je vzhľadom na krátku aklimatizáciu veľkou výhodou domáceho tímu. Najväčším otáznikom je účasť jednej zo semifinalistiek Australian Open, hráčky z Top ten Na Li (10. V rebríčku WTA), ktorá nefigurovala v predbežnej nominácii z minulej stredy.
Ako informovala agentúra SITA, nie je podľa neoverených správ z tábora čínskeho výberu istá ani účasť ďalších nominovaných hráčok. Tímová dvojka predbežnej nominácie Šuaj Pcheng mala podľa neoficiálneho zdroja podstúpiť v nedeľu v Hongkongu operáciu slepého čreva. Rovnaký prameň zároveň spochybnil štart Ťie Čeng pre bližšie nešpecifikované zranenie nohy. Podľa reglementu súťaže môže v nominovanej štvorici pred piatkovým žrebom urobiť čínska výprava ešte dve zmeny.
Matej Lipták sa však podobným správam stavia skepticky: Jedinú informáciu ktorej sa držím je, že hosťujúci tím nastúpi v plnej zostave. Z toho vychádzame aj v príprave. V každom prípade nás čaká ťažký súboj bez ohľadu nato, v akom zložení nastúpia. Do zápasu vstúpime čo najlepšie pripravení. Nemôžeme ich podceniť.


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Čína
PostPosted: 3. February 2010 12:42 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 14:56
Číňanky v utorok večer dorazili do Bratislavy nakoniec bez Ťie Čeng a aj Šuaj Pcheng, ktoré mali byť v úlohe tímovej jednotky resp. dvojky. Na Slovensko zatiaľ prileteli iba tímová trojka Šuaj Čang a tímová štvorka Ťing-ťing Lu.


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Čína
PostPosted: 5. February 2010 12:21 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 14:56
Žreb 1. kola II. svetovej skupiny

Sobota
13.00 Dominika Cibulková - Sin-jün Chan, nasleduje Daniela Hantuchová - Šuaj Čang

Nedeľa:
13.00 Cibulková- Šuaj Čang, nasleduje Hantuchová- Sin-jün Chan, Cibulková, Hantuchová - Šuaj Čang, Ťing-ťing Lu


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Čína
PostPosted: 8. February 2010 04:02 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 14:56
Výsledky zápasov

SLOVENSKO - Čína 3:2

Dominika Cibulková - Sin-jün Chan 6:1, 6:4
Daniela Hantuchová - Šuaj Čang 6:0, 6:1
Cibulková - Šuai Čang 6:4, 6:1
Kristína Kučová - Sin-jün Chan 1:6, 1:6
Kučová, Cibulková - Šuaj Čang, Ťing-ťing Lu 3:2 - skreč pre zranenie Cibulkovej

Víťazstvo hladké, ale treba si aj priznať, že sme mali aj trochu šťastia, že Číňanky neprišli v najsilnejšom zložení. (Inak začínam mať dojem, že slovenské fórum si niekedy robím sám pre seba. :roll: )


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Čína
PostPosted: 8. February 2010 09:07 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 13:56
Výsledky zápasov

SLOVENSKO - Čína 3:2

Dominika Cibulková - Sin-jün Chan 6:1, 6:4
Daniela Hantuchová - Šuaj Čang 6:0, 6:1
Cibulková - Šuai Čang 6:4, 6:1
Kristína Kučová - Sin-jün Chan 1:6, 1:6
Kučová, Cibulková - Šuaj Čang, Ťing-ťing Lu 3:2 - skreč pre zranenie Cibulkovej

Víťazstvo hladké, ale treba si aj priznať, že sme mali aj trochu šťastia, že Číňanky neprišli v najsilnejšom zložení. (Inak začínam mať dojem, že slovenské fórum si niekedy robím sám pre seba. :roll: )
:lol:
niekedy niet co dodat :)



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier II Title Holder
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Čína
PostPosted: 8. February 2010 18:50 
Offline
User avatar

Joined: 30. April 2008
Posts: 197
Location: Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 13:56
...no ja som cakala na nejake postrehy z Danielinho zapasu a nic. Keby prehrala, tak ju tu niektori roztrhate na kusy. Daniela ozaj podala dobry vykon a tie cinanky neboli zase az take slabe ako ich rebrickove postavenie ( podla mna, co som v NTC videla). Daniela maly skvely servis a ked uz doslo k medzihre, tak predvadzala svoje 'stare' dobre udery, co potesilo urcite kazdeho jej fanusika, mna teda urcite :). Inak vsimol si niekto, ze napriek tomu, ze vyhrala los, tak si zvolila prijem? to bolo prekvapujuce. Uz to niekedy urobila? Nova taktika? Myslim, ze tym superku zaskocila hned na zaciatku :lol:.
Po zapase pre STV povedala, ze neurobila vela chyb, co teda u nej vobec nie je zvykom a sama sa na tom zasmiala. To bolo mile.


Top
  Profile
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Čína
PostPosted: 8. February 2010 19:19 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|29. March 2024| 13:56
Teda fakt, neviem kedy sa to zlomilo ale časy, ked človek nebol 1 deň na int. mal po prihlásení vôbec nejaký príspevok prečítať toľko ich bolo až to žralo nervy :D teraz sú to suchoty, toto fórum prakticky udržiava iba ang. časť fóra. Ale tak čo už, o mnohých fórumčanov som už dávno nepočul a nevidel ich teda vôbec nikde. :?
Ale tak čo narobíme :D ved aj moje spamovanie spred pár rôčkov, 2 roky dozadu až sa za to hanbím, teraz naopak absentujem. 8-)

Ku Daniele,
Príjemne ma teda prekvapila, podobný zápas ako proti King na US Open mám pocit, ked jej od začiatku po koniec držala "forma". Je sranda, že ak to Daniele nejde aj ked to je Daniela, teším sa na ňu a chcem ju vidieť v TV, pri pozeraní na jej hru mi príde zle a vypínam TV. Ale ak to Daniele ide je fakt radosť sa na to pozerať, taký že pokoj v duši ( žiadny copyright, ak by niečo :lol: ).
*Nie viki toto som si nevšimol :D ale tak nabudúce ak budem mať príležitosť pozrieť si ju tak dám si na to pozor :D





Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Čína
PostPosted: 9. February 2010 13:54 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 13:56
mne sa tiez dobre pozeralo na ten tenis, az ma vecer mrzelo, ze ju na dalsi den uz neuvidim hrat, lebo mi bolo jasne, ze dominika vyhra treti bod.....aj pre divakov v ntc to bola skoda.......daniela tu nehra kazdy den......
ani ja som si nevsimol ten los, vacsinou sa pozeram stale na danielu a je mi jedno co sa deje okolo nej :)



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Čína
PostPosted: 10. February 2010 12:02 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|29. March 2024| 13:56
Mne sa to asi len sníva :shock: Koho iného sme mohli dostať ak nie Srbky a ešte u nich :( Predpokladám, že sa bude hrať na antuke a hrať na antuke proti Jelene a Ane, noooo Pán Boh zaplať... I ked niesu v nejakej forme, bude to ťažké, veľmi ťažké...





Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Čína
PostPosted: 10. February 2010 22:37 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 14:56
O postup do I. svetovej skupiny hráme so Srbskom a to na ich pôde. Je to zrejme to najhoršie, čo sme mohli dostať. Na druhej strane Ivanovičová stále nie je vo forme, doma proti Rusku prehrala všetky svoje zápasy (aj 4hru) a Jankovičová všetko utiahnuť nemôže. Takže do apríla je času na zlepšenie málo a naše šance pomerne dobré.


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Čína
PostPosted: 11. February 2010 10:50 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 13:56
Mne sa to asi len sníva :shock: Koho iného sme mohli dostať ak nie Srbky a ešte u nich :( Predpokladám, že sa bude hrať na antuke a hrať na antuke proti Jelene a Ane, noooo Pán Boh zaplať... I ked niesu v nejakej forme, bude to ťažké, veľmi ťažké...
nie je to take zle, mohli sme dostat aj belgicanky a to by teda bolo veeeeeeelmi zle....jankovicova mozno uhra bod cez danielu, ale dominike proti nej verim, takisto verim obom nasim proti ivanovicovej, ak vobec tato troska nastupi.....



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Grand Slam Champion
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Čína
PostPosted: 11. February 2010 14:30 
Offline
User avatar

Joined: 13. May 2008
Posts: 429
Location: Humenné
Local Time:
|29. March 2024| 13:56
podla mna to vobec nie je zlé, keby sme Srbky schytali tak pred dvoma rokmi keď boli na vrchole, Ana vyhrala vtedy French Open aj Jelena vtedy nadobudala formu, tak by sme vtedy isto prehrali. Lenže teraz? Ivanovicova ledva prejde cez druhé kolo a Jankovicova takisto, ta tuším vypadla aj v prvom kole AO. netreba sa ničoho bát. ak sa to u nich dovtedy nezlepší a naše baby sa nezlaknu možme im opat uštedrit výprask. ;)



Danka a Maria


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Čína
PostPosted: 11. February 2010 15:39 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 13:56
podla mna to vobec nie je zlé, keby sme Srbky schytali tak pred dvoma rokmi keď boli na vrchole, Ana vyhrala vtedy French Open aj Jelena vtedy nadobudala formu, tak by sme vtedy isto prehrali. Lenže teraz? Ivanovicova ledva prejde cez druhé kolo a Jankovicova takisto, ta tuším vypadla aj v prvom kole AO. netreba sa ničoho bát. ak sa to u nich dovtedy nezlepší a naše baby sa nezlaknu možme im opat uštedrit výprask. ;)
jankovic nema az taku zlu formu, minuly vikend dala dole kuznecovu......vlastne kuznecova nehra nic moc... :lol:
no tak nic, ale aj tak si myslim, ze jankovic bude tvrdy oriesok pre nase baby, ja som vlastne zvedavy, ako to bude s danielou na antuke tento rok....a aj ivanovic sa este moze zobudit, mozno ju oblubena antuka nabudi...
a len tak na margo, jankovic nevypadla na AO v prvom kole, tusim, ze v tretom s alonou bondarenko...a neharal zle, ale alona bola v skvelej forme.... ;)



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy