Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela will be player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 77 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Enter your Message here

Lukyno
 Post subject: Re: Western & Southern Financial Group Womens Open
PostPosted: 14. August 2009 10:46 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|29. March 2024| 17:39
Tak ešte jeden článoček:
"Bol to fantastický zápas a neskutočný boj. Zvonarevová je pre mňa spolu so Schnyderovou jednou z najnepríjemnejších súperiek. Aj preto tento výsledok považujem za najcennejší v tomto roku,"
"Od začiatku sa mi hralo veľmi dobre. Mala som brejk a 3:1 v prvom sete a to mi dodalo sebavedomie. Hrali sme dlhé výmeny, bola som v nich dostatočne trpezlivá a snažila sa všetko vybehať. Súperka mala šťastie už pri prvom setbale, keď rámom trafila čiaru. Vtedy som si myslela, že ma porazí..., ale našťastie som na to rýchlo zabudla a set dotiahla. V druhom sete mi nevyšiel úvod. Súperka začala hrať veľmi dobre. Začala na dvorci vymýšľať nové veci a tým ma zaskočila. Keďže mi nevyšiel začiatok setu, záver som už aj trochu vypustila, lebo som sa snažila ušetriť sily na tretí set. Podarilo sa mi skoncentrovať na začiatok, keď som ju brejkla. Potom to bolo dosť aj o kondičke, veď sme hrali takmer tri hodiny a už to mám riadne v nohách. Za stavu 5:6 a 30:30 sme mali neskutočnú výmenu, asi 16 úderov, ona ´zabila´ takmer víťazný úder, ale ja som z toho ešte dala obhodenie po čiare, čo ani neviem ako sa mi podarilo. To ma vtedy zachránilo pred mečbalom. V závere to už boli neskutočné výmeny, ale vydržala som až do konca. Som veľmi šťastná..."


Zdroj: sport.pravda.sk





Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Grand Slam Champion
 Post subject: Re: Western & Southern Financial Group Womens Open
PostPosted: 14. August 2009 11:02 
Offline
User avatar

Joined: 13. May 2008
Posts: 429
Location: Humenné
Local Time:
|29. March 2024| 17:39
Ako to Daniela krásene rozprávala :D Ako ked malému štastnému dietatu sa niečo poadarí a hned hovorí rodičom : A potom som to spravil takto a ani som nevedel ako, a to ste mali vidiet!! Tak nadšene :lol: Ale pekne sa to čítalo ;) Zápas to bol asi určite kvalitný.



Danka a Maria


Top
  Profile
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: Western & Southern Financial Group Womens Open
PostPosted: 14. August 2009 11:10 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|29. March 2024| 17:39
Tak eurosport má už v rozpise 2 live zápasy,jeden od 20:30 a druhý o 22:00 do 23:45,tak hádam zápas medzi Kim a Safinou bude rýchly...





Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Western & Southern Financial Group Womens Open
PostPosted: 14. August 2009 11:36 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 17:39
Tiebreakova kralovna! Vravela som,ze jej cast je konecne priechodna a napokon na moje slova prislo. Bravo,Danka! Velmi si cenim opat tu bojovnost,co preukazala,konecne vsak doslo k vyraznej zmene - hracky velkeho mena sa nezlakla. Nezaspala uvod ako s Dementievou ci Safinou,ale Veru riadne prekvapila dobrym tenisom. Super! Tiez som cakala,ze Daniela povie,ze ten druhy set uz vypustila,bolo totiz potrebne setrit sily na ten rozhodujuci treti. A vyplatilo sa to,co tam po kanarovi ked zapas aj tak vyhrala. Daniela ma tento rok v trojsetakoch a tiebreakoch sice poriadne nervuje,ale aj uchvacuje. Neskutocne,ako vzdy najde tu tenisovu pohodu prave v tiebreakoch. Bodajby to vyslo aj proti Pennette. Bude to tazke,ale na jednej strane,Flavia bude rovnako unavena ako Daniela,ak nie viac,ved hra uz niekolko vitaznych zapasov po sebe od LA a tlak na nu bude velky. Ved bojuje o ucast v Top 10,moze (ak uz sa nestala) prvou Taliankou v Top 10.




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: Western & Southern Financial Group Womens Open
PostPosted: 14. August 2009 13:35 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|29. March 2024| 17:39
Myslím že výhru zapríčinil break na 3-1 v 1.sete ako už tiež hovorila Daniela tak to vedenie jej to zdvihlo sebavedomie...určite v tom momente začala veriť ze sa to dá,ze bude musiet makat ale da sa to...a to si cenim fakt velmi...
...Ja dufam že sa splni to co sa uz minule písal a to že by Daniela potrebovala vyhru nad velmi tazkou superkou s ktorou by hrala tuhy boj až do TB 3.setu,to sa splnilo este viac jak som dufal tak azda tato vyhra nakopne Danielu ku famooooznym vykonom...osud jej dal dalsiu príležitosť,len to nespackať





Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Western & Southern Financial Group Womens Open
PostPosted: 14. August 2009 14:28 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 17:39
Áno bude to podľa mňa boj a som naň veľmi zvedavý,dúfam,že Pennetaová do TOP 10 ešte neprenikne,že jej v tom Daniela zabráni aspoň teraz,no myslím,že Flavia sa tam tento rok prepracuje!Bude prvou taliankou v TOP 10,pretože doteraz bola najvyššie spomedzi talianských hráčok Silvia Farinová Eliová.Flavia Pennettaová odohrala spoločne z turnajom v Los Angeles a Cincinnati 9 zápasov čo je dosť,ale má dostatočne dobrú formu a ťaží z nej - v LA zdolala Lepčenkovú,Vandewegheovú,Petrovú,Zvonarevovú,Šarapovú a Stosurovú (a hrala len dva trojetové duely) a v Ohiu zdolala Moritovú,Szavayovú a Venus Williamsovú!Takže skalpy jak sa patrí - no treba bojovať a nabudiť sa a možno sa popasovať o súboj zo Safinou alebo nebodaj Clijstersovou :) Držím palce nech sa popasuje o výsledok a snáď to dopadne dobre....Good Luck



Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Western & Southern Financial Group Womens Open
PostPosted: 14. August 2009 14:56 
Offline
User avatar

Joined: 03. May 2008
Posts: 290
Location: Košice
Local Time:
|29. March 2024| 17:39
teda...ja som bol od stredy poobede do dneška mimo domu, teda mimo internetu a Danieline výsledky som mohol sledovať maximálne cez teletext, čo je možno nakoniec aj dobre (kvôli nervom :D )
pred turnajom som napísal, že budem maximálne spokojný ak postúpi do 2. kola, lebo som si myslel, že to bude jej konečná, ale Daniela ma vyviedla veľmi príjemne z omylu...priznám sa, že výhra nad Alonou ma prekvapila...ale je super, že to skvelo zvládla ;)
potom prišla Vera a takmer všetci tu písali, že Vera je z formy a tak som myslel, že to bude v pohode, ale keď som na teletexte videl stav 7:6 0:6 0:0 nebolo mi všetko jedno :) a keď som sa neskôr pozrel a zistil som, že vyhrala bola to ešte väčšia bomba ;)
možno je dobré, že Flavia odpratala Venus, ale zas na druhú stranu Flavia má tiež úžasnú formu, ale podľa mňa je pre Danielu z tých súperiek v štvrťfinále asi najporaziteľnejšia...uvidíme, budem dúfať vo výhru nech Daniela predvedie to najlepšie, čo v nej je ;)



Daniela Hantuchová; Dominika Cibulková; Magda Rybáriková; Kristína Kučová; Janette Husárová
Dominik Hrbatý; Michal Mertiňák; Karol Beck; Martin Kližan
+ Dementieva, Dokič, Stosur, Suarez Navarro
+ Federer, Roddick, Hewitt, Söderling, Ferrero, Wawrinka


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Western & Southern Financial Group Womens Open
PostPosted: 14. August 2009 17:52 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 18:39
Škoda, že zápas bol na vedľajšom dvorci, pretože podľa fotiek nielen Daniely, ale najmä Zvonarevovej (na jednej leží na zemi po víťaznom údere DH), to bola naozaj veľká dráma, možno zápas dňa. Nedostal sa ani medzi higlighty na stránke WTA, kde (právom) dominuje návrat Clijstersovej. Dúfam, že Daniela nebude vyšťavená, hoci nehrala debla. V USA sa totiž bude hrať síce popoludní, ale stále v hici a vlhku.


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Western & Southern Financial Group Womens Open
PostPosted: 14. August 2009 22:22 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 17:39
(14) Flavia Pennetta (ITA) d. Daniela Hantuchova (SVK) 63 63

Škoda prehry,ale pokazila si to doslovne sama...Ako keby naozaj chcela ako som písal v predošlom príspevku šlo by to,ale príliž kazila a niekedy bezhlavo do niečoho čo nemalo ani hlavu ani pätu...využívanie BP 5/5 a 2/7 no potom servis,využívanie bodov po servise...ale keby bolo keby boli by sme v nebi...úspech je aj QF tak úspech prijateľný,len to trocha mrzí tak držím palce v nabitom Toronte

PS : Flavia si týmto víťazstvom zabezpečila postup do TOP 10
PS 2 : Dinara si víťazstvom zabezpečila miestenku na MS WTA Tour v Dohe



Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Grand Slam Champion
 Post subject: Re: Western & Southern Financial Group Womens Open
PostPosted: 14. August 2009 22:25 
Offline
User avatar

Joined: 13. May 2008
Posts: 429
Location: Humenné
Local Time:
|29. March 2024| 17:39
druhý set som už nevidel, lebo sa to ani nedalo pozerať. Obe hráčky hrali podla mna otrasne...samozrejme Flavia lepšie ale aj tak, hockedy porazitelné. Daniela sa v rozhovore isto vyhovorí na to ako bola unavena a aké skvele udery mala Flavia....skrátka, Daniela mohla byt v pohode v semifinále...



Danka a Maria


Top
  Profile
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: Western & Southern Financial Group Womens Open
PostPosted: 14. August 2009 22:34 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|29. March 2024| 17:39
Ach joooo,34 chýb ku 10 winnerom za 18 gam je vela resp. málo...1.set to mohla Daniela pokojne otocit viedla 30-0 za stavu 3-4* ale nakoniec prehrala 3-6...2.set Daniela viedla 2-0,hlavne zlou hrou Pennety ale aj naopak zlepsenou hrou Daniely...pak pride gam kde ma Daniela 3BP a moze ist do trhaku len klasicky to nevyuzije a superke nielenze podrži serv. breakne Daniela a nasledne si este udrzi svoj dalsi serv. *2-3 Daniela opät prehra serv. 2-4* ale dokaze okamzite breaknut Pennetu dobrou hrou hlavne,presnou a agresivnou 3-4*,dalsi break... Zbytocne,trápne,az to je neprijemne pozerat ako Daniela kazí...3-5* 15-40 Daniela odvrati 2MP Pak da Penneta mnohokrat 2.serv ale to co potom pride je viac nez neskutocne tak lacne a zbytocne chyby ach joooooo...po 6MP pride Danielin BP tak ale nevyuzije ho...nasledne opät posle do outu loptu a prichadza MP7,Daniela sa tam dostane do výmeny,Penneta da mensie Prasiatko a Daniela dáva forhand do outu...koniec 3-6 3-6

*Popravde povedané,cakal som viac tak ale co uz
*A stacilo tak málo,sak len pri tých MPs Daniela drzala loptu vo hre a vyplatilo sa to
*Dnes to proste neslo,myslim že aj zauradovala fyzicka
*Inac sok,niektore lopty,ktore Daniela dokázala dobehnut a zahrat krizne boli super a staci pri tom spravit 2 kroky,to chvalim
*Opät sa potvrdilo ze Daniela a superkin 2.serv to je bieda...Daniela furt chce s toho dat winner a to sa stáva malo kedy...
*Prehru neberem tragicky,dnes to proste neslo a hotovo...
*S celým ucinkovaním som nadmieru spokojný ale mohlo to byt v pohode semi :(





Last edited by dan3yx on 14. August 2009 22:37, edited 1 time in total.

Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Western & Southern Financial Group Womens Open
PostPosted: 14. August 2009 22:35 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 201
Location: Prešov, Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 16:39
Ja som došiel v podstate až ku koncu, ale ostáva pre mňa nepochopiteľné ako dokázala pod tlakom matchballu Flavie zahrať dobrú výmenu, a ked už bola zhoda tak to úplne.. no slušné slovo na to neexistuje. Keby to bolo raz-2krát, ale tých matchballov bolo asi sedem, človek normálneprestane počítať. Zvyšok som nevidel, možno je to tak dobré nakoniec, nepripravil som sa o nervy. Podľa toho čo som videl to nebol nijak extra zápas ale Penetta nepôsobila zďaleka tak nebezpečne ako som očakával.
O 1/4finále sa mi na začiatku turnaja ani len nesnívalo takže som síce spokojný, no z toho čo som teraz videl trochu rozčarovaný :?


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Western & Southern Financial Group Womens Open
PostPosted: 15. August 2009 09:37 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 17:39
Danielin najvacsi problem bol v tomto zapase servis. Nemohla sa nan tak spolahnut ako proti Zvonareve,kde mala okolo 70% prvych servisov vnutri. Tu ju v tych dolezitych chvilach vzdy sklamal. Smutne na tom bolo,ze ked trafila dobry prvy servis,tak to islo a pekne si rozohravala vymenu. Problem bola aj samotna Pennetta. Vyborna v obrane aj v utoku. Naozaj velmi dobre predpovedala,kde bude Daniela lopticky umiestnovat a potom triumfovala vo vymenach po peknych obhodeniach ci winneroch. Bola tazka superka,vsetko vybehala,ale pravda je,ze Daniela nepredviedla najlepsi vykon. Ale nevadi,chce to zregenerovat do Torontskeho turnaja,aby neprehrala so Serenou tak jasne ako naposledy vo Wimbledone.




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Western & Southern Financial Group Womens Open
PostPosted: 15. August 2009 10:56 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 17:39
Hantuchová prehrala s Pennettovou, nebola ani polovičná

"Dalo sa to obrátiť. Viackrát som sa aj tu presvedčila, že sa oplatí bojovať až do konca. Posilnilo mi to sebavedomie. Predtým mi to vyšlo, ale teraz, žiaľ, nie,“ povedala D. Hantuchová pre agentúru SITA a dodala: "Dnes to z mojej strany nebolo ani päťdesiat percent v porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi. Trošku na mňa doľahla únava, čo bolo vzhľadom na náročné podmienky a štvrtkový takmer trojhodinový súboj so Zvonarevovou normálne. Často som bola pri loptičkách neskoro a nemala som kontrolu. Škoda, pretože za iných okolností bol tento duel hrateľný. Mala som pocit, že Pennettová nepredviedla nič extrémne. Ak by som bola ´ready´ a mala viac síl, mohlo to byť otvorené. Prehra ma mrzí, ale celkovo som s týmto turnajom veľmi spokojná.“





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

ITF Champion
 Post subject: Re: Western & Southern Financial Group Womens Open
PostPosted: 15. August 2009 11:13 
Offline

Joined: 14. August 2009
Posts: 10
Local Time:
|29. March 2024| 17:39
veľmi pekny vysledok na tomto turnaji gratulujem.


Top
  Profile
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 77 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy