Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela will be player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 26 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Ostatné témy

Go to page 1, 2  Next
Author Enter your Message here

Site Admin
 Post subject: Hrajete tenis?
PostPosted: 1. June 2008 22:22 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|28. March 2024| 10:34
Podobné téma bylo i na starém fóru, tak bych ho rád oživil.
Napište s kým hrajete, na jakých kurtech, kolik vás to finančně stojí, jakou máte raketu, její vlastnosti, na jaké jste úrovni jako hráči a jaké děláte pokroky a tak podobně.


Top
  Profile
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: Hrajete tenis?
PostPosted: 2. June 2008 07:23 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|28. March 2024| 10:34
Mnoo,ja hram zo susedom s vedlajšieho chodu.Hrame na umelych,kedže tam sa citim najlepšie aj on.Stoji to 80sk na h.antuka nam zdražela s minuleho roka (pred 120)(teraz 150)...No ja použivam tušim že to je "head titanium 2000".Kedže nemam rad tažke rakety tak tato patri medzi tie najlahšie.priemer newiem povedať ta ale taka niečo aku ma Daniela.dobre sa s nou hra ale "pan" musim mať svoj den aby zahral s nou dobre.Velmi dobre ide s nou serv.
pokroky:
Velke-na to že pred rokom a dačo som nevedel buchnut do loptičky,je to velky pokrok.
Ked si predstavim že "spoluhrajuci" chodil na tenis dost dlho i na trening chodil,som ho dokazal poraziť alebo to bola vyrovnana partia.tak som zo sebou spokojny.Tuto "sezonu"som začal velmi dobre kedže mi ide velmi dobre serv.,naopak moja obrana je horšia :( ,vitazne udery kedy ako.Ked sa na nich nesustredim tak ich palim fakt velmi daleko,ale ak to vyjde tak to stoji zato.Viem už aj backhand po čiare ale i ten križny ma svoju kvalitu.Ako už som hovoril musim mať svoj den.Ked sa nesustredim na udery je to bieda inač fantastic...
asi tot vsjo

hej ešte dačo:
chcel by som si kupiť ešte jednu raketu(priemer asi taky ako ma fedo)...
vie mi niekto poradiť v čom je dobra ta...





Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Hrajete tenis?
PostPosted: 2. June 2008 13:19 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|28. March 2024| 10:34
Já jsem teď znovu začal hrát po několika letech, kdy jsem nedržel raketu v ruce a ta herní pauza je tam hodně znát. Chodíme s jedním známým ze střední a snažíme se to tak nějak střídat. Občas koberec, jindy antuka, to jsou asi nejběžnější povrchy, které se tu dají najít. Cena vzhledem k Praze se pohybuje docela vysoko – za tu hodinu od 250 do 500 Kč, záleží jak nóbl je to středisko. Třeba Štvanice nebo nějaké hotely jsou za to pětikilo, normální menší kluby levnější. Taky záleží na ročním období, v zimě se ty ceny vyšplhají minimálně o 50% výše.
Co se týče hry, tak problém vždycky byl, že jsem jako dítě hrál závodně stolní tenis, čímž jsem si utvořil jisté návyky, jak trefovat míč, které nejsou úplně slučitelné s normálním tenisem. Říká se, že pingpongové údery kazí ty tenisové a naopak, myslím, že na tom je dost pravdy. Asi nejlépe trefuju podání, i když druhý servis popravdě řečeno nestojí za nic. Backhand jsem kdysi zkoušel hrát jednoručně a zkouším to i teď, jenže ta kontrola je spíš špatná než dobrá, a tak většinou stejně skončím u obouručního, když už jsem dostatečně naštvaný. Občas úplně nenatahuju levou ruku (jsem pravák), takže ta razance tím trošku trpí. Ale aspoň se mi daří trefovat to s topspinem a relativně hluboko do kurtu, takže se z toho špatně útočí, takřka se mi nestane, že bych backhand napálil do sítě. Zkouším i slice backhand, ale jen na těch kobercích, jelikož na antuce to stejně skáče moc vysoko. Co je zase výhoda z pingpongu je, že mám v ruce docela velký cit, takže se vesměs trefím, kam chci. Dropshoty nejsou problém.
Forehand je myslím můj nejslabší úder, ještě se trochu sžívám s novou raketou Head liquidmetal flexpoint, která je solidní jak na tvrdost, tak hlavně na kontrolu. Ale možná jsem to trošku podcenil a měl si koupit nějakou raketu s větší hlavou a sweet spotem, protože občas to vážně netrefuju čistě. Další věc je, že když jsem byl mladší, tak jsem hrál s kontinentálním držením, jelikož jsem neměl pořádně sílu. Teď už to nejde, tak se rozhoduju mezi východním a polozápadním. Když hraju s východním, tak dám daleko víc autů, když s polozápadním, tak to zase kvůli tomu topspinu každou chvíli končí v síti, jelikož jsem línej a k tomu míči si nestoupnu pořádně – což může znít dost divně, jelikož by to teoreticky mělo být naopak, ale já jsem fakt levej a tenhle grip se teprve učím. Kolikrát na míč ani nekoukám a víc sleduju místo, kam to chci trefit, což je pěkná blbost. Ale některých návyků se prostě člověk špatně zbavuje. Taky jsem zkoušel čistě západní držení a málem si vykloubil rameno. Nechápu, jak tak může Nadal nebo třeba Shaughnessyová hrát. Takže zkrátka a dobře můj forehand je děsně nekonzistentní úder a drtivá většina výměn se končí tak, že ho nějak pokazím. Chce to víc praxe.
… ještě budu pokračovat


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Hrajete tenis?
PostPosted: 2. June 2008 14:18 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 10:34
nooo, tak ja tiez hram...zacalo sa to tak romanticky-laskou k daniele...o tenise som nic nevedel, az raz som si pustil finale fed cupu 2002...daniela ma zaujala a zacal som hrat...no a tak komicky...zakladne udery som vedel len z danielinych zapasov..ten proti conchite martinez som mal totiz nahraty a dookola som ho pozeral az som skoro zodral kazetu...takze moje udery zaviseli od danielinych...zacal som takisto hrat i pingpong, tam sa mi darilo viac..myslim si totiz, ze som taky maly sportovy talent a ide mi takmer kazdy sport co vyskusam...takze take zakladne veci ovladam dokonale...
chodim hravat na antukovy kurt, kedze nebyvam priamo v nitre ale v dedinke nedaleko, tak nemam take moznosti...ale nastastie tu mame ten antukovy a aj betonovy kurt..na antuke skoro nikdy neplatim, kedze ho vlastni moja rodina... 8-) tam sa mi hra najlepsie...mozem sa pochvalit, ze servis je mojou najvacsou zbranou, aj ked sa neviem niekedy poriadne sustredit a vtedy palim tie podania niekam az k zakladnej ciare... :D ale inak moja hra je komplexne celkom dobra, hravam s mojim bratom a bratrancom, uz sa tesim na leto, vtedy sme tam kazdy den...zatial som vela zapasov neprehral, aj ked take nestastne prehry ako 6:7,6:7 som uz zazil...vtedy ma to poriadne stve.....forhendovy cross je tiez mojou zbranou, hlavne z returnu...bekhend po ciare je pravom oznacovany ako najtazsi a mne zatial velmi nejde........ale bekhend cross mam slusny...takisto mi ide aj hra na sieti, dokonca sa mi podaril uz aj bekhendovy smec!!!!!!to ani neviem ako som zahral ale padlo to do kurtu....rychlost mam dobru(na antuke je to vyhoda, niekedy sa divim ako som to stihol)...aj celkovy pohyb po dvorci je slusny....to, co chcem zlepsit, je bekhend a servis...takisto musim zapracovat aj na sile, ta mi este trosku chyba...
asi tak.......v lete budem pisat castejsie, ked budem hravat DUFAM kazdy den...
inak ja neviem prehravat...a ja to neznasam.......v kazdom sporte musim byt najlepsi a ked prehram, som hrozne frustrovany... a to i v kolektivnych sportoch...na konci roka mame v skole sportove dni a sutazia tu triedy medzi sesbou v roznych sportoch..ja hravam vacsinou vsetky, ale najviac ma bavi volejbal...kazdy rok som kapitan(NECHVALIM SA :lol: ) a do vsetkych tam hucim a tento rok ma uz nechcu v time....ja sa tam ale vpracem, potrebuju ma, lebo minuly rok som vyhral jeden cely set len svojim podanim :lol: :lol: :lol: 15:0 a z toho 7 es....som proste skvely, co uz???



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Hrajete tenis?
PostPosted: 2. June 2008 15:18 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 201
Location: Prešov, Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 09:34
Tak ja tu budem asi najväčší lúzer :) , tento rok som ešte nehral keďže moja lenivá sestra si kúpila tenisové boty až teraz takže až teraz sa chystáme. Naposledy som hral presne na Silvestra a to bola teda "sláva". Môj výkon bol doslova ojedinelý :) skončil som až 3 z piatich, vtedy som bol zo spolužiakmi. Tak tri roky dozadu sme chodili hrať s mojim exsusedom každý deň a vtedy som mal z toho najlepší pocit. Teraz som síce rád že môžme hrať, ale z hry nie som vôbec nadšený. Čo sa týka podania, prvé je risk a ak to ide tak je fajn. Pri druhom keď ide do tuhého a viem že musím zahrať slabšiu loptu, tak mám normálne problém dobre si nadhodiť. Zo základných úderov hrám radšej backhand, hlavne keď ho mám hrať po vyššom odskoku. Forehand je trošku problém, ale verím že teraz cez leto sa mi na ňom podarí zapracovať. Hru na sieti veľmi nevyužívam, radšej sa držim pri základnej čiare a na sieť chodím iba ak je to nevyhnutné. Skrátenia hry sú lepšie z backhandu, o forhandové sa moc ani nepokúšam. Až teraz keď tuto píšem začínam mať poriadnu chuť si ísť zahrať tak snáď sa mi podarí na budúci týždeň, tento to už určite nepripadá v úvahu. Objavil som na nete v jednej prešovskej mestskej časti kurty s tvrdým povrchom, pôjdem ich vyskúšať, doteraz som o nich ešte nepočul. Kurtov tu síce máme pomerne veľa ale všade je to vyťažené hlavne tréningami. Priemerná cena okolo 80-150Sk tvrdý povrch 200 na hodinu. Po mojej najbližšej hre dám vedieť o koľko sa moja hra zase raz zhoršila :) . Sia


Top
  Profile
Reply with quote  

Grand Slam Champion
 Post subject: Re: Hrajete tenis?
PostPosted: 2. June 2008 16:57 
Offline
User avatar

Joined: 13. May 2008
Posts: 429
Location: Humenné
Local Time:
|28. March 2024| 10:34
no takze ja som zacal bavit asi tak pred 2 mesiacmi a strasne ma to bavi...celkom mi to ide...bavim s kamosom ktory ma aj uci a sem tam si zaplatim aj trenera..na hodinu tu platim 50sk..po 15 hodine uz 100sk...tu v humennom mam pocit ze je tak 11 kurtov...bavim s mojou oblubenou znackou prince air o freak ale v zasobe mam este typ air o rage...a co celkom mi to ide a bla bla bla... viac uz neviem..skratka ma to bavi ;)



Danka a Maria


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier III Title Holder
 Post subject: Re: Hrajete tenis?
PostPosted: 2. June 2008 21:13 
Offline
User avatar

Joined: 29. May 2008
Posts: 77
Local Time:
|28. March 2024| 10:34
Trud aj ja som tu lúzer...som tenis teraz strašne zanedbávala kvôli škole, teraz ma čakajú štvromesačné (aj ked predpokladám, že pracovné) prázdniny tak sa to budem snažiť trošku vylepšiť. A nájdem nejaké dobré kurty v Trnave aby som hrala aj po prázdninách, verím, že mi Babuška poradí :P. U nás sú len dva kurty kobercové, platíme tak tú stovku na hodinu, ked sme dvaja tak kazdy po 50 čo je zvládnuteľné, a 6 km od nás sú antukové kurty ale tam som už nebola neviem ako dlho tak neviem koľko sa tam platí :P
No tak a najlepšie mi ide asi backhand, obojručný ho mám :) Forehand mi ide asi podľa ročného obdobia, fázy mesiaca alebo čo. Proste niekedy super a inokedy otrasne. Servis ak sa sústredím vychádza, ak odfláknem je to hneď vidieť. (mám však smolu, že nemám s kým chodiť hrávať, ak vezmem kámošku tak celá naša hra sú len moje esá a sem - tam nejaká medzihra :P).
A hrám s Wilson N - Blade. Fajnučká je :)





Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Hrajete tenis?
PostPosted: 3. June 2008 14:31 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 10:34
aj celkovy pohyb po dvorci je slusny....
tak toto mi brat prikazal odvolat, lebo vcera ked videl sharapovu behat po antuke, tak povedal ze tak beham aj ja(lebo aj my hravame na antuke a vsetci dobre vieme, ako sa na antuke maria pohybuje...)...ale ja tomu neverim, myslim si, ze si viem po lopticku aj doklznut... :lol: :lol: :lol:



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Hrajete tenis?
PostPosted: 3. June 2008 18:02 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 10:34
A nájdem nejaké dobré kurty v Trnave aby som hrala aj po prázdninách, verím, že mi Babuška poradí :P.
najdes yolis ,len kurty su drahe jak slak :roll: takze sa musim spoliehat na nas dedinsky kurt,ktory je vsak v prevadzke len hrstku mesiacov :lol:
inak ty sa chystas do TT ci co?




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Tier III Title Holder
 Post subject: Re: Hrajete tenis?
PostPosted: 3. June 2008 19:22 
Offline
User avatar

Joined: 29. May 2008
Posts: 77
Local Time:
|28. March 2024| 10:34
A nájdem nejaké dobré kurty v Trnave aby som hrala aj po prázdninách, verím, že mi Babuška poradí :P.
najdes yolis ,len kurty su drahe jak slak :roll: takze sa musim spoliehat na nas dedinsky kurt,ktory je vsak v prevadzke len hrstku mesiacov :lol:
inak ty sa chystas do TT ci co?
Na 75 % tam na pár rôčkov zakotvím, to je celkom dosť, nie??? :P





Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Hrajete tenis?
PostPosted: 6. June 2008 19:15 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 10:34
A nájdem nejaké dobré kurty v Trnave aby som hrala aj po prázdninách, verím, že mi Babuška poradí :P.
najdes yolis ,len kurty su drahe jak slak :roll: takze sa musim spoliehat na nas dedinsky kurt,ktory je vsak v prevadzke len hrstku mesiacov :lol:
inak ty sa chystas do TT ci co?
Na 75 % tam na pár rôčkov zakotvím, to je celkom dosť, nie??? :P
tak sa tes,trnava je metropola,ako ma byt :lol:




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Tier III Title Holder
 Post subject: Re: Hrajete tenis?
PostPosted: 17. June 2008 21:01 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 95
Local Time:
|28. March 2024| 09:34
No tak som hral tento rok asi 5krat.Kedze moji dvaja tenisový partneri su po operaciach kolien a ja chodim este k tomu do fitka a na korcule na hradzu, tak toho momentalne vela nenahram.Ja vacsinou hravam na umelej trave v petržalke na jednej zo zakladných skol.Kurt ma stoji 150,-Sk na hodinu ked si zaplatim trenera tak je to o 100,-Sk na viac.Hravam s raketou Prince Hybrid Spectrum.Vascinou si zaplatim kurt na dve hodiny, lebo hodina sa mi zda strasne malo,ale uz tento rok som odohral s mojim bratrancom aj 2,5 hodinovy zapas ale to bola makacka nakoniec som ho prehral 6:7 v tretom.Moj najsilnejsi uder je skor forehand a potom backhand,za posledne roky som dost popracoval aj na servise z coho mam dost velku radost.


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Hrajete tenis?
PostPosted: 20. June 2008 10:52 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 10:34
huraaaaa, uz som si konecne tento rok zahral na antuke a hned prvy zapas som vyhral!!!!!!!!!!super, kiez by aj danka takto vyhravala.....



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier III Title Holder
 Post subject: Re: Hrajete tenis?
PostPosted: 20. June 2008 16:56 
Offline
User avatar

Joined: 29. May 2008
Posts: 77
Local Time:
|28. March 2024| 10:34
No tak som hral tento rok asi 5krat.Kedze moji dvaja tenisový partneri su po operaciach kolien a ja chodim este k tomu do fitka a na korcule na hradzu, tak toho momentalne vela nenahram.Ja vacsinou hravam na umelej trave v petržalke na jednej zo zakladných skol.Kurt ma stoji 150,-Sk na hodinu ked si zaplatim trenera tak je to o 100,-Sk na viac.Hravam s raketou Prince Hybrid Spectrum.Vascinou si zaplatim kurt na dve hodiny, lebo hodina sa mi zda strasne malo,ale uz tento rok som odohral s mojim bratrancom aj 2,5 hodinovy zapas ale to bola makacka nakoniec som ho prehral 6:7 v tretom.Moj najsilnejsi uder je skor forehand a potom backhand,za posledne roky som dost popracoval aj na servise z coho mam dost velku radost.

kde konkrétne to chodiš? 250 korún za hodinu s trénerom nie je vôbec veľa...





Top
  Profile
Reply with quote  

Tier III Title Holder
 Post subject: Re: Hrajete tenis?
PostPosted: 24. June 2008 18:51 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 95
Local Time:
|28. March 2024| 09:34
No tak som hral tento rok asi 5krat.Kedze moji dvaja tenisový partneri su po operaciach kolien a ja chodim este k tomu do fitka a na korcule na hradzu, tak toho momentalne vela nenahram.Ja vacsinou hravam na umelej trave v petržalke na jednej zo zakladných skol.Kurt ma stoji 150,-Sk na hodinu ked si zaplatim trenera tak je to o 100,-Sk na viac.Hravam s raketou Prince Hybrid Spectrum.Vascinou si zaplatim kurt na dve hodiny, lebo hodina sa mi zda strasne malo,ale uz tento rok som odohral s mojim bratrancom aj 2,5 hodinovy zapas ale to bola makacka nakoniec som ho prehral 6:7 v tretom.Moj najsilnejsi uder je skor forehand a potom backhand,za posledne roky som dost popracoval aj na servise z coho mam dost velku radost.

kde konkrétne to chodiš? 250 korún za hodinu s trénerom nie je vôbec veľa...

Je to ZŠ Tupolevova číslo si nepamatam.Ale je tam iba jeden kurt tak prave preto je to take lacne lebo to odkupil od skoly a vlozil do toho svoje peniaze a tak si nemoze mat vysoke ceny.Ale je to tam uplne super.


Top
  Profile
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 26 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Ostatné témy

Go to page 1, 2  Next

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy