Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela will be player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 31 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page Previous  1, 2, 3
Author Enter your Message here

Golden Slam
 Post subject: MPS Group Championships, Ponte Vedra Beach
PostPosted: 11. April 2009 17:41 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 16:09
Ja som s jasaním počkal - postup do 1/4F ma síce potešil, ale chcel som vidieť, čo Daniela vypustí z úst, ako sa ohodnotí. Nesklamal som sa. (Navyše je super počko a bolo by hriechom vysedávať pri kompe.)

Takže po zápase proti Mattekovej povedala Daniela toto: "Hrala som oveľa, oveľa lepšie ako proti Sevastovovej. Od začiatku som sa snažila byť maximálne koncentrovaná a chytiť rytmus, hoci proti tejto Američanke sa nehrá ľahko. Hrá agresívne, dosť to tam rúbe, ja som sa snažila byť trpezlivejšia vo výmenách. V druhom sete to bolo vyrovnanejšie, ale myslím si, že celkovo som dokázala, že som na antuke lepšou hráčkou. Hoci aj dnes trochu fúkalo, určite to neboli také šialené veterné podmienky, ako počas môjho zápasu 1. kola. (...) Teší ma to, rovnako ako moja lepšiaca sa hra. Je to môj prvý turnaj na antuke v tomto roku a štvrťfinále je celkom dobrý výsledok," komentovala Daniela pre agentúru SITA.

No proti Dánke to už bolo naopak: "Súperka hrala naozaj veľmi dobre, ale takmer v každom geme bola zhoda. Bol to určite vyrovnanejší zápas, ako ukazuje konečný výsledok. Bola som možno až príliš opatrná. V predchádzajúcich zápasoch to stačilo, no proti takej súperke, akou je Wozniacka, som mala byť predsa len agresívnejšia a odvážnejšia. Podmienky boli výborne, nefúkal vietor. Dnes to bolo o mojej hre, ktorá nebola najlepšia," povedala Daniela pre TASR. "Na to, že to bol môj prvý turnaj na antuke, to bolo celkom dobré, no ešte treba zlepšiť veľa vecí. Už sa teším na turnaje v Európe a verím, že na klasickej červenej antuke to bude lepšie ako na zelenej. Budúci týždeň začnem s prípravou na baráž o účasť v I. svetovej skupine Pohára federácie vo francúzskom Limoges. Potom ma čakajú turnaje v Stuttgarte, Ríme a Madride."

Veľmi Daniele prajem, aby sa dostala zo súčasnej mizérie, zavinenej zranením (alebo zas nebodaj aj niečim iným?), ale zatiaľ som pesimista. Aj Federer je v kríze, tiež sa trasie o výsledky. Môže sa to stať každému hráčovi a u Daniely prišiel po konštantnom období opäť pád. Opäť sme vo fáze, keď sa klepeme o výsledky už od 1. kola, hoci u hráčky Danieliných kvalít sme si zvykli turnaj poriadne všímať možno až od 3. kola. Ani v debli to zatiaľ veľmi nejde. A tie pozápasové vyjadrenia - mala som byť, keby som bola atď. Veru to nesvedčí o veľkom sebavedomí alebo črtajúcej sa zmene. Vari už Daniela zabudla, ako ju Dánka vyklepala v Pekingu, ako hrá? Agresivita a odvaha - to je súčasný tenis a taká bola aj Daniela. Budem sa opakovať - podľa mňa jej pohode nepridáva ani to, že nemá stáleho trénera. A súhlasim s babuskou, že v Ponte Vedra Beach oveľa viac sklamala Cibulková ako naša nová jednotka. Nad jej kŕčmi a náhlym spanikárením začínam krútiť hlavou. Štvrťfinále samozrejme nie je zlý výsledok, len si myslím, že baby majú na oveľa viac. Tento rok to zatiaľ neukázali, ale ešte je len apríl.

P.S. Daniela oslávi pred fedcupom 23. 4. už 26. narodeniny. Vopred gratulujem. Nechce sa mi veriť, že jej výkony sledujem už 10 rokov.prvýkrát v tomto roku zdolať rebríčkovo vyššie postavenú súperku.


Top
  Profile
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 31 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page Previous  1, 2, 3

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy