Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela will be player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 50 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Enter your Message here

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 25. April 2009 19:50 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 12:05
Sledoval jsem náš zápas proti Američankám, takže nemůžu hodnotit, zdali nastal progres v Danieliné hře. Ale každopádně tohle, podle mne nečekané vítězství, jí může dodat hodně sebevědomí. Cornet se v poslední době stala jakousi její noční můrou a takto se jí snad Daniela zbavila. Teď držet palce Dominice, ať je to 0:2 po prvním dnu. Hlavně aby držela třísla.
Ja som zas len raz prepla na Cesky a bola som sokovana,co na kurte stvarala Benesova. Naozaj,priebeh zapasu som nevidela,ale ako mohla v tejto sezone vyborne hrajuca Iveta prehrat 1-6 2-6 s mladuckou Glatchovou? Bola som v soku,Iveta mala by asi vasou oporou v time,ale ona teda dnes dost nemilo prekvapila....Alebo naozaj ta Glatchova hrala tak skvelo?! :?




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 25. April 2009 20:08 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 13:05
Doplním reakciu Domči pre TASR: "Mrzí ma to, lebo som veľmi chcela získať pre Slovensko druhý bod. Prvý set bol z mojej strany vynikajúci, až do stavu 1:1 v druhom dejstve som bola veľmi spokojná s mojou hrou. Potom som však urobila na seba tlak, pokazila som dve-tri loptičky, začala som sa na seba jedovať a rozhasila som sa. Amélie je skúsená hráčka, začala mať navrch, veľmi dobre servovala. V treťom sete za stavu 1:5 som ešte zabojovala, mala som brejkbal na 4:5, no Amélie si to už postrážila. Pred sobotňajším duelom s Cornetovou je dôležité, že noha je v poriadku. Ani s pribúdajúcicmi minútami som necítila žiadne bolesti, hoci v závere zápasu som bola už unavená. Musím na prehru s Mauresmovou čo najskôr zabudnúť, nemôžem klesať na duchu. Proti Cornetovej určite zabojujem o druhý bod. Francúzskych fanúšikov som dnes moc ani nevnímala, taká som bola zapálená pre hru. Celá hala bola proti mne, ale s tým som počítala, veď Francúzky sú doma, takže majú výhodu."

Ešte k Daniele: Treba ju občas usmerniť, čo potvrdil aj Lipták, ktorý povedal: "Daniela bola na začiatku trochu nervózna. Snažil som sa ju upokojiť a prizvukoval som jej, aby sa zbytočne neponáhľala. Celé to bolo o tom, že Cornetová držala loptu v hre a čakala na Danieline chyby. Som rád, že v polovici druhého setu našla správny rytmus a dotiahla zápas do víťazného konca. Dominika predvádzala v prvom sete proti Mauresmovej vynikajúci tenis, výborne podávala, mala viac z hry, diktovala tempo. Na začiatku druhého setu sa to otočilo. Amélie začala veľmi dobre servovať a čitať Dominikinu hru. Domča sa stiahla dozadu, stratila koncepciu a správny rytmus, čo skúsená súperka využila." V tomto povolenie koučingu obom prospelo. U Domči ma však jej náhle výpadky štvú viac.


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 26. April 2009 14:54 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 13:05
Slovensko - Francúzsko 2:1
1. zápas: Daniela Hantuchová - Alizé Cornetová 6:7(2), 6:3, 6:4
2. zápas: Dominika Cibulková - Amélie Mauresmová 6:4, 2:6, 3:6
3. zápas: Dominika Cibulková - Alizé Cornetová 6:2, 5:7, 6:4


Z predzápasových špekulácií sa jedna potvrdila: cesta vedie cez Cornetovú. Dominika ju dnes (skoro) rozdrvila na padrť. V 1. sete jej nedala dýchať, v druhom pokračovala až do stavu 3:0, ale potom prišiel jej povestný kolaps celého herného systému a zdalo sa, že sa z toho už nedostane. V 3. sete však krvopotne vyrovnala z 1:4 na 4:4. Zápas už potom doviedla do šťastného, ale nervózneho konca.


Top
  Profile
Reply with quote  

Grand Slam Champion
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 26. April 2009 14:57 
Offline
User avatar

Joined: 13. May 2008
Posts: 429
Location: Humenné
Local Time:
|29. March 2024| 12:05
s tým nervozny koncom mas pravdu..ja som myslel ze na gauči ma uz asi roztrhne...ale inak hrala Domča skvelo...inak trocha mi je luto Cornet lebo ta vo Fed cuper neziskala este ani jeden bod..a urcite sa na nu kladli velke ciele..ale co uz..snad to Daniela dotiahne dokonca ;)



Danka a Maria


Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 26. April 2009 15:10 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|29. March 2024| 12:05
Teda to bylo drama. Nevím, jak by Daniela dopadla, kdyby musela uhrát bod na 2-2. Tenhle zápas Dominiky byl klíčový, naštěstí se ke konci kousla a zvládla to, i když to už nevypadalo. Bubeníci v hale jsou perfektní, skoro jako někde na ostrovech v Mikronésii. :lol:
Ja som zas len raz prepla na Cesky a bola som sokovana,co na kurte stvarala Benesova. Naozaj,priebeh zapasu som nevidela,ale ako mohla v tejto sezone vyborne hrajuca Iveta prehrat 1-6 2-6 s mladuckou Glatchovou? Bola som v soku,Iveta mala by asi vasou oporou v time,ale ona teda dnes dost nemilo prekvapila....Alebo naozaj ta Glatchova hrala tak skvelo?! :?Kvitová dostala náklep stejně jako Benešová, což by ti mělo napovědět. Naši stupidní komentátoři se o Ivetu docela dost otírali s tím, jestli by ve Fed Cupu vůbec měla pokračovat, že v něm má psychický blok a podobné bláboly. No dneska koukali jak blázni. Teď probíhá čtyřhra, zatím to vypadá pro nás dobře, klepu na dřevo.


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 26. April 2009 16:03 
Offline
User avatar

Joined: 03. May 2008
Posts: 290
Location: Košice
Local Time:
|29. March 2024| 12:05
môj názor zatiaľ na Fed cup: Danielina hra mi proti Cornet pripadala lepšia ako v predošlých dvoch vzájomných zápasoch hoci sa hralo na inom povrchu, myslím, že je skvelé, že Daniela dokázala Cornet zdolať doma a navyše na antuke...to by jej mohlo dodať sebavedomie (zatiaľ proti Mauresmo hrá celkom solídne)...ale samozrejme, že by to nebola Daniela keby si to neskomplikovala...mohla vyhrať aj v dvoch setoch ale výhra sa počíta
Domča: začína ma trochu štvať, že vie "dovrzať" parádne rozohraté zápasy....proti Mauresmo, ešte beriem, to by som pripísal ešte tomu, že nemala veľa času na tréning a nemala poriadne odskúšaný kurt, povrch a pod. ...ale proti Cornet !!! no nech sa nehnevá, ale to mala jednoznačne zvládnuť v dvoch setoch...uvidíme, čo z toho nakoniec bude no ak by sa hrala štvorhra tak neviem prečo ale mám pocit že prehráme ...hoci ako veštec by som sa veľmi neuživil :D hoci som tipoval po prvom dni 1:1 tak body uhrali presne tie, od ktorých som to nečakal :D



Daniela Hantuchová; Dominika Cibulková; Magda Rybáriková; Kristína Kučová; Janette Husárová
Dominik Hrbatý; Michal Mertiňák; Karol Beck; Martin Kližan
+ Dementieva, Dokič, Stosur, Suarez Navarro
+ Federer, Roddick, Hewitt, Söderling, Ferrero, Wawrinka


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 26. April 2009 17:44 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 13:05
Slovensko - Francúzsko 2:2
1. zápas: Daniela Hantuchová - Alizé Cornetová 6:7(2), 6:3, 6:4
2. zápas: Dominika Cibulková - Amélie Mauresmová 6:4, 2:6, 3:6
3. zápas: Dominika Cibulková - Alizé Cornetová 6:2, 5:7, 6:4
4. zápas: Daniela Hantuchová - Amélie Mauresmová 5:7, 4:6


Daniela hrala proti MoMo veľmi dobre. Rozdávala údery na obe strany, mala pekné returny i voleje atď. To však mala Momo tiež. Vyvíjaný tlak však nedokázala v 1. sete využiť na brejk, hoci možností mala niekoľko, a tak len doťahovala. Záver však v dráme nezvládla a prehrala 5:7. Začiatok 2. setu bol rovnako dramatický, lebo Daniela po strate podania prehrávala 0:2 a po nekonečne dlhom naťahovaní mohla MoMo brejknúť, ale nebolo jej to dopriate. Pritom stav 0:4 po následnej Danielinej strate servisu vôbec nevyjadroval prevahu Francúzky - mala holt aj viac šťastia. To vzopätie síl na záver bolo opäť vynikajúce, ale bohužiaľ nepomohlo. Aj tak - super hra.


Top
  Profile
Reply with quote  

Grand Slam Champion
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 26. April 2009 17:47 
Offline
User avatar

Joined: 13. May 2008
Posts: 429
Location: Humenné
Local Time:
|29. March 2024| 12:05
Daniela zacala hrat v druhom sete dost neskoro a to bola chyba lebo na nu ešte mala..ale Daniela hrala skvelo podla mna..krasne udery, returny, servisy...forehandy..skratka krasny tenis od oboch hracok...aj psychika bola raz lepsia na jednej chvilu na druhej strane..uz som veril ze Daniela otoči na 5-5 ale tak co uz..bojovala a to sa mi pacilo ;)



Danka a Maria


Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 26. April 2009 17:51 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|29. March 2024| 12:05
Docela dobré přes prohru, hodně vyrovnaný zápas. Škoda, že se nedařilo proměňovat breakbally, bylo tam poměrně hodně zbytečně zkažených returnů. Aspoň že se povedlo odvrátit kanára, který by byl hodně nezasloužený, protože všechny hry šly přes shodu. V poslední hře bohužel zase přišly dvě zbytečné chyby, když byla Daniela pod větším tlakem.


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 26. April 2009 18:07 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 12:05
uuuzasny tenis od oboch tenistiek, ale najviac sa mi aj tak pacila danielina hra 8-) dovolim si povedat, ze sa urcite vracia......ta hra je skvela, skoda, ze mala pridobru superku........ak bude mat danka stastie na zreby na buducich turnajoch, urcite sa vrati...........dnes ma doslova OCARILA!!!!
a dost trapna mi pripada prehra cesiek.....viest 6:2 a 5:1 plus matchball.......to sa nekazi a ony to dokazali..........



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Grand Slam Champion
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 26. April 2009 18:11 
Offline
User avatar

Joined: 13. May 2008
Posts: 429
Location: Humenné
Local Time:
|29. March 2024| 12:05
uuuzasny tenis od oboch tenistiek, ale najviac sa mi aj tak pacila danielina hra 8-) dovolim si povedat, ze sa urcite vracia......ta hra je skvela, skoda, ze mala pridobru superku........ak bude mat danka stastie na zreby na buducich turnajoch, urcite sa vrati...........dnes ma doslova OCARILA!!!!
a dost trapna mi pripada prehra cesiek.....viest 6:2 a 5:1 plus matchball.......to sa nekazi a ony to dokazali..........

plne suhlasim..iste to este nieje stara, dobre hrajuca Daniela ale nepochybne to je na lepšej ceste...dokazala porazit 15 hracku a predviedla neuveritelnu hru s Amelie..ta hra bola naozaj skvela plna winnerov a trocha zredukovanych nevynutenych chyb..mne sa tiez Danielina hra velmi pacila a snad uz pojde rebriskom vyssie kedze teraz nic neobhajuje ;)



Danka a Maria


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 26. April 2009 20:49 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 13:05
Slovensko - Francúzsko 2:3
1. zápas: Daniela Hantuchová - Alizé Cornetová 6:7(2), 6:3, 6:4
2. zápas: Dominika Cibulková - Amélie Mauresmová 6:4, 2:6, 3:6
3. zápas: Dominika Cibulková - Alizé Cornetová 6:2, 5:7, 6:4
4. zápas: Daniela Hantuchová - Amélie Mauresmová 5:7, 4:6
5. zápas: Cibulková, Hantuchová - Cornetová, Mauresmová 6:4, 1:6, 4:6

Francúzsko zotrvalo v I. svetovej skupine


Baby - bojovali ste ako levy, vďaka vám aj napriek prehre!!


Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 26. April 2009 21:33 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|29. March 2024| 12:05
Smůla, čtyřhra už byla těžká. Obě francouzky jsou zkušené deblistky, Dechy má i několik grandslamových titulů. Naproti tomu D&D spolu nikdy předtím nehrály a Domča tu čtyřhru zas tak často nepraktikuje, navíc má na síti prostě moc krátké ruce.
Od roku 2004 se Slovensko pořád potácí buď v regionální nebo druhé skupině Fed Cupu, kam určitě nepatří. Není štěstí na los bohužel, vždycky dostanou ty nejtěžší možné soupeřky. Jen doufám, že z téhle prohry nebudou holky moc smutné.

Češky to solidně pohnojily, takže ani tím se nemůžu těšit. :(


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 26. April 2009 22:24 
Offline
User avatar

Joined: 03. May 2008
Posts: 290
Location: Košice
Local Time:
|29. March 2024| 12:05
Od roku 2004 se Slovensko pořád potácí buď v regionální nebo druhé skupině Fed Cupu, kam určitě nepatří. Není štěstí na los bohužel, vždycky dostanou ty nejtěžší možné soupeřky. ...

ja mám z toho takú depku, prečo nemôžeme mať trochu šťastia :cry: :cry: :cry: tie žreby sú fakt úžasné za 2 roky 2x Češky (bez urážky ;)), Srbky a teraz Francúzky a veľa nechýbalo ale aj tak zasa nebudeme v 1. svetovej skupine :cry: ešte nech nám vyžrebujú Španielky, Číňanky, čí nebodaj Poľky s Radwanskou a bude to úžasne..koho vlastne môžeme schytať v budúcom roku??... akosi sa v tom nevyznám



Daniela Hantuchová; Dominika Cibulková; Magda Rybáriková; Kristína Kučová; Janette Husárová
Dominik Hrbatý; Michal Mertiňák; Karol Beck; Martin Kližan
+ Dementieva, Dokič, Stosur, Suarez Navarro
+ Federer, Roddick, Hewitt, Söderling, Ferrero, Wawrinka


Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 26. April 2009 23:17 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|29. March 2024| 12:05
ja mám z toho takú depku, prečo nemôžeme mať trochu šťastia :cry: :cry: :cry: tie žreby sú fakt úžasné za 2 roky 2x Češky (bez urážky ;)), Srbky a teraz Francúzky a veľa nechýbalo ale aj tak zasa nebudeme v 1. svetovej skupine :cry: ešte nech nám vyžrebujú Španielky, Číňanky, čí nebodaj Poľky s Radwanskou a bude to úžasne..koho vlastne môžeme schytať v budúcom roku??... akosi sa v tom nevyznámPříští rok budete asi hrát proti týmům složených z těch, které rovněž nepostoupily do první světové skupiny a které se dnes probojovaly do druhé světové skupiny. Tudíž Španělsko, Čína, Argentina, Belgie, Estonsko, Polsko, Austrálie. Jste mezi čtyřmi lépe postavenými národy v žebříčku (i když teda jen tak tak), tudíž budete nasazení. Takže by to měl být jeden z níže postavených týmů, což jsou Argentina, Estonsko, Polsko a Austrálie. S Argentinou a Austrálií byste hráli doma, jelikož jediný váš vzájemný zápas se hrál u nich, s Estonskem a Polskem by o místě konání rozhodl los, jelikož jste se s nimi ještě nikdy nestřetli. Preferoval bych Argentinu nebo ještě Estonsko, které má solidní Kanepiovou. Polsko s oběma sestrama Radwanskejma (mladší se během roku jistě zlepší) a Austrálie se Stosurovou, Dokičovou a Stubbsovou by byli těžší soupeři.

K dnešku bych ještě dodal, že mě úplně dostal Dominiky sexy drdol ve vlasech. :D :lol:


edit: tak nevím, jestli jsem se překoukl nebo se to změnilo, ale podle žebříčku krajin jste podle všeho mezi výše zmíněnými týmy až pátí, což by znamenalo, že jste nenasazení a hráli byste buď s Belgií, Španělskem, Argentinou nebo Čínou. S Belgií venku, s Argentinou doma to platí dál, zbylé dva los. Svým způsobem je to i lepší, Polsko i Austrálie jsou možná silnější než všechny tyhle týmy. Kdo ví, jestli se to znovu nezmění.


Top
  Profile
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 50 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy