Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela will be player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 48 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page Previous  1, 2, 3, 4
Author Enter your Message here

Golden Slam
 Post subject: Bank of the West Classic, Stanford
PostPosted: 1. August 2009 18:56 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 17:30
Nevidel som, ale v 1. sete sa ešte dalo čosi robiť, keby jej vyšiel brejk na 5:3. V 2. sete prišla klasická strata podania za stavu 4:4 a proti rozohratej Ruske to bol rozsudok smrti aj napriek zlepšenej hre. Danielin výkon hodnotím pozitívne, aj keď si myslím, že jej hra sa už nemá kam posunúť a proti niektorým hráčkam to bude vždy lotéria.

Daniela pre TASR: "Bol to oveľa vyrovnanejší zápas, ako ukazuje konečný výsledok, veď dva sety sme hrali takmer dve hodiny. Diváci videli dlhé výmeny a bol to tenis vysokej úrovne. V druhom dejstve sa mi zdalo, že už ju mám a že by sa mi mohol podariť podobný obrat, ako v 2. kole proti Agnieszke Radwanskej. Jelena však lepšie zvládla koncovku setu. Na začiatku zápasu to neskutočne pálila. Jej skvelé returny sú dobré známe, no dnes ma veľmi prekvapila kvalitným podaním. Väčšinou vždy urobí nejaké dvojchyby alebo ide cez druhý servis, no dnes jej vychádzalo prvé podanie a v dôležitých momentoch dala aj niekoľko es. V druhom sete to bolo veľmi tesné, ťahali sme sa o každú loptičku. Tak, ako som 4:6 prehrala, pokojne som mohla rovnakým pomerom toto dejstvo vyhrať, žiaľ, nestalo sa...
Úvodný turnaj na americkom harde mi naozaj vyšiel. Zdolala som obhajkyňu titulu Wozniakovú i Radwanskú. Odohrala som tri veľmi kvalitné zápasy, no v tom dnešnom štvrťfinálovom som už cítila trochu únavu, veď v prvých dvoch kolách som strávila na kurte šesť hodín. Celkovo osem hodín za jeden týždeň, to určite nie je zlé. Verím, že tento turnaj bude pre mňa dobrým odrazovým mostíkom pred ďalšími podujatiami americkej série. V Los Angeles sa pokúsim nadviazať na úspešné vystúpenie zo Stanfordu".


Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Bank of the West Classic, Stanford
PostPosted: 2. August 2009 01:43 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|29. March 2024| 16:30
Hra se asi nemá moc kam výrazně posunout, ale jsou tam věci, které bývaly lepší, a ty by se minimálně mohly vrátit na původní úroveň.
Jinak je vidět, že Daniela své soupeřky příliš nesleduje, respektive se s těmi lepšími bohužel nestřetává tak často. Dementieva sice stále dělá debly, ale zdaleka to už aspoň dva roky není takové horrorshow. Podle Danielina komentáře mám pocit, že žije trošku v minulosti. Minimálně bych čekal, že si s koučem něco řeknou před zápasem. Proti slabším soupeřkám asi stačí "zkusím hrát svou hru a snad to vyjde", ale proti těm lepším to chce podle mě trošku víc. Ne že bych si myslel, že by pak šance Daniely porazit Dementievu nějak výrazně stouply, ale aspoň by necivěla s otevřenou pusou, jak to tam ta Ruska pálí.
Celkově turnaj lepší, než většina z nás čekala, takže ok. Odpočinek, bodíky a penízky zasloužené. 8-)


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Bank of the West Classic, Stanford
PostPosted: 2. August 2009 13:31 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 17:30
Súhlasím s vyššie napísaným. Nad niektorými pozápasovými výrokmi Daniely sa pozastavím, ale keď to tak vidí, tak dobre. Nakoniec na kurte stála ona a z telky vyzerá zápas celkom inak.


Top
  Profile
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 48 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page Previous  1, 2, 3, 4

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy