Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela will be player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page Previous  1, 2, 3
Author Enter your Message here

Grand Slam Champion
 Post subject: Re: Open GDF SUEZ, Paríž
PostPosted: 12. February 2009 15:36 
Offline
User avatar

Joined: 13. May 2008
Posts: 429
Location: Humenné
Local Time:
|29. March 2024| 11:41
to je o Danielinej psychike ;) neviem ci ta sa da zmenit..s tym sa uz clovek narodí..preto ja si myslim ze Daniela sa hrackam ako Serena, Sharapova alebo akou bola Henin nikdy nevyrovna..herne na to ma ale nema na to psychiku...ako keby nemala niekedy vasen bojovat..u Henin to bolo ine, ta mala obrovsku vasen pre vitazstvo a nikdy sa na nic nevyhovarala na umpirevych rozhodcov alebo na ciarovych..nehadala sa o ziaden fiftín...skratka dokazala si priznat ze hrala skvelo alebo priemerne lebo Henin nikdy nehrala zle ;)



Danka a Maria


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Open GDF SUEZ, Paríž
PostPosted: 12. February 2009 19:43 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 12:41
Tak toto bolí - a veľmi. Zápas som videl len do stavu 2:4 v 2. sete, bo som musel ísť do roboty, zvyšok si stiahnem a pozriem dodatočne. Tiež nechápem, čo sa stalo, napriek tomu, že Daniela takéto niečo nepredviedla prvýkrát. A to čo vravieva v rozhovoroch už tiež neberiem celkom vážne, lebo skutočnosť býva často iná.
A pritom to dnes začalo neuveriteľne, až som si pretieral oči, či nepozerám nejaký starý záznam. Za 24 minút bolo v 1. sete po Cornetovej (skoro bol kanár), Danka ju sfúkla, že sa ani nestačila zahriať. Winnery 13:0 (!) pre DH - na také niečo sa nepamätám, plus 2 esá, žiadne dvojchyba a vyše 70% prvé podanie. Francúzka lietala po kurte ako špinavá handra a nechápala, čo sa deje. Drvivý servis, nádherné lopty z BH aj FH, 2 vydarené kraťasy a minimum chýb - to bola Daniela. Nechápal som v pozitívnom zmysle. A začal som sa báť, že príde pád. A veru aj prišiel a hneď od úvodu 2. setu. To negatívne z Cornetovej sa prelialo do Daniely. Francúzka pritlačila na pílu a Daniela bola v koncoch. Zavolala si za stavu 0:4 trénera, znížila na 2:4 a 4:5, ale nestačilo to. Kopila chybu na chybu, nestíhala, bola v defenzíve. Nechápal som. Zaujímavé bolo, že v 1. sete bolo niekoľko výrokov rozhodcov, ktoré rozhodili Cornetovú, v 2. sete však vytočili Danielu, keď empajrová až po asi 2 sekundách opravila čiarového tvrdiac, že hľadala odtlačok loptičky, pritom sedela poriadne ďaleko na opačnej strane dvorca. Daniela samozrejme gem stratila.
Tretí set som už nevidel, ale moje rozčarovanie bolo obrovské. Pripomenulo mi to vlaňajší AO proti Ivanovičovej. Znamená to ďalšiu stratu bodov a veru neviem, čo bude ďalej. Mne to zatiaľ vychádza na reprízu slabých rokov 2003 a 2004, ale určitá nádej tu je vzhľadom na nový Danielin tím, ktorý čaká poriadna robota - najmä so psychikou.

Daniela pre TASR: "Bol to z mojej strany oveľa lepší zápas ako na Australian Open v Melbourne. V prvom sete som hrala výborne, naozaj si nemám čo vyčítať. Škoda však, že som nevydržala v nasadenom tempe a umožnila som Cornetovej, aby sa chytila. Alizé bola v úvode dosť zaskočená, že mi všetko vychádzalo. V ďalšom priebehu zápasu má však upinkala, čo ma dosť hnevá, v hale by sa mi to v žiadnom prípade nemalo stávať. Akoby som sa bola zľakla, nehrala som už tak agresívne. Vždy keď som ju rebrejkla, ľahko som si nechala zobrať servis. V dôležitých momentoch som urobila pár blbostí, čo Alizé využila". K fedcupu: "Dúfam, že tam mi to už konečne vyjde. Je načase prerušiť sériu troch prehier. Francúzi zrejme zvolia ako povrch antuku a to bude úplne iný zápas ako na harde. Keby som si mala vybrať, či mám vyhrať nad Cornetovou tu v Paríži alebo vo Fed Cupe, určite by som si radšej zvolila druhú možnosť."


Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Open GDF SUEZ, Paríž
PostPosted: 12. February 2009 20:26 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|29. March 2024| 11:41
Daniela pre TASR: "Bol to z mojej strany oveľa lepší zápas ako na Australian Open v Melbourne. V prvom sete som hrala výborne, naozaj si nemám čo vyčítať. Škoda však, že som nevydržala v nasadenom tempe a umožnila som Cornetovej, aby sa chytila. Alizé bola v úvode dosť zaskočená, že mi všetko vychádzalo. V ďalšom priebehu zápasu má však upinkala, čo ma dosť hnevá, v hale by sa mi to v žiadnom prípade nemalo stávať. Akoby som sa bola zľakla, nehrala som už tak agresívne. Vždy keď som ju rebrejkla, ľahko som si nechala zobrať servis. V dôležitých momentoch som urobila pár blbostí, čo Alizé využila". K fedcupu: "Dúfam, že tam mi to už konečne vyjde. Je načase prerušiť sériu troch prehier. Francúzi zrejme zvolia ako povrch antuku a to bude úplne iný zápas ako na harde. Keby som si mala vybrať, či mám vyhrať nad Cornetovou tu v Paríži alebo vo Fed Cupe, určite by som si radšej zvolila druhú možnosť."
Tohle přesně se stalo v Melbourne. Po prvním setu a několika nevyužitých breakballech na začátku druhého přestala útočit. Proč se sakra nepoučí? Já tenhle zápas zatím neviděl, ale asi si to dokážu představit. Proti Cornetové se nedá hrát na jistotu, minimálně hráčka typu Daniely nemůže. Na antuce Cornetovou určitě neporazí, tudíž se psychicky moc neposbírá, bohužel.

Ale i tak je vidět v její hře progres, ne že ne. Servis je celkově o dost lepší a na returnu je zpravidla agresivnější, jde do dvorce a trefuje míč brzy po odskoku, což dělala dřív hodně vzácně. Jen už by to chtělo taky někoho lepšího porazit.
Keby som si mala vybrať, či mám vyhrať nad Cornetovou tu v Paríži alebo vo Fed Cupe, určite by som si radšej zvolila druhú možnosť."Tahle věta mi přišla zajímavá.


Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Open GDF SUEZ, Paríž
PostPosted: 13. February 2009 05:27 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|29. March 2024| 11:41
Tak jsem se na ten zápas podíval a nebylo to zas tak špatné. Opravdu hrála o mnoho lépe než v Melbourne. To se podle mě vůbec nedá srovnat. Trochu jsem se bál, jak to bude vypadat po všech těch neskutečně negativních komentářích od ostatních lidí, ale nakonec to bylo docela dobré. Skoro můžu říct, že mě Daniela potěšila. Když to srovnám s tím, jak vypadala loni po návratu po zranění, tak je úplně jinde.

Jak už jsem zmínil v předešlém příspěvku, tak i v tomhle zápase potvrdila velké zlepšení na servisu a na returnu. Myslím, že takhle dobře fakt snad ještě v životě nereturnovala. V Melbourne to ještě nebylo tak dobré, ale od toho Fedcupového zápasu se nestačím divit. Sem tam samozřejmě nějaký vyhodí, ale jde do toho výborně agresivně a Cornetovou neskutečně ničila. Hlavní rozdíl je v tom, že chodí dovnitř dvorce, trefuje míč brzy po odskoku a snaží se ho cpát k bočním čarám. Dříve zůstávala za baselajnou, dokonce i proti druhému podání soupeřky, což mě osobně vždycky neskutečně iritovalo, čekala, až k ní míč doletí, a snažila se ho umisťovat víc doprostřed dvorce a držet solidní délku. Soupeřky tak měly víc času na zotavení se po servisu a dřív byly zpět v optimální pozici, aby mohly pokračovat ve výměně. Tím, že teď Daniela začala chodit do dvorce proti míči, tak soupeřkám samozřejmě bere čas a ty returny jsou daleko nebezpečnější. Po všech těch letech je to příjemná změna, doufám, že od toho Daniela neupustí, funguje to totiž skvěle.
Stejně i první servis jde dobře, hlavně ven z kurtu z obou stran je opravdu nepříjemný. Je to tak o 10km/h rychlejší než loni a předloni.
Ještě to chce pracovat na druhém podání, Daniela má pořád sklony se vracet k tomu zaběhnutému vzoru z předešlých let, kdy neustále podává do soupeřčina backhandu s velkou rotací. Je to sice taková jakoby sázka na jistotu, jelikož z forehandu by to většina tenistek vracela s větší rychlostí, avšak teď má dost holek rovněž velmi dobrý obouruční backhand, kterým dokáží dobře kontrolovat míč a returnovat stejně dobře, obzvlášť z levé strany, kde mají otevřený kurt ve větším úhlu a tím pádem i větší prostor kam poslat míč. Cornetová není tak vysoká, takže ty míče nezvládala trefovat tak dobře před tělem, ale rozhodně jí nedělalo problém ten servis číst a dokonce i oběhnout na forehand. Na druhou stranu je pravda, že Daniela si s tou rotací už trochu víc hraje, dokáže i ubrat a místo ní přidat rychlost, občas to pošle i do forehandu nebo na tělo. Je vidět, že na tom pracuje, ale pořád jsou tam rezervy.

K té agresivitě, nemyslím, že by tentokrát nebyla agresivní. V Melbourne to ztratila už po třetím gemu druhého setu a od té doby hrála vážně příšerně, bojácně a vyrobila tam spoustu hloupých úderů, které vůbec neměla hrát. Včera se držela dobře až do začátku třetího setu. První tři gemy dobré, pak to šlo kompletně do kopru, i když si nemyslím, že těch špatně zvolených, zbytečně riskantních úderů tam bylo tolik (tzn. ty blbosti, o kterých Daniela mluvila). Sem tam nějaký dost těžký backhand po lajně hraný z rychlé křížné výměny, ale jinak celkem fajn. Daniela za stavu *1-2 ztratila podání a už jí to nešlo, údery byly kratší, nebyla tam nohama a nedařily se jí konečné údery, timing odešel, podání a ani return už taky nebyly tak dobré. Cornetová do toho naopak šla o něco víc. Vzepětí přišlo ještě ke konci, kdy se Daniele znovu podařilo vzít soupeřce servis, ale spíš už to bylo jenom takové kopnutí umírajícího koně.

Výsledný dojem dobrý, pokud nepočítám ty poslední gemy třetího setu, tak možná i výborný. Byly tam chyby v důležitých momentech, ale chyby prostě budou vždycky u Daniely, je to dané jejím stylem hry. Podání velmi dobré, return vynikající. Práce nohou se podle mě zlepšuje každým zápasem, i když tam pořád nedostatky jsou, občas trefuje míč moc před tělem nebo za tělem. Trochu škoda první hry třetího setu, kdy na podání Francouzky už měla Daniela 0-30, byla v těžké defenzívě, ale podařilo se jí vystihnout úder Cornetové, který měl být konečný. Bohužel míček od Daniely skončil asi 10cm vedle boční čáry. Sama se tomu usmála, ale byla to velká škoda. Mohla mít 0-40, ale místo toho potom Cornetová uhrála další dva body na 40-30 a následně i celou hru. Též se znova potvrdilo, jak velká je to výhoda, když začínáte v setu svým vlastním podáním. V prvním začla Daniela, v dalších dvou Cornetová. Hraje se pod úplně jiným tlakem, když člověk musí dotahovat. Nedávno v jednom rozhovoru řekla, že herně je tak na 60% své výkonnosti. Myslím, že už to bude tak 75%, možná o trošku víc.


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Open GDF SUEZ, Paríž
PostPosted: 13. February 2009 11:04 
Offline
User avatar

Joined: 15. May 2008
Posts: 235
Location: Nitra
Local Time:
|29. March 2024| 11:41
Ja len pripomeniem Danieline vyhlásenie po takýchto zápasoch: Zlakla som sa víťazstva. To ozaj nejde napraviť? Ako môže takto zdôvodňovať prehru? Veď nemá 18 rokov, už toho toľko nahrala a koľko všelijakých odborníkov na tenis s ňou spolupracovalo a nič, stále sa opakuje to isté. Perfektný prvý set (ako napr. s Ivanovičovou na AO) a potom zlaknutie sa víťazstva? Ja som videl ako flegmaticky hrala Daniela posledný set, môžte so mnou nesúhlasiť, ale ja som to takto videl, vzdala to zase dopredu...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Open GDF SUEZ, Paríž
PostPosted: 13. February 2009 19:48 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 11:41
Winnery 17:0 (!) pre DH - na také niečo sa nepamätám
no bolo to 13:0 po prvom sete, ale aj tak obdivuhodne.........a hlavne to, ze na svojom servise stratila len 1 fiftin.........



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Open GDF SUEZ, Paríž
PostPosted: 13. February 2009 19:54 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 11:41
Jak už jsem zmínil v předešlém příspěvku, tak i v tomhle zápase potvrdila velké zlepšení na servisu a na returnu. Myslím, že takhle dobře fakt snad ještě v životě nereturnovala. V Melbourne to ještě nebylo tak dobré, ale od toho Fedcupového zápasu se nestačím divit. Sem tam samozřejmě nějaký vyhodí, ale jde do toho výborně agresivně a Cornetovou neskutečně ničila. Hlavní rozdíl je v tom, že chodí dovnitř dvorce, trefuje míč brzy po odskoku a snaží se ho cpát k bočním čarám. Dříve zůstávala za baselajnou, dokonce i proti druhému podání soupeřky, což mě osobně vždycky neskutečně iritovalo, čekala, až k ní míč doletí, a snažila se ho umisťovat víc doprostřed dvorce a držet solidní délku. Soupeřky tak měly víc času na zotavení se po servisu a dřív byly zpět v optimální pozici, aby mohly pokračovat ve výměně. Tím, že teď Daniela začala chodit do dvorce proti míči, tak soupeřkám samozřejmě bere čas a ty returny jsou daleko nebezpečnější. Po všech těch letech je to příjemná změna, doufám, že od toho Daniela neupustí, funguje to totiž skvěle.

no ja neviem ako ty, alebo ako ostatni, ale daniela mala vzdy skvely return....odkedy sa pamatam, superky nim drvila, hlavne tym forhendovym.......neviem, ja som si jej skvele returny vsimol uz dost davno, takze v tom nevidim rozdiel............



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Open GDF SUEZ, Paríž
PostPosted: 13. February 2009 22:13 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 12:41
Zaujímavý pohľad na zápas, Martine, taký odborno-technický, vidno, že hrávaš tenis aktívne. Ja ako laik, ktorý tenis nikdy nehral, som si mnohé z toho až tak nevšímal, aj keď určité zlepšenie som zaznamenal. Vnímal som zápas ako bežný divák, ktorým mávajú aj emócie a bol som v konečnom dôsledku veľmi sklamaný. Lebo Daniela sa snaží, to jej nemožno uprieť, ale výsledky stále neprichádzajú. A obyčajný divák chce výhry a nevšíma si, či Daniela stojí pri 2. podaní viac v kurte. Unikajú mu takéto detaily, ktoré však ovplyvňujú hru. Som však rád, že máme toto fórum a takých analytikov ako si ty, ktorí svoje úvahy ešte aj preložia do angličtiny. Tiež sa však pýtam: Ako sa hráčka Danieliných kvalít môže "zľaknúť", keď je na koni?


Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Open GDF SUEZ, Paríž
PostPosted: 13. February 2009 22:54 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|29. March 2024| 11:41
Nevím, jestli se lekla, akorát můžu říct, že je moc těžké udržet hru na takové úrovni, jakou předvedla v prvním setu, po celý zápas. Ty chyby prostě přijdou a soupeřka nějaké ty šance dostane. Jinak se mnou taky mávají emoce, dost často si pak z toho zápasu neodnesu tolik, kolik bych chtěl. Některých věcí už si všímám automaticky, protože třeba vím, že zrovna tam Danielu tlačí pata, ale hodně dalších věcí v žáru boje taky přehlédnu.


Top
  Profile
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page Previous  1, 2, 3

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy