Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela will be player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 186 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Slovenskí tenisti

Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Next
Author Enter your Message here

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Lukáš Lacko
PostPosted: 9. July 2008 18:15 
Offline
User avatar

Joined: 10. May 2008
Posts: 319
Location: Lucenec, SVK
Local Time:
|28. March 2024| 11:17
nevieme daco new o lukasovi ?



NEVER STOP SMILING
NEVER GIVE IT UP


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Lukáš Lacko
PostPosted: 10. July 2008 09:38 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 11:17
Chýbala mi radosť. Tenis som hral z povinnosti, tvrdí navrátilec Lacko
10. júla 2008 6:33
Nie je zranený, iba zronený. Piešťanský rodák Lukáš Lacko patrí medzi najväčšie talenty slovenského tenisu, ale najlepšia svetová stovka je pre neho stále zakliata. Od konca apríla ani jeden zápas. Šesťkrát prehral v prvom kole. Iba dvadsaťročného hráča prestal tenis baviť, preto sa rozhodol pre krátku pauzu. Na dvorce sa vracia oddýchnutý a nabudený.
Ako dlho ste nemali raketu v ruke?
Naposledy som hral súťažný zápas na challengerovom turnaji v Košiciach začiatkom júna. Dva týždne som raketu do ruky ani nezobral. Potreboval som sa psychicky uvoľniť, načerpať novú energiu. Od minulého pondelka robím na kondičke a v piatok som začal aj s tenisovým tréningom.

Myslíte si, že trojtýždňová pauza vám stačila?
Keď sa obzriem na obdobie spred mesiaca či dvoch, tak priznávam, že som mal strašne dlhú negatívnu šnúru. Nedarilo sa mi a to ma veľmi ubíjalo. Cítil som, že potrebujem voľno. Teraz sa mi vrátila chuť do tenisu. Mám kopec energie a na tréningy sa zase teším. To je pre mňa veľmi dôležitý a potrebný pocit.

Rozmýšľali ste nad voľnom dlho alebo ste sa rozhodli spontánne?
Definitívne ma zlomili Košice. Aj v minulosti som mával krízy, počas ktorých sa stalo, že som tri-štyri týždne nič neuhral. Ale vždy sa to obrátilo na dobré. Teraz som skúšal rovnakú cestu. Chodil som každý týždeň na turnaj a čakal na víťazstvo, ktoré by prinieslo obrat. A čakanie sa pretiahlo až na osem týždňov. Vtedy som si povedal, že potrebujem radikálnu zmenu. Tou bol oddych.

Konzultovali ste s niekým vaše rozhodnutie?
Rozprával som sa s viacerými ľuďmi. Niekoľko hodín som sedel s mojím bývalým trénerom z Piešťan a súčasným prezidentom Slovenského tenisového zväzu Tiborom Mackom. Rozoberali sme, ako som zvládal takéto stavy v mladšom veku. Bavil som sa aj s generálnym sekretárom zväzu Igorom Moškom. Ale konečné rozhodnutie bolo len na mne.

Momentálne ste rebríčkovo najlepší tenista Slovenska. Netlačili na vás funkcionári, aby ste hrali ďalej?
Oni chceli, aby som hral turnaj každý týždeň. Ale toto riešenie presadzovali len preto, lebo v minulosti mi pomohlo. Nikto na mňa netlačil.

Kedy sa opäť objavíte v súťažnom zápase?
Chystám sa teraz na kvalifikáciu turnaja ATP do chorvátskeho Umagu.

Zmenili ste turnajovú stratégiu? Budete hrať menej podujatí v rade s následnou pauzou, alebo máte kalendár plný do konca roka?
Už nechcem urobiť rovnakú chybu a hrať veľa turnajov po sebe. Aj keď, záleží na výsledkoch. Ak sa darí, tak únavu nevnímam. Teraz som takmer päť týždňov bez turnaja, takže päť-šesť podujatí v rade by som mal zvládnuť. Nechcem už ťahať jedenásť-dvanásťtýždňové šnúry.

Je pre vás stále výhodnejšie hrávať challengre, ako skúšať šťastie v kvalifikáciách turnajov ATP?
Zmenilo sa bodovanie, preto je pre mňa lepšie hrať väčšie challengre. Na turnaji ATP treba vyhrať tri zápasy v kvalifikácii plus jedno kolo v hlavnej súťaži a dostanem za to dvadsať bodov. Za rovnaký počet víťazstiev na veľkom challengri ich dostanem štyridsať.

Ale napríklad Ukrajinec Sergij Stachovskij vyhral turnaj ATP v Záhrebe. A pritom začal v kvalifikácii. Víťazstvo ho hodilo z tretej stovky pred brány Top 100.
Áno, ale to sa podarí jednému hráčovi za päť rokov.

Ale on pokúšal šťastie a vyšlo mu to.
Jasné, že sa to dá aj takto. Jeho úspech nás všetkých veľmi prekvapil. Ale pozrite sa na jeho ďalšie výsledky. Osemkrát v rade prehral v prvom kole. Od marca nevyhral ani jeden zápas. Teraz si vo Wimbledone zranil rameno a hrozí mu operácia.

V súvislosti s vaším menom sa už dlho hovorí o prieniku do stovky. Aký je rozdiel medzi vami a hráčom na 80. mieste svetového rebríčka?
Herne sú hráči veľmi vyrovnaní. Všetko sa láme na psychickej odolnosti, na schopnosti vyrovnať sa s tlakom. Každý z nás cíti, že potrebuje uhrať dobré výsledky. Niektorí sú odolnejší viac, iní menej. Niekomu sa podarí chytiť výbornú formu, uhrať super výsledky za krátky čas a rýchlo ide hore.

Znamená to, že vy máte problém s psychikou?
Na konci tej zlej série už áno. Keď sa človeku nedarí, začne hľadať chyby, nepozerá sa na seba a stráca prehľad o svojich silných stránkach. Berie rady od každého, stále analyzuje a nehrá to, čo by mal. A to bol aj môj prípad.

Neverili ste si?
Dá sa povedať, že na kurt som nastupoval s obavou, ako zvládnem kľúčové momenty. To bolo veľmi zlé.

Nebola chyba aj v tréningovom procese?
Debatoval som o tom s trénerom Martincom. Možno sme zvolili zlý pomer v prípravných cvičeniach. Každý má totiž prednosti, ktoré by mal zlepšovať, aby sa na ne mohol v zápase spoľahnúť. V poslednej dobe som sa učil viac nových vecí a nezdokonaľoval som moje zbrane. Teraz máme novú predstavu o príprave.

V čom vám môže pomôcť spolupráca s bývalým vynikajúcim hráčom a dnes daviscupovým kapitánom Miloslavom Mečířom?
Milošov záujem o spoluprácu so mnou som len privítal. Škoda, že sme začali v mojom zlom období. Snažil sa mi pomôcť, ale už som vedel, že potrebujem pauzu. Stále spolu konzultujeme. Radí mi ako prečítať súpera, ako zistiť jeho slabé stránky, ako využiť moje prednosti.

Vnímate tlak tenisovej verejnosti? Slovensko nemá v stovke už dlhší čas nikoho. Talenty sú v nedohľadne, Dominik Hrbatý sa trápi. A slovenský mužský tenis tiež.
Niektorí ľudia si myslia, že dostať sa do špičky v mojom veku je veľmi ľahké. Mýlia sa. Ak je deväťnásť-dvadsaťročný chalan v stovke, tak je to supertalent. Väčšinou sa presadzujú, ked majú 22-23 rokov. Dovtedy sa veľa z nich motá okolo stovky, možno do nej na chvíľu nakukne. U žien je to iné. Veľa hráčok v stovke má menej ako dvadsať rokov. Ale ony majú kratšiu kariéru.

Predstavitelia zväzu obhajujú vaše neúspešné atakovanie stovky tvrdením, že aj Karol Beck bol vo vašom veku rebríčkovo na vašej úrovni. V novembri budete mať 21 rokov. Pár mesiacov pred oslavou 21. narodenín bol už Beck v stovke.
Naša situácia je rovnaká. Obaja sme uhrávali takmer rovnaké výsledky. Ale on potom chytil dobrý mesiac. Vyšli mu tri turnaje a podaril sa mu veľký skok do stovky. Na rozdiel od neho, ja som prehral štyrikrát v 1. kole.

Vlani v októbri ste vyhrali challenger v Koldingu a potom nasledovali štyri prehry hneď v úvode. V čom bola chyba?
Dvakrát som chytil hráča, ktorý mi herne nesedí. Na bratislavskom turnaji som vypadol s neskorším finalistom Fallom, na ďalšom som s Nemcom Gremelmayrom prehral z dvoch mečbalov.

Dvakrát ste sa dostali z kvalifikácie do hlavnej súťaže grandslamového turnaja. Vždy na Australian Open. Ale potom ste prehrali hneď v 1. kole proti držiteľom voľných kariet. Prečo ste nevyužili veľkú šancu na zisk bodov?
Toto sa mi veľmi ťažko hodnotí. V Austrálii je pekelné teplo. Do hlavnej súťaže som prišiel poznačený tromi ťažkými zápasmi v kvalifikácii. Súperi boli uvoľnení a oddýchnutí. Veď Istomin zobral set aj domácemu favoritovi Hewittovi.

Čo si myslíte o kritike zo strany Dominika Hrbatého? Vraj málo trénujete a na mladíkoch v zahraničí vidí väčšie zanietenie i nasadenie v tréningoch.
Keď má človek chuť, tak nevníma koľko hodín strávi na dvorci či v posilňovni. Ja som už necítil radosť z hry. Hral som akoby z povinnosti.

V zápasoch ste pôsobili veľmi pasívne. Hrali ste bez emócií, čakali len na súperove chyby a na sieť prišli len po zápase podať súperovi ruku.
Viem, na čo narážate. Bolo to v období, keď som už cítil, že niečo nie je v poriadku. Bol som zmätený, od každého som pýtal rady a každý mi hovoril niečo iné. Nevedel som si vybrať, čo je pre mňa správne.

Ako bude vyzerať nový začiatok?
Tenis som hrať nezabudol. Sebavedomie sa naberá vyhratými zápasmi. Tomu podriaďujem všetko. Budem pracovať na veciach, ktoré mi v minulosti prinášali úspech.

Cieľom je stále prienik medzi najlepšiu stovku?
Myslím na ňu, ale teraz je pre mňa podstatná herná prax a zápasová pohoda.








DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Lukáš Lacko
PostPosted: 10. July 2008 10:55 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 11:17
poriadne dlhy rozhovor, radsej som si vytipoval len niektore otazky :lol: :lol:



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Lukáš Lacko
PostPosted: 19. July 2008 17:49 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 11:17
Challenger Poznaň

Dvojhra:
1. kolo : Lukáš Lacko (SVK) - Yuri Schukin (KAZ) 3:6 2:6



Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Cordenons
PostPosted: 28. July 2008 17:02 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|28. March 2024| 12:17
Lukáš teraz ukáže na (antuka, 100.000 USD), či to s tenisom ešte myslí vážne. Príležitosť na to bude mať proti Alexandrovi Sidorenkovi.

EDIT 28. 7. Stal sa zázrak, Lukáš postúpil do 2. kola! O chlp porazil Sidorenka 7:6, 6:4. V 2. kole si to rozdá buď so 7. nasadeným Danielom Gimenom (Šp.), alebo s Gianlucom Nasom (Tal.). Tam už vidím problém v klišé spojení Španiel+antuka.


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Lukáš Lacko
PostPosted: 28. July 2008 17:22 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 11:17
osobne tipujem za dalsieho supera nasa.ale lukas konecne vyhral zapas,co mu moze dodat vela sil do buducna.pochybujem,ze prejde cez dalsie kolo,ale myslim,ze toto by mu malo pomoct.




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Cordenons
PostPosted: 31. July 2008 15:45 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|28. March 2024| 12:17
Luky na challengeri v Cordenons prehral v 2. kole so siedmym nasadeným Španielom Danielom Gimenom-Traverom 2:6, 4:6. Nebudem ho ešte kritizovať, keďže si dal pauzu, ale podľa mňa to stále nevyzerá dobre.


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Lukáš Lacko
PostPosted: 31. July 2008 16:08 
Offline
User avatar

Joined: 10. May 2008
Posts: 319
Location: Lucenec, SVK
Local Time:
|28. March 2024| 11:17
ach Luky ..opat to nevyslo ,ten chalan uz veelmi davno nedosiahol dobry vysledok ..isteze ho to stve omnoho viac ako nas..este sa neda povedat,zeby mu pauza nepomohla .uvidime na najblizsich 2-3 turnajoch ...drzim palce chlapce ! prebud sa :roll:



NEVER STOP SMILING
NEVER GIVE IT UP


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Lukáš Lacko
PostPosted: 4. August 2008 09:39 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 11:17
Challenger Binghampton

Dvojhra:
1. kolo : /5/ Lukáš Lacko (SVK) - Jamie Baker (GBR) 6:4 7:5
2. kolo : /5/ Lukáš Lacko (SVK) - Ryler De Heart (USA) 6:4 6:4
1/4 finále : /5/ Lukáš Lacko (SVK) - Travis Helgeson (USA) 4:4 30-30 prerušené

Štvorhra:
1. kolo : Ilja Božoľjac / Lukáš Lacko (SRB/SVK) - Anthony Assal / Nebojsa Perič (USA/SCG) 5:6 skreč



Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Last edited by tin-majo on 9. August 2008 10:12, edited 3 times in total.

Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Lukáš Lacko
PostPosted: 5. August 2008 07:38 
Offline
User avatar

Joined: 15. May 2008
Posts: 235
Location: Nitra
Local Time:
|28. March 2024| 11:17
Tak Lacko vyhral 6:4 7:5, konečne nejaké víťazstvo ;)


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier IV Title Holder
 Post subject: Re: Lukáš Lacko
PostPosted: 5. August 2008 09:15 
Offline
User avatar

Joined: 26. June 2008
Posts: 25
Local Time:
|28. March 2024| 14:17
Lacko vyhral? :shock: no toto :lol: kebyže ho to nakopne k nejakým výsledkom tak sa tomu celkom aj teším


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Lukáš Lacko
PostPosted: 5. August 2008 09:39 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 11:17
Som milo prekvapena,predsa len Baker je super,ktory vie potrapit a som moc rada ze Lukas ide dalej.




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Lukáš Lacko
PostPosted: 7. August 2008 07:38 
Offline
User avatar

Joined: 15. May 2008
Posts: 235
Location: Nitra
Local Time:
|28. March 2024| 11:17
Tak Lacko porazil aj ďalšieho súpera a to De Hearta 6:4 a 6:4 a je vo štvrťfinále kde sa stretne s američanom Travisom (WC) ;)


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Lukáš Lacko
PostPosted: 7. August 2008 09:13 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 11:17
Tak Lukymu to celkom ide,v dalsom kole opat nenasadeny hrac,uvidime ako zvladne tuto situaciu Lukas,na Helgesona by mohol mat,ale uvidime...Drzim palce!




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Lukáš Lacko
PostPosted: 10. August 2008 12:46 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 11:17
Lukas nakoniec do semifinale nepresiel,Americanovi podlahol 1-2 na sety. :( Skoda,bojoval statocne.Snad ale je to naznak navratu formy.




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 186 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Slovenskí tenisti

Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Next

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy