Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela will be player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 308 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Slovenskí tenisti

Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Next
Author Enter your Message here

Tier II Title Holder
 Post subject: Re: Klec,Mertiňák,Polášek
PostPosted: 14. July 2008 16:30 
Offline
User avatar

Joined: 15. May 2008
Posts: 101
Local Time:
|29. March 2024| 16:14
Akoze to nechapem, tak on asi bol v tej kvalifikacii len kvoli rozohratiu leho v main draw figuruje ako nasadena trojka, ale nic to karol vela stastia, na tomto turnaji cakam aspon finale proti samuelovi Grothovi z australie aj ked najvacia prekazka ho caka uz v prvom kole a to James Ward. videl som ho hrat uz aj na okruhu atp tusim v queen´s clube kde odohral dobry zapas proti safinovi ;)


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Klec,Mertiňák,Polášek
PostPosted: 14. July 2008 18:06 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 16:14
Akoze to nechapem, tak on asi bol v tej kvalifikacii len kvoli rozohratiu leho v main draw figuruje ako nasadena trojka, ale nic to karol vela stastia, na tomto turnaji cakam aspon finale proti samuelovi Grothovi z australie aj ked najvacia prekazka ho caka uz v prvom kole a to James Ward. videl som ho hrat uz aj na okruhu atp tusim v queen´s clube kde odohral dobry zapas proti safinovi ;)

Tak to by som potreboval vysvetliť aj ja - lebo na niektorých Challengeroch čo si všímam tak víťaz kvalifikácie a potom v pavúku figuruje ako nasadený.



Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Poláškov deblový triumf
PostPosted: 15. July 2008 16:43 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 17:14


Polášek na turnaji v Gstaade a s trofejou za 4hru (vľavo Levinský)


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Klec,Mertiňák,Polášek
PostPosted: 18. July 2008 22:14 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 16:14
Challenger Poznaň

Kvalifikácia:
1. kolo : Marek Semjan (4-SR) - Florin Mergea (Rum.) 7:6(7), 6:2
2. kolo : David Novák (ČR) - Semjan (4-SR) 6:4, 6:3



Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Klec,Mertiňák,Polášek
PostPosted: 21. July 2008 18:51 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|29. March 2024| 16:14
Taková kuriozitka: Mertiňák dostal dvoutýdenní zákaz startu na podnicích ATP a pokutu $3.000, za sázení na tenisové zápasy, což hráči nesmí. Naštěstí to nebyly jeho vlastní zápasy a ani se neprokázalo, že by chtěl hráče, na jejichž zápas si vsadil, nějak ovlivňovat. To by pak ten trest byl o mnoho vyšší. Měl sázet v októbri roku 2006.
Něco podobného potkalo i českého tenistu Čermáka, který ovšem sázel déle, a tak dostal 10-týdenní zákaz a pokutu $15.000. Tresty začínají platit tento týden.



Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Klec,Mertiňák,Polášek
PostPosted: 21. July 2008 19:24 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 201
Location: Prešov, Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 15:14
Taková kuriozitka: Mertiňák dostal dvoutýdenní zákaz startu na podnicích ATP a pokutu $3.000, za sázení na tenisové zápasy, což hráči nesmí. Naštěstí to nebyly jeho vlastní zápasy a ani se neprokázalo, že by chtěl hráče, na jejichž zápas si vsadil, nějak ovlivňovat. To by pak ten trest byl o mnoho vyšší. Měl sázet v októbri roku 2006.
Něco podobného potkalo i českého tenistu Čermáka, který ovšem sázel déle, a tak dostal 10-týdenní zákaz a pokutu $15.000. Tresty začínají platit tento týden.



No pekne Merťo :D


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Klec,Mertiňák,Polášek
PostPosted: 21. July 2008 20:00 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 16:14
Takže preto bolo v jednom rozhovore s Mertiňákom písane,že si dáva 2 týždňovú pauzu a už aj viem prečo.No Michal snáď sa poučí a už sa také opakovať nebude.Jeho najbližší program by mal byť challenger v Segovii a následne US Open.



Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Klec,Mertiňák,Polášek
PostPosted: 22. July 2008 12:14 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 16:14
S Pinďom ako za starých čias

Slovenský tenista Michal Mertiňák obhájil na turnaji v chorvátskom Umagu vlaňajší titul vo štvorhre – no s iným spoluhráčom.

BRATISLAVA. Slovenský tenis nemá tohto roku v dvojhre zastúpenie v prvej stovke svetového rebríčka, ale vo štvorhre sú dvaja hráči v top 50. Príslušnosť k širšej svetovej špičke v debli potvrdil minulý týždeň prvenstvom na antukovom turnaji v Umagu Michal Mertiňák (37. v ATP).

O sedem miest za ním je v rebríčku daviscupový spoluhráč Filip Polášek.

Pálu našiel náhodou

„Týždeň pred turnajom v Umagu mi môj tradičný partner vo švorhre Rakúšan Marach zatelefonoval, že je zranený. Mal som štyri dni, aby som zohnal náhradu,“ priblížil Mertiňák dramatické chvíle pred cestou do známeho chorvátskeho letoviska. „Prevažná väčšina tenistov už mala svoj program, ale Petr Pála akoby čakal na moje zavolanie. Bola to náhoda. V poslednom čase už hrá málo, je kapitánom tímu Česka v Pohári federácie. Po dlhej prestávke sme sa znova dali dokopy a išlo nám to ako za starých čias.“

Pála hral v Umagu na forhende, Mertiňák na bekhendovej strane. „Pinďo je výborný na sieti a pri volejoch, mojou prednosťou bol servis a hra zo základnej čiary. Dobre sme sa dopĺňali,“ poznamenal 28-ročný slovenský tenista. Jeho český partner má o štyri roky viac. Pred dvoma rokmi vyhrali turnaj v indickom Chennai.

Šiesty titul

Mertiňák s Pálom zdolali v nedeľňajšom finále argentínsko-taliansky pár Berlocq - Fagnini 2:6, 6:3, 10:5 a rozdelili si prémiu 15 000 eur (vyše 450 000 Sk).

„Začali sme zle, obaja sme si prehrali podanie,“ vravel Michal o finále. „V druhom sete sme sa zlepšili a zápasový taj­brejk je už o šťastí - my sme ho mali viac.“

Mertiňák obhájil v Umagu vlaňajší titul, pred rokom hral s iným českým partnerom Lukášom Dlouhým. Celkove má už šesť turnajových prvenstiev v debli na okruhu ATP. V marci tohto roku triumfoval s Marachom v mexickom Acapulcu.

„Po finále sme si s Pálom podali ruky a každý išiel svojou stranou,“ povedal Mertiňák. „On mieril na ďalší turnaj do San Marina, ja som šoféroval auto s rodičmi a priateľkou Veronikou späť na Slovensko.“

Prémia pôjde na letenky

Za víťaznú prémiu si nekupoval žiadny darček. Už vie, ako ju využije: „Budem mať čím zaplatiť letenky na ďalšie turnaje.“

Koncom mesiaca sa predstaví v španielskej Segovii po boku Lovra Žovka, s týmto chorvátskym spoluhráčom bude hrať aj na grandslamovom US Open.

Pred septembrovým daviscupovým zápasom Slovensko - Srbsko by sa chcel Mertiňák zohrať s reprezentačným kolegom Poláškom, zrejme na turnaji v Bukurešti.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Klec,Mertiňák,Polášek
PostPosted: 26. July 2008 09:13 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 16:14
Challenger Cordenons

Kvalifikácia:
1. kolo : Igor Zelenay (SR) - Roberto Guida (Tal.) 6:1, 6:2
2. kolo : Zelenay (SR) - Alessandro Motti (7-Tal.) 6:3, 6:4
finále : Stefano Ianni (2-Tal.) - Zelenay (SR) 6:3, 6:2

Štvorhra:
1. kolo : Škoch, Zelenay (3-ČR/SR) - Appio, Bosa (Tal./Tal.) 6:4, 6:0
štvrťfinále : Škoch, Zelenay (3-ČR/SR) - Genaro Martinez, Pellerin (Špan./Fra.) 6:1, 6:2
semifinále : Škoch, Zelenay (3-ČR/SR) - Garcia, Prieto (1-Arg./Arg.) 4:6, 6:4, 10:4
finále : Crugnola, Di Mauro (Tal./Tal.) - Škoch, Zelenay (3-ČR/SR) 1:6, 6:4, 10:6 :2nd:

Challenger Graz

Kvalifikácia:
1. kolo : Andrej Martin (7-SR) - (WC) Phillip Lang (Austr.) 3:6, 6:1, 7:5, Alexander Somogyi (3-SR) - (WC) David Vukasinec (Austr.) 6:1, 6:3, Miloslav Mečíř jr. (4-SR) - Harald Cumhold (Rak.) 7:6(5), 6:3
2. kolo : Martin (7-SR) - Bjorn Propst (Rak.) 7:5, 6:0, Somogyi (3-SR) - Mathias Feitsch (Rak.) 6:4, 7:6(3), Mečíř jr. (4-SR) - Luka Kukulič (Chorv.) 6:2, 6:0
finále : Martin (7-SR) - Nicolas Renavand (1-Fra.) 6:4, 1:6, 6:3, Gerald Melzer (Rak.) - Somogyi (3-SR) 6:0, 6:2, Mečíř jr. (4-SR) - Joško Topič (Chorv.) 6:1, 1:6, 6:3

Dvojhra:
1. kolo : Sergio Roitman (3-Arg.) - (Q) Martin (SR) 7:5, 6:3, Martin Fischer (Rak.) - (Q) Mečíř jr. (SR) 6:1, 6:2

Štvorhra:
1. kolo : Brunner, Rath (Rak./Rak.) - Martin, Mečíř jr. (SR/SR) 6:4, 6:4

Challenger Timisoara

Kvalifikácia:
1. kolo : Marek Semjan (2-SR) - voľno
2. kolo : Semjan (2-SR) - Geoff Gehrke (Usa) 6:1, 6:0
finále : Ivaylo Traykov (8-Bulh.) - Semjan (2-SR) 7:6(5), 3:6, 6:2



Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Last edited by tin-majo on 2. August 2008 23:19, edited 9 times in total.

Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Klec,Mertiňák,Polášek
PostPosted: 26. July 2008 11:32 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 16:14
Inak este sa vratim k turnaji v Manchestri,kedze som nebola doma,nevedela som,ako sa karolovi darilo..velmi pekny turnaj hned po navrate,porazil hracov ako ward ci goodall sa ceni,takisto vyrovnane hral proti bloomfieldovi..chvalim,karol je len krocik od top 200.coskoro tam bude,som si ista.




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: challengery
PostPosted: 26. July 2008 21:57 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 17:14
Tak toto tu už dlho nebolo. Zelenay, A. Martin, Somogyi, Mečíř ml. a Semjan postúpili na challengeroch do finále kvaldy! Som zvedavý na ich úspešnosť.


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: challengery 2
PostPosted: 28. July 2008 16:43 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 17:14
Nakoniec postúpili len A.Martin a Mečíř ml., teda 2 z 5. Slabota, ale aspoň niečo.

EDIT 28.7.: No a obaja kvalifikanti už aj stroskotali v Grazi 1. kole dvojhry.


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Klec,Mertiňák,Polášek
PostPosted: 30. July 2008 13:22 
Offline
User avatar

Joined: 10. May 2008
Posts: 319
Location: Lucenec, SVK
Local Time:
|29. March 2024| 16:14
Inak este sa vratim k turnaji v Manchestri,kedze som nebola doma,nevedela som,ako sa karolovi darilo..velmi pekny turnaj hned po navrate,porazil hracov ako ward ci goodall sa ceni,takisto vyrovnane hral proti bloomfieldovi..chvalim,karol je len krocik od top 200.coskoro tam bude,som si ista.
aj ja som s beckisovym vystupenim v Manchestri velmi spokojna ..karolko isteze ma na TOP200,mozno aj na TOP100 ..aspon ja v to verim, uvidime co bude predvadzat dalej ,no vidim to pozitivne :)



NEVER STOP SMILING
NEVER GIVE IT UP


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Cordenons
PostPosted: 1. August 2008 19:46 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 17:14
Škoch so Zelenayom postúpili na challengeri v Cordenons do finále 4hry, keď vyradili prvý nasadený argentínsky pár Garcia, Prieto 4:6, 6:4, 10:4.

P.S. Jedným uchom som dnes počúval správy na Markíze a zdalo sa mi, že som zachytil v správe o problémoch lietadla vo Viedni, že na palube bol aj Karol Beck. Inak jeho najbližším turnajom bude challenger v Istanbule od 11.8.


Last edited by MartinH on 1. August 2008 21:01, edited 1 time in total.

Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Cordenons
PostPosted: 1. August 2008 20:41 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 201
Location: Prešov, Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 15:14
Škoch so Zelenayom postúpili na challengeri v Cordenons do finále 4hry, keď vyradili prvý nasadený argentínsky pár Garcia, Prieto 4:6, 6:4, 10:4.

P.S. Jedným uchom som dnes počúval správy a zdalo sa mi, že som zachytil v správe o problémoch lietadla vo Viedni, že na palube bol aj Karol Beck. Inak jeho najbližším turnajom bude challenger v Istanbule od 11.8.

Áno počul si správne, Beck, Krošlák a ešte myslím že aj tréner Tóth museli na ceste do Španielska v poruchanom lietadle krúžiť nad Viedňou, v správach a športe na Markíze bol s nimi aj rozhovor


Top
  Profile
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 308 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Slovenskí tenisti

Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Next

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy