Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela will be player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 50 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Enter your Message here

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 24. April 2009 14:06 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|16. April 2024| 13:35
Sobota

Daniela Hantuchová (SVK) vs. Alize Cornet (FRA)
Dominika Cibulková (SVK) vs. Amelie Mauresmo (FRA)

Nedeľa

Dominika Cibulková (SVK) vs. Alize Cornet (FRA)
Daniela Hantuchová (SVK) vs. Amelie Mauresmo (FRA)

Dominika Cibulková / Daniela Hantuchová (SVK/SVK) vs. Nathalie Dechy / Mathilde Johansson (FRA/FRA)



Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Grand Slam Champion
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 24. April 2009 18:12 
Offline
User avatar

Joined: 13. May 2008
Posts: 429
Location: Humenné
Local Time:
|16. April 2024| 13:35
na zajtra sa velmi teším lebo konecne uvidim Danielu hrat...a aj preto ci uz nieco s tym novym trenerom zmenilaa jej hra sa snad o čosi vylepšila...budem rad ak Cornet porazí v dvpch setoch..ja si nemozem pomoct ale ked citam vsetky tie pozitívne clanky ktore pišu o tom ako jej nový trener hovori o Danielinom talente a co vsetko zlepšili, tak si myslím že čoskoro bude v Top 10..ale dufam ze to neni nejake fantasy a tento tréner ostane nanajvys dokonca roka a Danielou to niečo spravi ;)



Danka a Maria


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 24. April 2009 18:16 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|16. April 2024| 13:35
na zajtra sa velmi teším lebo konecne uvidim Danielu hrat...a aj preto ci uz nieco s tym novym trenerom zmenilaa jej hra sa snad o čosi vylepšila...budem rad ak Cornet porazí v dvpch setoch..ja si nemozem pomoct ale ked citam vsetky tie pozitívne clanky ktore pišu o tom ako jej nový trener hovori o Danielinom talente a co vsetko zlepšili, tak si myslím že čoskoro bude v Top 10..ale dufam ze to neni nejake fantasy a tento tréner ostane nanajvys dokonca roka a Danielou to niečo spravi ;)
Ja som trochu zmatena..Tie vyhlasenia su dost optimisticke,ale takych vyhlaseni tu uz bolo habadej a nakoniec z toho nic nebolo..Takze necakam nic velke,ale je pravda,ze Daniela na Cornet urcite ma. Kazdy zapas,co proti sebe hrali,bol velmi vyrovnany a Daniela musi konecne pretavit tu smolu z poslednych troch stretnuti s Francuzkou. Snad to vyjde zajtra,to by bolo velmi cenne vitazstvo...Drzim moc moc palce,ako Danke,tak aj Dominike,nech vybojuju minimalne 1 bodik!




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 24. April 2009 19:22 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|16. April 2024| 14:35
Som rád, že začína Daniela. Takto je vlastne nepriamo tímovou jednotkou, len aby sa predviedla v dobrom svetle. Babuske sa v tipovaní nikto nevyrovná, ale ja budem s malou dušičkou veriť v naše víťazstvo.


Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 24. April 2009 20:49 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|16. April 2024| 13:35
Nějak mi ty optimistické články unikly, a to se snažím poctivě číst pravdu a sme skoro každý den (teda jenom na netu). No to je jedno, beztak všichni víme, že jde pouze o žvásty, kterými se krmí novináři a slovenská sportovní veřejnost. Dokud se Daniela nepředvede na kurtu, tak může do novin říkat, co chce. Proti Cornet na antuce by teoreticky neměla mít šanci, prohra Francouzky v Barceloně s Cohen-Aloro byla podle mě jen jednorázový úlet, ale uvidíme. Snesu i prohru, pokud to nebude tragédie herně, ale spíš to vidím černě. Dominika měla radši začínat. Hala je pěkná, diváci zvěř, perfektní kombinace.

Aspoň se ale můžeme těšit ze zlepšené atmosféry ve slovenském týmu po odchodu Mihála, je to patrné z rozhovorů s hráčkami, s kapitánem Liptákem a i z fotek. Konečně táhnou všichni za jeden provaz a všechny hráčky chtějí hrát.


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 24. April 2009 21:42 
Offline
User avatar

Joined: 03. May 2008
Posts: 290
Location: Košice
Local Time:
|16. April 2024| 13:35
... No to je jedno, beztak všichni víme, že jde pouze o žvásty, kterými se krmí novináři a slovenská sportovní veřejnost. Dokud se Daniela nepředvede na kurtu, tak může do novin říkat, co chce. ...

- s týmto súhlasím na 100 000% :!: ;)
- čo sa týka zajtrajška ... neviem, čo mám od Daniely čakať, pretože netuším akým smerom sa jej hra posunula vďaka novému trénerovi a či ten výpadok Cornet bol zábleskom krízy, alebo len zakopnutím...skôr to vidím na prehru, ale dúfam, že aspoň so cťou a nebudem sa musieť za Danielinu hru hanbiť
- skôr to vidím tak, že zajtra bude 1:1, lebo pokiaľ sa Domči zdravotne nič nestane tak by podľa mňa mala Mauresmo mala zdolať ;)...tak uvidíme, či budem aj ja nebodaj veštcom :) hoci rád by som sa mýlil, keby malo byť 2:0 pre nás :D



Daniela Hantuchová; Dominika Cibulková; Magda Rybáriková; Kristína Kučová; Janette Husárová
Dominik Hrbatý; Michal Mertiňák; Karol Beck; Martin Kližan
+ Dementieva, Dokič, Stosur, Suarez Navarro
+ Federer, Roddick, Hewitt, Söderling, Ferrero, Wawrinka


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 25. April 2009 13:45 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|16. April 2024| 14:35
Slovensko - Francúzsko 1:0
1. zápas: Daniela Hantuchová - Alizé Cornetová 6:7(2), 6:3, 6:4


1. set: Trápenie, na aké sme si už zvykli. Pritom Cornetovú nebolo ťažké dostať pod tlak rozhadzovaním loptičiek do strán, na čo je Daniela odborník. Z tohto tlaku však nevedela veľa vyťažiť. Daniela sa mi miestami zdala až príliš opatrná. Sem-tam zapla na vyššie obrátky, ale potom sa vrátila k pinkaniu, hoci podľa mňa bolo treba pritlačiť. Cornetová bola lepšia vo využívaní šancí, Daniela mala spočiatku veľké problémy udržať si servis.
2. set: Začiatok ako cez kopirák - Daniele ušiel začiatok, ale stav 1:3 sa jej podarilo otočiť. Zlepšením hry dostala Cornetovú pod tlak a uhrala päť hier v rade.
3. set: Daniela si opäť na začiatku prehrala podanie, ale postupne Cornetovú zlomila, hoci gemy získavala s veľkým napätím. Už za stavu 5:2 mohla ukončiť zápas, ale nestalo sa. Zahodila aj následnú možnosť pri vlastnom servise. Mečbal premenila až pri súperkinom podaní za stavu 5:4.
Ja neviem, nastal u Daniely nejaký HERNÝ progres na antuke, alebo nie? Ja si myslím, že ani nie.

P.S. Chvala bohu Trojka zápas dovysielala do konca, lebo by ma vážne napálili. Otravného hokeja si užijeme ešte dosť.


Top
  Profile
Reply with quote  

Grand Slam Champion
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 25. April 2009 13:53 
Offline
User avatar

Joined: 13. May 2008
Posts: 429
Location: Humenné
Local Time:
|16. April 2024| 13:35
ja by som skor povedal ze Daniela hrala dost riskatne, rychlo a silno...ale vsetko jej to padalo za ciaru..boli udery ktore nie ale bolo ich pomenej..stacilo si pozriet kolko nevynutenych chyb spravila len v prvom sete. Zato sa blysla peknymi returnami a pracou na sieti...len horko tazko si udrziavala svoje podania..no som zvedavy na druhy set ;)



Danka a Maria


Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 25. April 2009 16:00 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|16. April 2024| 13:35
Sledoval jsem náš zápas proti Američankám, takže nemůžu hodnotit, zdali nastal progres v Danieliné hře. Ale každopádně tohle, podle mne nečekané vítězství, jí může dodat hodně sebevědomí. Cornet se v poslední době stala jakousi její noční můrou a takto se jí snad Daniela zbavila. Teď držet palce Dominice, ať je to 0:2 po prvním dnu. Hlavně aby držela třísla.


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 25. April 2009 17:58 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|16. April 2024| 14:35
Ale každopádně tohle, podle mne nečekané vítězství, jí může dodat hodně sebevědomí.

Plne súhlasím.

Slovensko - Francúzsko 1:1
1. zápas: Daniela Hantuchová - Alizé Cornetová 6:7(2), 6:3, 6:4
2. zápas: Dominika Cibulková - Amélie Mauresmová 6:4, 2:6, 3:6


Daniele málokto veril, ale nastal pravý opak. Po prvom dni je 1:1, ale bod neuhrala Cibulková. Zatiaľ čo u Daniely tŕpnem, čo zahrá, u Dominiky je to pre mňa (zjednodušene povedané) jasné: bude behať ako o život a buď tým súperku privedie do zúfalstva, alebo časom jej hra skolabuje. V prípade Mauresmovej to prvé čiastočne fungovalo len v 1. sete, potom sa už Domča ocitla v problémoch. Síce tlačila a snažila sa hrať agresívne, ale začala tradične viac kaziť. Ušiel jej začiatok 3. setu a to rozhodlo. No čoraz viac a úspešne sa v jej hre prejavuje nový prvok - stopbaly. Priepastný bol rozdiel es 8:1 pre Momo, obe veľa kazili (UE 43:45 pre DC). Hralo sa 132 min.


Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 25. April 2009 18:25 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|16. April 2024| 13:35
V druhém setu Dominice vypadl ze hry backhand, neustále jej vyhazovala, což jí podle mne trochu rozhodilo. Možná měla zkusit hrát méně agresivně a nechat Mauresmovou tvořit a chybovat. Taky se mi nelíbilo, že se moc tlačila Francouzce do backhandu, což je její silnější strana. Nevadí, uvidíme zítra. Myslím, že čtyřhra rozhodne.


Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 25. April 2009 18:51 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|16. April 2024| 13:35
Po zápase:

Daniela Hantuchová: "Bol to výborný zápas - namáhavý, fyzicky veľmi náročný. Nechala som na dvorci všetko. Snažila som sa Alizé uštvať a som rada, že ku koncu som mala viac síl. Myslím si, že to prispelo k rozhodnutiu. Fyzicky som sa cítila dobre, až teraz na mňa trošku dolieha únava. Aj po strate prvého setu som vedela, že robím správne veci a obrat bol iba otázkou času. Takticky som to celé zvládla, ale kľúčovým prvkom bola moja neutíchajúca bojovnosť. Aj za nepriaznivých stavov či v napokon ešte tesnom závere som si neprestávala veriť. Cornetová mi síce nemala príliš čím ublížiť, ale práve takéto typy hráčok sú ako súperky značne nepríjemné. Nič nedarujú, veľa toho vybehajú, robia hrozne málo chýb. Navyše, na antuke sa to prejavuje viac ako na tvrdom povrchu. Francúzka si počínala podobne ako v našich predchádzajúcich súbojoch, ja som však hrala múdrejšie a pomohla mi aj prítomnosť Maťa Liptáka na lavičke či podpora od Larriho Passosa. Som rada, že sme našu spoluprácu otvorili víťazstvom. Kapitán ma upokojoval. Sama by som asi panikárila, bola negatívnejšia. Nechcem zatiaľ myslieť na to, že v nedeľu proti Amélie Mauresmovej by som pri prípadnom skóre 3:0 pre nás už ani nemusela nastúpiť. Lepší začiatok sme si totiž síce nemohli želať, ale netreba predbiehať. Ukázalo sa, že všetko je naozaj úplne otvorené, čo často zaznievalo už pred týmto víkendom. Treba sa naďalej koncentrovať, sme však na dobrej ceste."


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 25. April 2009 19:07 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|16. April 2024| 13:35
Mne sa teda tiez nezdalo,zeby hrala Daniela na istotu. Prave naopak,prve tri gemy riadne prepiskla,myslela si,ze jej vsetky udery pojdu na ciary. Nestalo sa a ja som mala pocit,ze vsetky keci boli opat nezmysel. Ale ja si myslim,ze u Daniely progres nastal. Hrala viac presnejsie,aj ked predsa UE tam bolo stale velmi vela. Hrala ale skoro cely zapas vyborne na returne,i ked samozrejme k tomu prispel aj slabsi servis Cornetovej. Ale aj tak sa mi Danielina hra opat po dlhej dobe pacila,tvorila na kurte a naozaj ma velakrat svojimi zaujimavymi vymyslami milo prekvapila. Opat nesuhlasim s Martinom,podla mna sa Danielina hra zlepsila.




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 25. April 2009 19:39 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|16. April 2024| 14:35
Opat nesuhlasim s Martinom,podla mna sa Danielina hra zlepsila.

Dúfam, že si myslela mňa.
Ja som sa pýtal na pokrok v hre na aktuke, nie ako taký. Na otázku, či nejaký nastal, som si odpovedal ani nie, čím som chcel povedať, že v niečom sa určite zlepšila, ale ako celok jej hra proti Cornetovej nevybočovala z toho, čo hrala na antuke doteraz. Teraz lepšie zvládla koncovku. No nechcem sa doťahovať o slovíčka, je to aj vec názoru. Daniela má 26 rokov a na zavádzanie nejakých výrazných noviniek do jej hry je už neskoro. Skôr sa dá na ňu pôsobiť po psychickej stránke, aby si viac verila, nestrácala často podanie, neutekali jej úvody a závery zápasov atď. Úderovo je vybavená perfektne, len hlava jej niekedy dáva končatinám zlé pokyny.


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 25. April 2009 19:48 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|16. April 2024| 13:35
Opat nesuhlasim s Martinom,podla mna sa Danielina hra zlepsila.

Dúfam, že si myslela mňa.
Ja som sa pýtal na pokrok v hre na aktuke, nie ako taký. Na otázku, či nejaký nastal, som si odpovedal ani nie, čím som chcel povedať, že v niečom sa určite zlepšila, ale ako celok jej hra proti Cornetovej nevybočovala z toho, čo hrala na antuke doteraz. Teraz lepšie zvládla koncovku. No nechcem sa doťahovať o slovíčka, je to aj vec názoru. Daniela má 26 rokov a na zavádzanie nejakých výrazných noviniek do jej hry je už neskoro. Skôr sa dá na ňu pôsobiť po psychickej stránke, aby si viac verila, nestrácala často podanie, neutekali jej úvody a závery zápasov atď. Úderovo je vybavená perfektne, len hlava jej niekedy dáva končatinám zlé pokyny.
Prepac,asi som zle citala,myslela som,ze sa pytas na hru v globale. ;) S tou hlavou uplne suhlasim,ale dnes ju vcelku posluchala. I ked nebola by to Daniela,keby si zapas nezdramatizovala. Ked stratila servis na konci zapasu a Cornetova stiahla skore z 2-5 na 4-5,mala som obavy,vybavila som si zapas so Sevastovou,ktory sa len tak tak skoncil vyhrou Daniely. Teraz ju ale zachranil jej najlepsi uder zapasu - return,Cornet bola na kolenach. Dnes hrala ale dobre,dufam,ze to nebol len nejaky zazrak a nieco taketo predvedie aj proti Mauresmo. Snad. Ak by totiz vyhrala aj nad tou,to by jej podla mna musela dodat sebavedomia na celu antukovu sezonu. :lol: Sance su 50:50,obe zajtrajsie dvojhry budu vyrovnane. Snad z nich vytazime aspon bodik.




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 50 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy