Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela will be player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 50 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Enter your Message here

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 15. April 2009 12:15 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|28. March 2024| 12:50
imagePohár federácie Slovensko - Francúzsko, baráž o účasť v I. svetovej skupine

Kde: Limoges, Francúzsko (Palais des Sports Beaublanc)
Kedy: 25. a 26. apríla
Povrch: antuka, hala
Lopty: Dunlop Roland Garros French Open

Nominácie tímov

Slovensko: Dominika Cibulková (19. vo svetovom rebríčku WTA Tour vo dvojhre), Daniela Hantuchová (40.), Magdaléna Rybáriková (46.), Lenka Wienerová (159.), kapitán: Matej Lipták
Francúzsko: Alizé Cornetová (15.), Amélie Mauresmová (21.), Nathalie Déchyová (60.), Mathilde Johanssonová (64.), kapitán: Nicolas Escude

Program

Sobota 25. apríla: od 13.30 h - prvé dve dvojhry
Nedeľa 26. apríla: od 13.00 h - záverečné dve dvojhry a štvorhra

Televízia

Sobota: 13:25 - 16:00 Dvojka
Nedeľa: 12:55 - 16:00 Dvojka

Francúzska tenisová federácia oznámila, že lístky na fedcupové stretnutie Francúzsko - Slovensko si možno objednať na telefónnom čísle +331 41 57 32 28.

Ďalšie podrobnosti z agentúrnej správy TASR:

Väčšina slovenských hráčok i členov realizačného tímu zamieri do Limoges v pondelok. "Daniela trénuje v Monte Carle a do Francúzska priletí sama. Dominika sa pripojí k tímu v utorok, keďže momentálne hrá na turnaji v americkom Charlestone. Uvažoval som aj o nominácii Janette Husárovej, ktorá sa minulý týždeň v Marbelle vrátila do súťažného kolotoča. Janette však odohrala iba jeden deblový zápas a nemá ešte dostatočnú prax na to, aby mohla nastúpiť v takomto dôležitom stretnutí. Vo Francúzsku budeme hrať v hale, čo by mohlo našim hráčkam viac vyhovovať, ako keby sme nastúpili vonku," povedal kapitán Matej Lipták. Francúzsko považuje za náročného súpera. "Cornetová je veľmi mladá hráčka a najlepšie výsledky dosahuje práve na antuke. Je veľmi behavá a bojovná, má dobrý bekhend. Je však psychicky labilná, čo by mohla byť naša výhoda. Mauresmová je veľmi skúsená hráčka, ktorá hrá dobre na všetkych povrchoch. Uvidíme, ako sa vyrovná s úlohou líderky a ako zvládne tlak. Dechyová je výbornou deblistkou," dodal Lipták, ktorého teší stúpajúca forma slovenských hráčok. "Dominika mala po Fed Cupe s Belgickom menšiu krízu, no v posledných týždňoch sa dostala do dobrej hernej pohody, čo potvrdzuje na turnajoch na americkej zelenej antuke. Aj Daniela dosiahla na najpomalšom povrchu solídne výsledky. Teraz týždeň trénuje v Monte Carle a verím, že na zápas príde dobre pripravená."
Slovensko s Francúzskom sa v Pohári federácie doposiaľ stretli iba raz. Vo štvrťfinále svetovej skupiny v júli 2002 v bratislavskej Inchebe zvíťazili zverenky vtedajšieho kapitána Tomáša Malíka 4:1.


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 15. April 2009 15:42 
Offline
User avatar

Joined: 03. May 2008
Posts: 290
Location: Košice
Local Time:
|28. March 2024| 11:50
na margo Cornet je zaujímavý článok ...nebol by som proti keby nenastúpila :D ale zasa na druhej strane vidno, že pred FED Cupom nie je nikto bohvieako vo forme...ani Cornet, ani Magda (výprask od Yakimovej :roll: ), Danielina forma je pofidérna, Mauresmo na antuke tohto roku ešte nehrala :!: (to by mohla byť výhoda), u Domči človek tiež nikdy nevie, či nechytí kŕče...no bude to rozhodne veľmi zaujímavý duel, ani si nedokážem tipnúť víťaza a výsledok



Daniela Hantuchová; Dominika Cibulková; Magda Rybáriková; Kristína Kučová; Janette Husárová
Dominik Hrbatý; Michal Mertiňák; Karol Beck; Martin Kližan
+ Dementieva, Dokič, Stosur, Suarez Navarro
+ Federer, Roddick, Hewitt, Söderling, Ferrero, Wawrinka


Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 16. April 2009 21:16 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|28. March 2024| 11:50
Osobně to vidím na 4-1 pro Francouzky, Dominika vyhraje jednu dvouhru. Kéž bych se mýlil.


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 17. April 2009 08:36 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|28. March 2024| 12:50
Tiež som zvedavý, ako to dopadne. Ani jedna z nominovaných na oboch stranách tento rok nejako neoslnila, papierovo sú samozrejme favoritkami Francúzky. Ale slovenská motyka možno vystrelí.


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 17. April 2009 16:39 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 11:50
Tiež som zvedavý, ako to dopadne. Ani jedna z nominovaných na oboch stranách tento rok nejako neoslnila, papierovo sú samozrejme favoritkami Francúzky. Ale slovenská motyka možno vystrelí.
skor suhlasim s predoslym nazorom, slovenky nemaju sance.....mozno ak by cornet nehrala, ale este stale tam strasi mauresmo.........



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 18. April 2009 06:15 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|28. March 2024| 11:50
Cibulková odstúpila v Charlestone v druhom sete štvrťfinále

"Mám problémy s ľavým trieslom, čo som cítila už aj predtým. Dala som si ho ošetriť, a preto som mala na zápase zatejpovanú nohu. Za stavu 4:4 sme mali dlhú výmenu a pri jednom zo šmykov som pocítila pichľavú bolesť. Potom som sa už bála aj pohnúť, lebo ma to veľmi bolelo. Hnevá ma to, keďže som hrala dobre a myslím si, že som na Dementievovú dnes mala. Verím, že budem skoro fit. Ťažko odhadnúť, v akom stave je to."

"O Fed Cupe je ešte priskoro niečo hovoriť. Musím počkať na vyjadrenie môjho doktora. Momentálne je to však veľmi bolestivé, triesla sú totiž náchylné. Neviem, kedy navštívim doktora, lebo ešte nemám letenky domov. Chcela by som však, aby to bolo čo najskôr. So zranením ihneď navštívim doktora Ľuptáka."


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 18. April 2009 10:02 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 11:50
Cornetova hra biedne,naposledy hrala dobry zapas v Dubaji. Nemyslim,ze by jej aj jej milovana antuka pomohla k uspechu. Ja netipujem,ale nemyslim,ze to bude jednoznacne...




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 18. April 2009 19:07 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|28. March 2024| 12:50
Domčino zranenie prišlo v najnevhodnejší okamih. Neviem, ako dlho sa takéto zranenie lieči, ale ja by som neriskoval. Bez nej budeme síce ešte slabší, ale ak by sa Daniela opäť ocitla v pozícii tímovej jednotky, možno by ju to aspoň trochu naštartovala. Psychika robí divy.


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 19. April 2009 09:08 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 11:50
Hantuchová s bývalým Kuertenovým koučom Passosom

Päťdesiatjedenročný Brazílčan je, pochopiteľne, známy najmä ako bývalý kormidelník svojho krajana Gustava Kuertena.Slovenskej tenistke Daniele Hantuchovej počas prípravy v Monte Carle na blížiaci sa fedcupový zápas Francúzsko - SR (hrá sa 25. - 26. apríla v Limoges) popri jej stabilnom kondičnom trénerovi Marcovi Panichim robí sprievod kouč Larri Passos. Okrem spomenutého trojnásobného víťaza parížskeho grandslamového antukového vrcholu Roland Garros viedol rodák z Rolante Rakúšanku Tamiru Paszekovú, a to do decembra 2007.

Potom sa vrátil k najslávnejšiemu zverencovi, ktorý však vlani definitívne ukončil svoju kariéru. Kuriozitou je skutočnosť, že Paszeková medzičasom začala spolupracovať s barcelonskou Akadémiou Sánchez / Casal, ktorej klientkou bola Hantuchová do konca uplynulej sezóny. Rakúšanka dokonca prevzala jej niekdajšieho trénera Angela Giméneza. Slovenku od začiatku tejto sezóny viedol Španiel Albert Portas a neskôr dočasne Švéd Thomas Högstedt. Pred aprílovým turnajom v Ponte Vedra Beach na Floride sa Hantuchová pripravovala v Akadémii IMG Nicka Bollettieriho v Bradentone.






DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 19. April 2009 15:42 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 11:50
a zase novy trener.....ach jaj........



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 20. April 2009 14:57 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|28. March 2024| 12:50
S tými trénermi je to už ako nekonečná mydlová opera. Vydržia týždeň-dva a výsledkom je pokles v rebríčku. To sa takto nedá. A tie reči okolo toho: "Daniela má pred sebou veľa cieľov a netají sa tým, že sa chce opäť vrátiť do najlepšej svetovej desiatky. V týchto dňoch pracujeme hlavne na psychike, ktorá je v ženskom tenise veľmi dôležitá. Daniela je hráčka, ktorý má v sebe veľký potenciál," povedal Passos pre brazílsku stránku Terra. Je mi ľúto, ale som skeptický. Samozrejme by bolo super nasledovať príklad Safinovej či Zvonarevovej. Bolletieriho akadémia a Sears dali Daniele najviac, odvtedy je to také tápanie. A mladá Paszeková je na tom podobne - vyletela, ale už dlho stagnuje. Som zvedavý, či akadémia Sánchez-Casal jej pomôže.

Čo sa týka Cibulky, o jej štarte sa definitívne rozhodne v stredu. Rybka by bola zrejme dvojka, ale Lipták dnes povedal, že bude rozmýšľať aj o povolaní niektorej z mladých hráčok - K. Kučovej, Juríkovej či Boczovej, dokonca Husárovej.


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 22. April 2009 15:16 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|28. March 2024| 12:50
Dominika dnes odcestovala do Limoges, ale či nastúpil v sobotu, ešte sama nevie.


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 23. April 2009 20:27 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|28. March 2024| 12:50
Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 24. April 2009 10:54 
Offline
User avatar

Joined: 10. May 2008
Posts: 319
Location: Lucenec, SVK
Local Time:
|28. March 2024| 11:50
verim nam babam v dobry vysledok, osobne to odhadujem na vysledok 2:3 v nas neprospech .uvidime ako to dopadne ,dufam,ze dominikin zdravotny stav bude dobry a bude schopna nastupit a hrat naplno



NEVER STOP SMILING
NEVER GIVE IT UP


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 24. April 2009 10:57 
Offline
User avatar

Joined: 10. May 2008
Posts: 319
Location: Lucenec, SVK
Local Time:
|28. March 2024| 11:50
Fed Cup: V Limoges už aj Hantuchová, večer trénovala s Brazílčanom Passosom

Slovenská tenisová dvojka Daniela Hantuchová si v stredu večer prvýkrát vyskúšala antukový dvorec vo francúzskom Limoges.
V dejisku víkendovej baráže o účasť v I. svetovej skupine Pohára federácie trénovala spoločne so svojím novým koučom Brazílčanom Larrim Passosom. Večer mali do Limoges priletieť aj zostávajúce dve členky slovenského kvarteta Dominika Cibulková a Lenka Wienerová.

"Daniela priletela do Limoges o tretej popoludní spoločne so svojím trénerom Larrim Passosom a večer si prvýkrát zatrénovala na centri. Magdaléna Rybáriková dnes trénovala dvojfázovo. Kapitána Mateja Liptáka i celú výpravu potešila informácia o príchode Dominiky Cibulkovej, ktorá by sa mala spoločne s Lenkou Wienerovou zapojiť do prípravy vo štvrtok predpoludním. Francúzky už dnes trénovali v kompletnom zložení aj s ich jednotkou Alizé Cornetovou a mladou Mathilde Johanssonovou," povedala pre TASR šéfka slovenského fedcupového tímu Henrieta Nagyová.



aktuality.sk



NEVER STOP SMILING
NEVER GIVE IT UP


Top
  Profile
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 50 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page 1, 2, 3, 4  Next

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy