Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela is player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 403 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Diskusia o Daniele

Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Next
Author Enter your Message here

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 5. May 2008 21:24 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|13. May 2024| 14:31
Mauresmová sa pre zranenie odhlásila z Berlína

BERLÍN 5. mája (SITA, AFP) - Francúzska tenistka Amélie Mauresmová sa pre zranenie svalstva v oblasti rebier odhlásila z turnaja WTA Tour Qatar Telecom German Open v Berlíne (Tier I, dotácia 1,34 milióna USD, antuka vonku). Miestna šampiónka zo sezón 2001 a 2004 a niekdajšia líderka svetového rebríčka mala nastúpiť na zápas 1. kola proti svojej krajanke Aravane Rezaiovej, ktorá si napokon v utorok zmeria sily s "lucky loserkou" - Uzbečkou Akgul Amanmuradovovou.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 5. May 2008 21:25 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|13. May 2024| 14:31
McEnroe sa dočkal prvého titulu na veteránskom okruhu

BOSTON 5. mája (SITA, AP) - Až trinástu účasť na podujatí zámorského veteránskeho seriálu Outback Champions Series premenil John McEnroe na svoj prvý titul z turnaja tohto rangu. V nedeľňajšom finále bostonského turnaja Champions Cup zdolal 49-ročný tenisový búrlivák a sedemnásobný grandslamový víťaz o 9 rokov mladšieho Aarona Kricksteina 5:7, 6:3, 10:5 (zápasový tajbrejk) a na konto si okrem triumfu pripísal aj 54 000 dolárov. "Pre mojich fanúšikov, teda 75-ročné dámy, je to len potvrdenie toho, že som aj v tomto pokročilom veku večne mladý. Už pár rokov ma prenasledovala frustrácia a myslel som si, že vyhrať môžem azda iba nejakým zázrakom," s typickou dávkou vtipu komentoval svoj úspech McEnroe, ktorý na ceste do finále zvíťazil aj nad jednotkou renkingu Jimom Courierom, či minuloročným premožiteľom Rogera Federera Petom Samprasom. Ten po dueli s McEnroeom odstúpil z turnaja pre zranenie chrbta.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 6. May 2008 16:56 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|13. May 2024| 15:31
Hantuchová si stále drží 10. pozíciu

Myslím si, že na správy takéhoto typu je téma "Rebríček WTA Tour 2008", aspoň čo sa týka žien.


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 6. May 2008 17:02 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|13. May 2024| 14:31
Venus Williamsová napokon zrejme v Ríme i Paríži


NEW YORK 6. mája (SITA) - Americká tenistka Venus Williamsová by už budúci týždeň mala hrať na turnaji WTA Tour v Ríme a potom na parížskom grandslamovom podujatí Roland Garros. Chýry o absencii niekdajšej jednotky svetového rebríčka na spomenutých podujatiach pre nejaké zranenie či chorobu vyvrátil jej agent Carlos Fleming. Vyhlásil, že 27-ročná dvojnásobná olympijská víťazka zo Sydney využila prestávku od polovice apríla na absolvovanie preventívnych vyšetrení kolena i ramena. Fleming zároveň uviedol, že Venus Williamsová netrpí anémiou, ako uvádzali viaceré

Rodáčka z kalifornského Lynwoodu sa naposledy odhlásila z podujatí na zelenej antuke v Amelia Island i Charlestone a chýbala aj v semifinále Pohára federácie proti Rusku v Moskve. "Je tu zopár vecí, ktoré musím vyriešiť. Už na tom pracujem a verím, že sa na dvorce vrátim čo najskôr. Nechcem o tom viac hovoriť," povedala vtedy V. Williamsová.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 6. May 2008 17:04 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|13. May 2024| 14:31
Šarapovová napokon možno stratí až 835 000 USD


MOSKVA 6. mája (SITA) - Ruská tenistka Maria Šarapovová sa dostáva do čoraz otvorenejšieho konfliktu s vedením Tenisovej asociácie žien (WTA). "Žiadajú odo mňa, aby som niekedy medzi nedeľou a utorkom po príchode na turnaj do Ríma absolvovala reklamné fotenie pre marketingové materiály WTA pred novembrovými MS v katarskej Dauhe. Stanovila som si však pravidlá a jedným z nich je odmietanie takýchto aktivít pred zápasmi, pretože ide o mentálne vyčerpávajúce a rozptyľujúce záležitosti. O to viac, že budem z Los Angeles letieť dvanásť hodín. Nátlakovo žiadať odo mňa niečo takéto nepovažujem za správne. Vedenie okruhu akoby neprihliadalo na naše záujmy a potreby. Rada pomôžem s propagáciou, ale nútiť ma do toho pred začiatkom jednotkového podujatia nepovažujem za férové," posťažovala sa na vlastnej internetovej stránke trojnásobná grandslamová šampiónka. Nevylúčila podniknutie právnych protiopatrení a manifestačne umiestnila na svoj web anketu skúmajúcu názory fanúšikov na celú situáciu.

Šarapovová dostala od WTA pokutu 125 000 USD (v skutočnosti však ide len o odňatie štvrtiny bonusu 500 000 USD pre špičkové tenistky za účasť na všetkých turnajoch Tier I) za neskoré odhlásenie sa z tohtotýždňového podujatia v Berlína. Ďalších 10 000 USD bude musieť zaplatiť za prípadné nepredloženie lekárskeho potvrdenia o neschopnosti hrať v nemeckej metropole a teraz jej hrozí sankcia 300 000 USD za ignorovanie spomenutého rímskeho fototermínu. Ide o najvyššiu položku sadzobníka, ale len pre hráčky nenosiace na svojom odeve počas zápasov označenie WTA Tour. Podľa denníka The Telegraph sa pre tenistky nehlásiace sa takýmto spôsobom k oficiálnym štruktúram okruhu môže pokuta vyšplhať až na maximálnu hodnotu 700 000 USD aj s jednotlivými 50-tisícovými sankciami za nenosenie označenia WTA Tour v televíziou prenášaných dueloch od štvrťfinálovej fázy turnajov.

"Hráčky majú veľa povinností na dvorcoch i mimo nich. To, o čo ich žiadame v Ríme, sa nachádza v pravidlách. Sme ochotní prispôsobiť termíny tenistkám, ale nebudeme robiť žiadne výnimky z účasti," znie stanovisko WTA Tour. Šarapovová na svojej stránke prechádza do odvážnej ofenzívy: "Možno by ste si mysleli, že náš názor je dôležitý, ale on nie je. Obchádzajú ho. Druhá strana si robí, čo chce. Prikazujú nám, akoby hviezdami boli oni. Skúšala som vychádzať v ústrety. Absolvovala som množstvo rokovaní, ale žnem len despotizmus a vyhrážky. Ak ma nebudú počúvať, začnem sa s verejnosťou deliť o pohľady za scénu. Nech je zábava!" Paradoxom je skutočnosť, že medzi hlavných Šarapovovej sponzorov patrí spoločnosť Sony Ericsson, teda hlavný partner WTA Tour.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 6. May 2008 17:04 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|13. May 2024| 14:31
Heninová pociťuje svoje starnutie v športovom kontexte


BERLÍN 6. mája (SITA) - Belgická tenistka Justine Heninová pred vstupom do tohtotýždňového turnaja WTA Tour v Berlíne vyhlásila, že uvažuje o ukončení svojej kariéry o dva až päť rokov. "Vo všeobecnom kontexte som síce mladá, ale na tenisovom okruhu už pociťujem starnutie. Vyvíjam sa a moje priority sa menia. Ani fyzicky sa už nedokážem zregenerovať tak rýchlo ako v dvadsiatke - to je prirodzené. Tenisu sa venujem už dvadsať rokov a napĺňal celý môj život, ale ako žena pociťujem, že musím čoraz viac uvažovať o budúcnosti," uviedla líderka svetového rebríčka, ktorá sa vlani rozviedla s Pierrom-Yvesom Hardennom.

"Rada by som sa vrátila do školských lavíc. V ostatnom čase o tom dosť rozmýšľam," skonštatovala čoskoro 26-ročná rodáčka z Liége (nar. 1. júna 1982) Heninová a dodala: "Po ukončení aktívnej činnosti plánujem sama sebe dopriať dlhodobý oddych. Len tak si bez tlaku cestovať, chodiť na lyžovačky - všetko to, čo si teraz musím odopierať. Naozaj však neviem stanoviť, kedy to príde. Možno o dva, tri, štyri roky, ale ešte to nedokážem určiť. V prvom rade dúfam, že zostanem zdravá a motivovaná. Už vlani som nehrala až tak často a naďalej sa hodlám koncentrovať najmä na najvýznamnejšie podujatia. Odchod do tenisovej penzie teda možno bude plynulý. Keď na to dnes myslím, obete sa mi prinášajú akosi ľahšie."

Sedemnásobná grandslamová šampiónka Heninová, ktorá zatiaľ netriumfovala na londýnskej tráve (bola vo finále v rokoch 2001 i 2006), o prípadnom víťazstve vo Wimbledone povedala: "Neviem, či by ma to ako človeka urobilo šťastnejšou, ale bol by to najvýznamnejší výsledok mojej kariéry a zrejme by som sa potom cítila menej zviazane."





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 6. May 2008 17:50 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|13. May 2024| 14:31
Hantuchová si stále drží 10. pozíciu

Myslím si, že na správy takéhoto typu je téma "Rebríček WTA Tour 2008", aspoň čo sa týka žien.

Skôr ta polovička...ta druha newiem či by sa hodila... ;)





Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 7. May 2008 08:02 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|13. May 2024| 14:31
Del Potro urážal Murrayovu matku, skončil v slzách

RÍM 6. mája (SITA) - Juan Martin Del Potro sa na tenisovom turnaji ATP Masters Series v Ríme postaral o rozruch ešte pred tým, ako pre bolesti chrbta v slzách odstúpil na začiatku tretieho setu súboja proti Andymu Murrayovi. Argentínčan totiž údajne verbálne atakoval Britovu matku Judy povzbudzujúcu svojho syna. "Dokážem akceptovať mnoho vecí, ale jednou z výnimiek je to, keď niekto zaútočí na moju mamu, tú najmilšiu osobu, ktorú nájdete na celom svete," povedal pre The Times urazený a nahnevaný A. Murray, ktorý bol empajrovým rozhodcom napomínaný za verejnú hrubosť a neskôr si vymenil so svojím súperom niekoľko nevraživých poznámok. Podľa korešpondenta BBC Radio 5 Jonathana Overenda celá trenica vypukla v okamihu, keď Del Potro nasmeroval svoj úder do nebezpečnej blízkosti Murrayovej hlavy a neospravedlnil sa.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 7. May 2008 08:10 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|13. May 2024| 14:31
Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 7. May 2008 19:49 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|13. May 2024| 14:31
Federer pred Wimbledonom v Halle

BERLÍN 7. mája (SITA) - Po vynechaní vlaňajšieho ročníka pre celkovú únavu i frustráciu po Roland Garros sa švajčiarsky tenista Roger Federer tradične opäť bude pripravovať na svoje wimbledonské vystúpenie na takisto trávnatom turnaji ATP Gerry Weber Open v nemeckom Halle (od 9. júna, dotácia 713 000 eur). V predstihu sa tým pochválili organizátori. Dvanásťnásobný grandslamový šampión Federer triumfoval v Halle štyrikrát v rade v rokoch 2003 - 2007 a teraz povedal: "Vždy sa tam rád vraciam. Tento turnaj mi pred Wimbledonom zvykne dobre poslúžiť na adaptovanie sa na trávu." Do Halle smerujú aj obhajca trofeje, Čech Tomáš Berdych, a ďalej Američan James Blake, Rus Michail Južnyj či dvaja finalisti Australian Open - Cyperčan Marcos Baghdatis a Francúz Jo-Wilfried Tsonga. Na 12-tisícovom Gerry Weber Stadium so zaťahovateľnou strechou na adrese Weststrasse je od tejto sezóny k dispozícii výkonný klimatizačný systém, ktorý by mal znížiť vlhkosť povrchu a riziko pošmyknutia hráčov.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 7. May 2008 19:50 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|13. May 2024| 14:31
Španieli si na semifinále neželajú Madrid, federácia áno

MADRID 7. mája (SITA, AP) - Voľba dejiska semifinále Davisovho pohára 2008 tenisových reprezentačných družstiev mužov medzi Španielskom a trofej obhajujúcimi Spojenými štátmi americkými (hrá sa 19. - 21. septembra) vyvoláva na Pyrenejskom polostrove trenice. Podľa denníka Marca oznámil kapitán tímu Emilio Sánchez domácej federácii RFET svoju rezignáciu v reakcii na všeobecne predpokladaný a vraj už dohodnutý výber Madridu. Panuje názor, že hostitelia by v aréne Las Ventas v nadmorskej výške až 650 metrov stratili veľkú časť z výhody domáceho prostredia, pretože rýchlejšie lietajúce loptičky by vyhovovali Andymu Roddickovi a bratom Bobovi a Mikovi Bryanovcom. Madrid je najvyššie položenou metropolou Európy a na špecifiká tohto typu poukazovali napríklad aktérky MS WTA Tour. Preferovanie metropoly na úkor Benidormu, Gijónu či Tenerife je však údajne hotovou vecou odkedy sa propagačný a marketingový subjekt Turismo Madrid stal koncom januára jedným zo sponzorov Davisovho pohára do roku 2010. "Jediné, čo k tomu momentálne môžem povedať, je to, že dejisko ešte nebolo zvolené," povedal športový riaditeľ RFET Javier Duarte a dodal: "Názory hráčov i kapitána rešpektujeme, treba však počúvať všetky zainteresované strany a zohľadniť závažnosť jednotlivých vstupov." Niekdajší líder svetového rebríčka Juan Carlos Ferrero vyhlásil: "Želáme si, aby sa všetko vyriešilo najlepším možným spôsobom. Ak sa to napokon udeje po zlom, potom nech je to po zlom." RFET sa rozhodne do piatka. Následne bude mať niekoľko dní na prípadnú zmenu, pretože uzávierka u Medzinárodnej tenisovej federácie ITF je až v utorok 13. mája.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 9. May 2008 09:49 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|13. May 2024| 14:31
Austrálčania na Hopmanov pohár s Hewittom a Dellacquovou

PERTH 9. mája (SITA, AFP) - Do začiatku 21. ročníka tenisového Hopmanovho pohára síce zostáva ešte 8 mesiacov, usporiadateľská austrálska federácia však už teraz má prísľub účasti od aktuálnych jednotiek národného rebríčka. Na neoficiálnych majstrovstvách sveta reprezentačných miešaných tímov v Perthe by sa mali Austrálčania v januári 2009 (3. - 9. 1.) predstaviť v zložení Lleyton Hewitt, Casey Dellacquová. Štvrtú účasť bývalej svetovej jednotky a 19. hráča súčasného poradia ATP Entry pre nasadzovanie vo dvojhre na podujatí potvrdil hlavný organizátor turnaja Paul McNamee. "Vždy je pre mňa vzrušujúce reprezentovať svoju krajinu, preto sa na návrat do Perthu veľmi teším. Spolu s Casey by sme po roku 1999 konečne mohli pre Austráliu vyhrať trofej, verím, že nám k tomu pomôžu aj skvelí fanúšikovia zo Západnej Austrálie," nechal sa počuť Hewitt a aj jeho partnerka, 52. hráčka rebríčka WTA Tour a rodáčka z Perthu Dellacquová prejavila radosť z nominácie: "Snívam o účasti na Hopmanovom pohári, odkedy som začala hrať tenis. Je to jediný veľký turnaj v Perthe a bude mimoriadne vzrušujúce hrať v Austrálii pred mojou rodinou a priateľmi."





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 9. May 2008 18:39 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|13. May 2024| 15:31
Stránka odvysiela od 8. mája do 9. novembra naživo vyše 70 zápasov na 11 turnajoch WTA. Keďže je americká, neviem, či sa to bude dať pozerať aj v Európe. Treba vyskúšať. Viac info aj s plánom prenosov je .


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 10. May 2008 00:15 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|13. May 2024| 14:31
Unavená Heninová sa odhlásila z turnaja WTA Tour v Ríme

RÍM 9. mája (SITA, AP) - Belgická tenistka Justine Heninová sa aj za cenu už oznámenej pokuty 20 000 USD od Tenisovej asociácie žien (WTA) za neskoré storno účasti v piatok odhlásila z budúcotýždňového turnaja WTA Tour Internazionali BNL d´Italia v Ríme (Tier I, dotácia 1,34 milióna USD, antuka vonku). Líderka svetového rebríčka, ktorá vo štvrtok v osemfinálovom 3. kole v Ríme nečakane podľahla Ruske Dinare Safinovej (7:5, 3:6, 1:6), ako dôvod absencie v talianskej metropole uviedla celkovú vyčerpanosť. Rodáčku z Liége nahradí v hlavnej súťaži v areáli Foro Italico vo "večnom meste" Argentínčanka Gisela Dulková.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 10. May 2008 11:17 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|13. May 2024| 14:31
Španieli napriek protestom pridelili semifinále Madridu

MADRID 10. mája (SITA, AP) - Napriek odlišným - i verejne a značne nátlakovo prezentovaným - predstavám kapitána tímu Emilia Sáncheza a hráčov sa Kráľovská španielska tenisová federácia (RFET) rozhodla poveriť hostením stretnutia svojich zástupcov proti výberu Spojených štátov amerických v septembrovom semifinále Davisovho pohára 2008 Madrid. V druhom kole voľby neuspeli Benidorm, Tenerife a Gijón. Kormidelník Sánchez, druhý muž svetového rebríčka Rafael Nadal a ešte siedmi tenisti podpísali apel, v ktorom žiadali o vynechanie metropoly najmä z dôvodu nadmorskej výšky 650 metrov, v ktorej sa loptičky správajú špecifickým spôsobom. Hlavné mesto predtým naposledy zažilo duel v súťaži o "šalátovú misu" pred desiatimi rokmi. Prevládajú názory, že funkcionári teraz účelovo protežovali Madrid vďaka januárovému pribudnutiu propagačného a marketingového subjektu Turismo Madrid k sponzorom DP až do roku 2010. Navyše, mesto sa uchádza o organizovanie OH 2016 a potrebuje prezentáciu. Voľba dejiska sa udiala tajným hlasovaním členov výboru, pričom kritizovaný prezident RFET Pedro Muňoz sa podľa agentúry EFE zdržal hlasovania. Hráči, vrátane Davida Ferrera, Carlosa Moyu či Juana Carlosa Ferrera sa vopred nechali počuť, že budú uvažovať o bojkote. "Problém už nespočíva v samotnej nadmorskej výške, ale v tom, že Muňoz najprv sľúbil prihliadanie na naše názory a potom porušil svoje slovo. Takýto prístup sa nás dotkol," povedal Emilio Sánchez pre rozhlasovú stanicu Radio Marca. RFET má niekoľko dní na prípadnú zmenu, pretože uzávierka u Medzinárodnej tenisovej federácie ITF je až v utorok 13. mája.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 403 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Diskusia o Daniele

Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Next

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy