Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela will be player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 50 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page Previous  1, 2, 3, 4
Author Enter your Message here

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 27. April 2009 11:50 
Offline
User avatar

Joined: 03. May 2008
Posts: 290
Location: Košice
Local Time:
|29. March 2024| 10:10
ktoré tímy, to som zhruba vedel, len som nevedel ako je to s nasadeným a vidno, že je v tom aj tak nejaký chaos :D
pri prvej možnosti si myslím, že Estónsko, Belgicko by sme mali zvládnuť v pohode a možno aj Austráliu (Dellacqu zdolala aj Daniela, aj Domča; Stosur je tiež zdolateľná; možno by záviselo na Dokič a tá ma podľa mňa psychiku ako Cornet) tam je najhoršie len Poľsko
pri 2. možnosti - Argentína doma by nemal byť problém ani Belgicko vonku;
Španielky by snáď nebol problém poraziť doma na harde, či na čom to hrajú v NTC :D :D ale keby sme hrali u nich zrejme na antuke :? možno by bola zasa kameňom úrazu 4-hra a pri Číne detto

no uvidíme koho nám žreb prisúdi...dik martin za info



Daniela Hantuchová; Dominika Cibulková; Magda Rybáriková; Kristína Kučová; Janette Husárová
Dominik Hrbatý; Michal Mertiňák; Karol Beck; Martin Kližan
+ Dementieva, Dokič, Stosur, Suarez Navarro
+ Federer, Roddick, Hewitt, Söderling, Ferrero, Wawrinka


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 28. April 2009 15:40 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 10:10
Smůla, čtyřhra už byla těžká. Obě francouzky jsou zkušené deblistky, Dechy má i několik grandslamových titulů. Naproti tomu D&D spolu nikdy předtím nehrály a Domča tu čtyřhru zas tak často nepraktikuje, navíc má na síti prostě moc krátké ruce.
Od roku 2004 se Slovensko pořád potácí buď v regionální nebo druhé skupině Fed Cupu, kam určitě nepatří. Není štěstí na los bohužel, vždycky dostanou ty nejtěžší možné soupeřky. Jen doufám, že z téhle prohry nebudou holky moc smutné.

Češky to solidně pohnojily, takže ani tím se nemůžu těšit. :(
No sokovala ma prehra Cesiek..Ak je totiz pravda informacia,ze viedli myslim 6-2 5-1 ci podobnym sposobom a nakoniec prehrali,tato prehra vas musela riadne boliet...Mna vsak boli aj prehra nasich. Totiz,vobec im nie je co vycitat,v kazdom zapase neskutocne bojovali,ci Danka alebo Dominika,obe predvadzali fantasticku hru,no dominantou bola jednoducho Mauresmo. Pravda vsak je,ze pri Francuzkach stalo i stasticko vo stvorhre,tam to bolo ozaj tesne...Fakt ja som dost sklamana,nebyt takehoto tazkeho zrebu,presli by sme cez ktorukolvek inu krajinu..Takto sme opat spadli do 2.skupiny... :cry:




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 6. May 2009 12:13 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|29. March 2024| 10:10
Po delší době se taky ve slovenském tisku objevilo něco pozitivnějšího o Daniele, o kterou se slovenská média a velká část veřejnosti převážně otírají v souvislosti s takřka čímkoliv.

Tenistky tvoria zase tím. Elita si na ne rok počká
Viktor Kiššimon, Pravda | 28. apríla 2009 19:47
Slovenské tenistky predviedli počas víkendu vo francúzskom Limoges v súboji o postup medzi fedcupovú elitu skvelé výkony. Na víťazstvo nad domácimi hráčkami to však nestačilo. O ďalšom odklade postupu rozhodlo niekoľko loptičiek. A aj šťastie.

To sa chvíľu prikláňalo k jednému tímu a chvíľu k druhému. Napokon si sadlo na deblovú dvojicu Nathalie Dechyová - Amélie Mauresmová. Práve záverečná štvorhra rozhodla o najtesnejšom víťazstve Francúzok 3:2.

Hoci Slovenkám ušla elita len o chlp, stretnutie vo Francúzsku ukázalo aj tri pozitíva.
1. - Cibulkovej buldodžia povaha. Ešte v stredu nebolo jasné, či tímová jednotka Dominika Cibulková bude schopná hrať. Zranené slabiny však zázračne rýchlo zareagovali na liečbu a 17. hráčka sveta napokon nastúpila. V sobotu síce nestačila na skvele hrajúcu Mauresmovú, ale v nedeľu dokázala prečo je pre slovenský tím nenahraditeľná. V zápase proti svetovej pätnástke Alizé Cornetovej presvedčila, že je bojovníčkou na pohľadanie. Hoci začala skvele a za stavu 6:2 a 3:0 a každý očakával rýchly zápas, Francúzka sa nevzdala a otočila vývoj vo svoj prospech. Cibulkovej chvíle prišli za stavu 1:4 v rozhodujúcom treťom sete. ,,Ani vtedy som neprestávala bojovať o každú loptičku. Kapitán mi stále prízvukoval, že mám navrch a Francúzka už nevládze," povedala Cibulková pre agentúru SITA. Zápas vyhrala a poslala Slovenky do vedenia 2:1. Krátko po zranení zvládla za dva dni tri takmer trojhodinové zápasy.

2. - Hantuchová je tímová hráčka. Samozvaní odborníci v internetových diskusiách musia byť sklamaní. Vďačná obeť ich trápnych poznámok im nedala šancu prejaviť sa. Bývalá svetová päťka predviedla v Limoges krásny tenis. Odohrala tri skvelé zápasy a hoci získala len bod, za bojovnosť si zaslúži pochvalu. Hráčku z Top 20 naposledy zdolala v januári 2008 v Sydney. Dlhoočakávané víťazstvo nad Cornetovou síce v nedeľu proti Mauresmovej nepotvrdila, ale o výhre súperky rozhodlo len niekoľko loptičiek. Dvadsaťšesťročná Hantuchová hrala nebojácne a dokázala, že patrí vyššie ako na momentálne 39. miesto rebríčka WTA Tour. ,,Kľúčovým prvkom bola moja bojovnosť. Vďaka patrí aj kapitánovi Liptákovi. Sama by som asi panikárila, bola negatívnejšia," opísala Hantuchová víťazstvo nad Cornetovou.

3. - Súznenie jednotky a dvojky. Kto videl záverečnú štvorhru, pomyslel by si, že za Slovensko nastúpili dve najlepšie kamarátky. Hoci to tak zďaleka nie je, Cibulková s Hantuchovou sa navzájom skvele podporovali. Nechýbalo uvoľnenie i sústredenie. Všetko rozumne dávkované. Hrali štvorhru najlepšie ako vedeli. Skúšali rôzne taktické varianty, počúvali rady kapitána Mateja Liptáka. Chceli vyhrať. Nie pre seba, ale pre Slovensko. To je asi najpríjemnejšie zistenie.

A hoci sa to tentoraz proti Francúzkam nepodarilo, atmosféra v Liptákovom tíme dáva nádej, že o rok môže byť všetko inak.


pravda.sk


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 3. June 2009 16:05 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 11:10
Naše baby dostali v 1. kole II. svetovej skupiny nového ročníka Pohára federácie (6.-7. februára 2010) asi najťažšieho možného súpera - Čínu. Budú však mať výhodu domáceho prostredia. Rozhodol o tom dnešný žreb v dejisku grandslamového turnaja Roland Garros.

Reakcie na žreb z TASR:
Podľa kapitána slovenského fedcupového tímu Mateja Liptáka je Čína zrejme najťažším z kvarteta potenciálnych súperov, ktoré jeho zverenky mohli dostať. "Je to veľmi ťažký žreb. Na druhej strane som však rád, že hráme doma. Domáce prostredie môže zohrať veľkú rolu. Verím, že diváci podobne ako v zápase s Belgickom opäť vytvoria skvelú atmosféru a poženú nás vpred. Čína bude pre nich určite atraktívnym súperom. Dúfam, že po rozhovoroch s dievčatami a trénermi zvolíme ten správny povrch. Na prvý pohľad sa ako najvhodnejšia javí antuka, no treba brať do úvahy fakt, že zápas je na programe začiatkom februára, keď sa na turnajoch bude hrať na harde. Musíme zvážiť všetky alternatívy. Číňanky môžu postaviť viacero kvalitných singlistiek, či už je to Na Li, Šuai Peng alebo Čcheng. Majú aj veľmi silného debla. Čaká nás náročný zápas," povedal Lipták.
Aj generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška považuje Čínu za ťažkého súpera. "Je to veľmi ťažký žreb, dostali sme jedno z najsilnejších družstiev v II. svetovej skupine. Teším sa, že hráme doma, lebo keby sme museli cestovať do Číny, boli to ešte náročnejšie. Prepokladám, že kapitán Matej Lipták sa po konzultáciach s hráčkami rozhodne pre antuku. Číňanky majú kvalitné hráčky do dvojhry a vynikajúcu štvorhru. My však máme tiež silný tím a verím, že v domácom prostredí uspejeme. V posledných dvoch rokoch nám fedcupový žreb neprial. Verím, že keď prekonáme túto prekážku, konečne sa na nás usmeje šťastie," povedal Moška pre TASR.
Fedcupová reprezentantka Magdaléna Rybáriková tiež považuje Čínu za tvrdý oriešok. "Už som si zvykla, že pri fedcupovom žrebe v poslednom období nemáme šťastie a vždy nám vytiahnu toho najťažšieho súpera. Čína je veľmi silným tímom a prekvapuje ma, že nie je v I. svetovej skupine. Pozitívom je, že hráme doma a nemusíme tak ďaleko cestovať. Bude ťažké zvoliť povrch, pretože Číňanky vedia hrať aj na antuke, čo teraz potvrdila Na Li, ktorá sa na Roland Garros prebojovala do osemfinále dvojhry. Ak však nastúpime v najsilnejšom zložení, verím, že zvíťazime a postúpime do baráže o I. svetovú skupinu," povedala Rybáriková pre TASR.

Žreb II. svetovej skupiny: SLOVENSKO - Čína, Austrália - Španielsko, Poľsko - Belgicko, Estónsko - Argentína
Žreb I. svetovej skupiny: Ukrajina - Taliansko, Francúzsko - USA, Česko - Nemecko, Srbsko - Rusko


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Francúzsko
PostPosted: 8. September 2009 15:58 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 11:10
Slovenské tenistky odohrajú duel 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie proti Číne (6.-7. februára 2010) na tvrdom povrchu Premier v bratislavskom Národnom tenisovom centre. Košická Steel Aréna ako dejisko zápasu v danom termíne neprichádzala do úvahy, keďže začiatkom februára bude v plnom prúde hokejová extraliga. Po prvý raz na Fed Cupe budú mať slovenskí fanúšikovia možnosť vidieť v akcii Jastrabie oko.


Top
  Profile
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 50 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page Previous  1, 2, 3, 4

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy