Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela will be player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 169 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Ostatné témy

Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next
Author Enter your Message here

Tier IV Title Holder
 Post subject: Re: Škola
PostPosted: 23. January 2009 13:20 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 49
Local Time:
|28. March 2024| 10:46
no uz som kludnejsi, dnes som si par znamok opravil, ale uz to presiahlo hranice, ja uz vazne nevladzem........uz koncim....vo stvrtok ma caka posluch z angliny a koniec...........ja mam momentalne tolko nepotrebnych veci v hlave!!!!ako napriklad fyzika, matika, aritmeticke postupnosti, disperziu a interferenciu svetla a tak.......kks nie zeby som sa mohol ucit na maturitne predmety, ja sa musim drvit nepodstatnosti!!!!!toto ma na nasom skolskom systeme najviac stve..............

Ked som bol v maturitnom rocniku, tiez som nadaval na zbytocnosti. I ked islo o presny opak predmetov, na ake nadavas ty, ja som nadaval na literaturu (napriek tomu, ze to bol maturitny predmet), NOSku, dejepis a nemcinu :) Niekedy sa gymnazium oznacovalo skratkou SVS a znamenalo to Stredna Vseobecnovzdelavacia Skola. V podstate je to presne ono: Vyucuje sa tam vsetko, co patri ku vseobecnemu vzdelaniu, je to akesi pokracovanie zakladnej skoly, len je toho viac a vyucuje sa to podrobnejsie. Pri tom kvante je takmer jasne, ze kazdy si tam najde nieco, co mu nejde, alebo to nema rad. Stastim je, ak si tam najde nieco, co ho bavi a ma to rad. To je potom znakom, ze sa oplati premyslat nad vysokou skolou, ktora vyucuje to, co bavi studenta na strednej skole a ist skusit studovat na nu a ostat pri tom mozno i profesionalnom zivote.

V zasade, ak mas nieco, co ta tam bavi a pojdes to studovat na VS, mozes mat vsetko ostatne na salame. Dolezite je z ostatnych predmetov len prejst (teda mat znamku aspon 4). Nemusis sa bat, ze budes mat z toho nejake problemy. Vysoku skolu, na ktoru pojdes, nebude zaujimat prospech z predmetov, ktore sa na tej skole nevyucuju.

Takze klud :-) Aritmeticku postupnost a disperziu + interferenciu svetla ber ako informaciu, ako aj ostatne veci z neoblubenych predmetov. Aspon ked uvidis duhu, budes vediet, ze je za tym "nieco z fyziky tykajuce sa svetla", zatial co niekto z nie-gymnazia to vediet nebude :-)


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Škola
PostPosted: 23. January 2009 15:43 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 10:46
Takze klud :-) Aritmeticku postupnost a disperziu + interferenciu svetla ber ako informaciu, ako aj ostatne veci z neoblubenych predmetov. Aspon ked uvidis duhu, budes vediet, ze je za tym "nieco z fyziky tykajuce sa svetla", zatial co niekto z nie-gymnazia to vediet nebude :-)
:lol: minule som to uz vyuzil :lol: na ceste som videl duhu a samozrejme som vsetkym zacal objasnovat, ako to, ze je...... :lol:



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Škola
PostPosted: 23. January 2009 15:44 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 10:46

kdesi som pocul, ze muzi maju o dost lepsie priestorove videnie ako zeny (aj napr. kameramani su v drvivej vacsine muzi), tak mozno preto.. :)
jj, to je pravda, ale zase zeny maju lepsie periferne videnie, takze sa to trosku vylucuje :lol:



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Škola
PostPosted: 24. January 2009 14:40 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 10:46
jaj jasne, to ma bavilo, ved to bolo lahke :)

kdesi som pocul, ze muzi maju o dost lepsie priestorove videnie ako zeny (aj napr. kameramani su v drvivej vacsine muzi), tak mozno preto.. :)
Kameramanka teda zo mna nebude,co? :lol: Ja mam velke problemy so stereometriou,uvidime,ci mi viac pojde analyticka geometria.




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Tier II Title Holder
 Post subject: Re: Škola
PostPosted: 24. January 2009 15:44 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 153
Location: Martin/Bratislava - SVK
Local Time:
|28. March 2024| 10:46
asi nebude.. no ale rozhodnut sa musis sama :P


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Škola
PostPosted: 24. January 2009 16:23 
Offline
User avatar

Joined: 10. May 2008
Posts: 319
Location: Lucenec, SVK
Local Time:
|28. March 2024| 10:46
Ja som s tymto polrokom nadmieru spokojna :) ...na vysvedcku by som mala mat jednu dvojecku a to z fyziky :P
ja som pri stereoizometrii tiez stroskotala, radsej mam rovnice :)



NEVER STOP SMILING
NEVER GIVE IT UP


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Škola
PostPosted: 24. January 2009 17:07 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 201
Location: Prešov, Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 09:46
Ja som skončil so 4 dvojkami, matika nemčina a biológia ma veľmi netrápia ale ten dejepis... :? Ešte že to bol len polrok takže sa mám čím utešiť


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Škola
PostPosted: 24. January 2009 18:08 
Offline
User avatar

Joined: 03. May 2008
Posts: 290
Location: Košice
Local Time:
|28. March 2024| 10:46
fíha tak to máte dobre vysvedčenia...ja som síce nemal s väčšinou predmetov problémy, ale vždy som na strednej bojoval aby som z trojky vytiahol na dvojku matiku, anglinu a fyziku (ako nám vždy fyzikárka opakovala že "fyziku musíte milovať, lebo je všade okolo nás" :lol: :? )...no nie vždy sa mi to podarilo (raz som mal 4 z angliny :oops: )...no a teraz robím prvé skúšky na vysokej...a nie je to až taká katastrofa ako som sa obával :lol: mám 2 C-čka a E-čko z matiky...ešte ma čaká v piatok jedna skúška a potom ešte opravný termín z jednej somariny menom podnik a podnikanie :? lebo "milá" teta profesorka musela povyhadzovať 60% ľudí z predtermínu, lebo keďže v ten deň hodnotila okolo 100 písomiek tak sa len pozerala na to, či je to pekne napísané a zvýraznené...a kto nemal neprešiel a ja medzi nimi :P :?



Daniela Hantuchová; Dominika Cibulková; Magda Rybáriková; Kristína Kučová; Janette Husárová
Dominik Hrbatý; Michal Mertiňák; Karol Beck; Martin Kližan
+ Dementieva, Dokič, Stosur, Suarez Navarro
+ Federer, Roddick, Hewitt, Söderling, Ferrero, Wawrinka


Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Škola
PostPosted: 24. January 2009 19:10 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|28. March 2024| 10:46
To jsou ti lidé, co chodí na předtermíny. Já předtermín v životě neměl a s podobným problémem se nikdy nesetkal :lol:


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Škola
PostPosted: 25. January 2009 12:30 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 10:46
Ja mam velke problemy so stereometriou,uvidime,ci mi viac pojde analyticka geometria.
myslim, ze aj to sme uz mali, tusim to boli elipsy a kruznice a podobne blbosti.....mne to celkom slo :lol:



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Škola
PostPosted: 28. January 2009 15:43 
Offline
User avatar

Joined: 10. May 2008
Posts: 319
Location: Lucenec, SVK
Local Time:
|28. March 2024| 10:46
takze zajtra uz vysvedcko :P ja od nedele idem na lyziarsky,takze uz sa tesim ako male dieta na oddych,lebo v tej skole je to ako v blazinci ..ani den ti nedaju pokoj a uz pisomky na dalsi polrok ..po lyziarskom si chcem zacat robit vodicak a samozrejme pokracovat v spanielcine 8-) a tento rok ma este cakaju statnice z aj, no maaam to pernee :P



NEVER STOP SMILING
NEVER GIVE IT UP


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Škola
PostPosted: 28. January 2009 15:56 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 10:46
takze zajtra uz vysvedcko :P ja od nedele idem na lyziarsky,takze uz sa tesim ako male dieta na oddych,lebo v tej skole je to ako v blazinci ..ani den ti nedaju pokoj a uz pisomky na dalsi polrok ..po lyziarskom si chcem zacat robit vodicak a samozrejme pokracovat v spanielcine 8-) a tento rok ma este cakaju statnice z aj, no maaam to pernee :P
Ty sa mas...Mna uz ziaden skolsky lyziarsky necaka. :cry: :cry: Ja mam pred sebou,zial,len skolu a zasa len skolu. Vodicak je este daleko,nad tym zacnem premyslat az niekedy v lete.




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Škola
PostPosted: 28. January 2009 16:00 
Offline
User avatar

Joined: 10. May 2008
Posts: 319
Location: Lucenec, SVK
Local Time:
|28. March 2024| 10:46
no bola moznost ,kedze este medzi prvykmi a druhakmi boli nejake miesta volne ,tak som nezavahala ani na chvilu :) ..co sa tyka vodicaka ,hoci mam narodky az 6.9. zacnem si jazdy pomaly robit teraz,lebo cez leto este neviem kde ma vetry zaveju ;)



NEVER STOP SMILING
NEVER GIVE IT UP


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier III Title Holder
 Post subject: Re: Škola
PostPosted: 28. January 2009 23:20 
Offline
User avatar

Joined: 29. May 2008
Posts: 77
Local Time:
|28. March 2024| 10:46
Babuška, to vobec neni pravda, že babám na známkam viac záleží. Sa pozri na mňa! :lol:
Som bola na gympli žiarivý príklad toho, ako som mala čiernobiele vysvedčenie :D To čo som mala rada mi išlo aj bez učenia na jednotku, a to čo ma nebavilo, z toho mi stačila aj štvorka :D
A na výške na to nik nekukal...a začala som dobre, aj nejaké to áčko, ale po vianociach hned dve E...holt, Vianoce, koláče, rozprávky, kto by myslel na ústavu :D:D





Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Škola
PostPosted: 16. March 2009 14:37 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 10:46
no a je to tu......takze zelam nam, zajtrajsim maturantom, co najlahsi test zo sj a prijatelne temy na slohu..........mam obrovske nervy zo zajtrajsku a tak dufam, ze i vy........... :?



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 169 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Ostatné témy

Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy