Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela will be player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page Previous  1, 2, 3
Author Enter your Message here

Golden Slam
 Post subject: Australian Open 2010
PostPosted: 22. January 2010 12:44 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 17:48
Daniela dnes (v noci na sobotu) zabojuje o 3. kolo v treťom zápase na dvorci č. 3. Želám jej, aby tie tri trojky priniesli šťastie.

Výsledky žien z 22. 1.

Dvojhra - 3. kolo: Justine Heninová (Bel.) - Alisa Klejbanovová (27-Rus.) 3:6, 6:4, 6:2, Aľona Bondarenková (31-Ukr.) - Jelena Jankovičová (8-Srb.) 6:2, 6:3, Dinara Safinová (2-Rus.) - Elena Baltachová (V. Brit.) 6:1, 6:2, Yanina Wickmayerová (Bel.) - Sara Erraniová (Tal.) 6:1, 6:7(4), 6:3, Maria Kirilenková (Rus.) - Roberta Vinciová (Tal.) 7:5, 7:6(4), Ťie Čcheng (Čína) - Marion Bartoliová (11-Fr.) 5:7, 6:3, 6:0, Naďa Petrovová (19-Rus.) - Kim Clijstersová (15-Bel.) 6:0, 6:1


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier II Title Holder
 Post subject: Re: Australian Open 2010
PostPosted: 23. January 2010 10:55 
Offline
User avatar

Joined: 30. April 2008
Posts: 197
Location: Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 16:48
Skoda. Daniela vsak hrala dobre, dokonca lepsie ako proti Arvidson. Len Na Li nebola az taka leniva ako Svedka ;) a vela toho vybehala.
Aj Dankin servis bol u nej dnes nadpomery, dokonca sa aj celkom slusne hybala ( oproti tomu ako je pozname). V zavere prveho setu si citala nieco z poskladaneho papiera. Ma napadlo, ze aj Serena mala vo Wimbledone take nejake tahaky, na ktorych mala napisane: 'Som dobra.', 'Bojuj.' a podobne hesla :lol: . No ktovie, velmi jej to asi nepomohlo, lebo aj ked viedla 5:4 v 1. sete, tak ho nakoniec prehrala. Na Li az na par momentov v druhom sete, vela toho nepokazila. V zavere uz bola lepsia Cinanka.

Celkovo nie som z vystupenia Daniely sklamana, mozno aj preto, ze som toho vela neocakavala. Potom co som videla kusok zo zapasu s Dementieva, mi bolo jasne, ze na prvu desiatku nema. Na top 20 by to vsak mohlo stacit.
:slovakia:


Last edited by viki2 on 23. January 2010 11:10, edited 1 time in total.

Top
  Profile
Reply with quote  

Tier II Title Holder
 Post subject: Re: Australian Open 2010
PostPosted: 23. January 2010 11:04 
Offline
User avatar

Joined: 30. April 2008
Posts: 197
Location: Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 16:48
Tu este pozapasove vyjadrenia Danky:

"S Na Li sme opäť odohrali tesný trojsetový zápas a diváci videli pekný tenis. Mrzí ma, že v rozhodujúcom dejstve som nedokázala nadviazať na kvalitný výkon z druhého setu. Ten som začala oveľa agresívnejšie ako úvodný, snažila som sa jej hrať viac do bekhendu a pretlačiť ju vo výmenách. Škoda, že za stavu 5:0 som trochu poľavila, už som asi začala podvedome myslieť na tretí set a dala som jej šancu, aby sa zasa chytila. Keby bolo 6:0, možno by ju to deprimovalo a bola by nahnevaná. Počas celého zápasu strašne fúkalo a veľmi ťažko sa hľadal správny rytmus. Niektoré loptičky som mala hrať asi viac na stred a nie k čiarám, no po boji je každý generálom. Aj Na Li často vyhadzovala loptičky, hoci je to hráčka, ktorá ma naozaj skvelý tajming. Dvorec číslo 3, na ktorom sme hrali, je nepríjemný v tom, že vietor nefúka stále jedným smerom. Je to otvorený kurt a vietor sa v kuse točil, čo nám sťažovalo situáciu. Pri poslednom zápase v Indian Wells boli podmienky lepšie, bolo tam teplejšie. V Kalifornii som ju zdolala cez kondičku, tentokrát mala v koncovke navrch ona. Škoda niekoľkých tesných autov v úvode tretieho setu za stavu 1:2, tam sa to asi rozhodlo," povedala Hantuchová, ktorá bude mať už o dva týždne v Bratislave šancu revanšovať sa Na Li za prehru z Melbourne.

"Dúfam, že vo Fed Cupe pred bratislavským publikom jej to vrátim. Na fedcupovú tému sme sa spolu v Melbourne príliš nebavili, každá z nás sa sústredila na to, aby sme dosiahli na úvodnom grandslame sezóny čo najlepší výsledok."

"Pocitovo i herne to bolo určite lepšie, odohrala som tu kvalitnejšie zápasy ako vlani. Na grandslame je každé kolo úspechom. Australian Open je nebezpečný tým, že ide o prvý turnaj veľkej štvorky v sezóne, hráči na ňom nemajú čo stratiť, preto prichádza k prekvapeniam. Veľa favoritov teraz vypadlo oveľa skôr ako ja, preto som rada, že sa mi podarilo dostať do 3. kola. Myslím, že na úvod sezóny je to o.k. Dúfam, že na ďalších grandslamoch to bude z mojej strany ešte lepšie. Na tohtoročný Melbourne budem opäť veľmi rada spomínať aj kvôli skvelým fanúšikom. Aj dnes prišlo veľa Slovákov, ktorí boli dobre rozdelení po všetkých rohoch hľadiska, vytrvalo ma povzbudzovali a vytvorili skvelú atmosféru. Boli naozaj super, cítila som sa ako doma."

"S Danielom budeme k tomu pristupovať tak pohodovo a dúfam, že na dvorci spolu zažijeme kopec zábavy. Stále platí, že mix a ani debla už na grandslamoch hrať pravidelne nemienim a sústredím sa výlučne na singla."


Last edited by viki2 on 23. January 2010 19:26, edited 1 time in total.

Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Australian Open 2010
PostPosted: 23. January 2010 14:27 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|29. March 2024| 16:48
Tři sety jsem víceméně očekával, bohužel to nevyšlo. Jde stále jen o začátek sezóny a bodů potřebných k postupu do top 20 se dá získat ještě mnoho. Škoda, že se naše stará fedcupová parta rozpadla, jinak bych přemýšlel o výletu na Slovensko. Takhle to ovšem zřejmě nemá cenu.


Top
  Profile
Reply with quote  

Grand Slam Champion
 Post subject: Re: Australian Open 2010
PostPosted: 23. January 2010 14:46 
Offline
User avatar

Joined: 13. May 2008
Posts: 429
Location: Humenné
Local Time:
|29. March 2024| 16:48
ja som spokojný. len ma mrzí, že tento rok mala už na pár dobrých hráčok - Dementieva, tam iba Daniela dokázala uhrat proti nej set ;) a teraz Li Na v tesnom závere. Myslím, že Daniela je na peknej ceste a má to tento rok dobre rozohraté si myslím. Výpadky tam su ale určite zaznamenáva dobru hru aj proti skvelým a utočnym hráčkam. ;) Ak sa Daniela rozohrá poriadne, tak určite bude schopná porazit hráčku z TOP 10, treba ešte trocha času. mne sa zatial táto sezona pozdáva na taku 1- až 2.



Danka a Maria


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Australian Open 2010
PostPosted: 25. January 2010 04:45 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 17:48
Mix - 1. kolo: Daniela Hantuchová, Daniel Nestor (2-SR/Kan.) - Anabel Medinová Garriguesová, Andre Sa (Šp./Br.) 6:3, 3:6, 10:6

Mix - 2. kolo: Jekaterina Makarovová, Jaroslav Levinský (Rus./ČR) - Daniela Hantuchová, Daniel Nestor (2-SR/Kan.) - bez boja


Takže ani z mixu nebude nič. Ani jeden Danielin zápas som nevidel a AO išiel tento rok úplne mimo mňa. V dvojhre, ak si nekladieme vysoké nároky, sa môžeme uspokojiť s tým, že obhájila vlaňajšie 3. kolo a zobrala set Na Li, ktorá dnes zdodala v 2 setoch Wozniackú. No mne sa zdá, že mala aj na viac. Ale ako povedala pre Slovenský rozhlas, verí, že najlepšie časy ešte len prídu. Potom sa ešte máme na čo tešiť, ale to by chcelo určité zmeny v jej hre, aby vedela odpovedať na súčasný agresívny štýl tenisu. A to sa podľa mňa stále nedeje.
Teraz nasleduje Fed Cup, kde sa môže revanšovať, a potom najbližšie Daniela hrá až v Dubaji. Lístky sú už v predaji.


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Australian Open 2010
PostPosted: 25. January 2010 19:25 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 16:48
Skoda toho zapasu s Li. Mozno v pripade vyhry by nas Danka prekvapila proti Wozniackej. Ta dnes jasne v dvoch setoch podlahla Cinanke..Najhorsie je,ze ako na potvoru Cinanky pred Fed Cupom maju vybornu formu. Obe su vo stvrtfinale AO,myslim Li a Zheng...Bude to tazke vo Fed Cupe porazit ich.




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

ITF Player
 Post subject: Re: Australian Open 2010
PostPosted: 25. January 2010 21:03 
Offline

Joined: 13. October 2008
Posts: 8
Local Time:
|29. March 2024| 16:48
No škoda veru. Zápas som videl a musím poznamenať, že Daniela nehrala vôbec zle. Škoda koncovky 2. setu. Keby to bolo na "kanára", možno by ten 3. vyzeral inak. Vietor naozaj dul z každej strany a Li bola trpezlivejšou hráčkou na kurte. Prehra isto mrzí, ale aj napriek tomu si myslím, že Daniela má za sebou veľmi solídny vstup do tejto sezóny. Uvidíme ako bude ďalej...


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier II Title Holder
 Post subject: Re: Australian Open 2010
PostPosted: 25. January 2010 21:17 
Offline
User avatar

Joined: 30. April 2008
Posts: 197
Location: Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 16:48
Skoda toho zapasu s Li. Mozno v pripade vyhry by nas Danka prekvapila proti Wozniackej. Ta dnes jasne v dvoch setoch podlahla Cinanke..Najhorsie je,ze ako na potvoru Cinanky pred Fed Cupom maju vybornu formu. Obe su vo stvrtfinale AO,myslim Li a Zheng...Bude to tazke vo Fed Cupe porazit ich.
Kdesi som zachytila, ze Na Li Fed cup bude hrat len tazko, lebo ma nejake nezhody s domacim zvazom alebo s niekym... ;)


Top
  Profile
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page Previous  1, 2, 3

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy