Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela will be player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page 1, 2  Next
Author Enter your Message here

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Belgicko
PostPosted: 30. January 2009 17:18 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|18. April 2024| 22:08
imagePohár federácie Slovensko - Belgicko, II. sv. skupina, 1. kolo

Kde: , Príkopova 6, Bratislava
Kedy: 7. - 8. februára 2009

Nominácie tímov

Slovensko: Dominika Cibulková (19. vo svetovom rebríčku WTA Tour vo dvojhre, 134. vo štvorhre), Daniela Hantuchová (21. / 48.), Magdaléna Rybáriková (50. / 267.), Lenka Wienerová (190. / 434.), kapitán: Matej Lipták
Belgicko - Yanina Wickmayerová (73. / 158.), Kirsten Flipkensová (110. / 689.), Tamaryn Hendlerová (300. / 374.), Sofie Oyenová (760. / -), kapitánka: Sabine Appelmansová

Program

Sobota 7. februára: od 13.00 h - prvé dve dvojhry
Nedeľa 8. februára: od 13.00 h - záverečné dve dvojhry a štvorhra

Televízia

Sobota: 12:50 - 17:05 Dvojka
Nedeľa: 12:50 - 17:30 Dvojka


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Belgicko
PostPosted: 30. January 2009 17:18 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|18. April 2024| 22:08
Fedcupovú tému som dal medzi Danieline turnaje, hoci naša dlhoročná tímová líderka ešte svoju účasť oficiálne nepotvrdila. Práve toto je najväčšia zmena - jednotkou je prvýkrát Dominika. Papierovo sme favoriti my, ale podceniť Belgičanky bez Heninovej a Clijstersovej by sa nemuselo vyplatiť. Ja na zápas tentoraz nepôjdem - motivácia vidieť našich v akcii tentoraz nie je taká silná a navyše nechcem riskovať návrat horúčok tak krátko po vyliečení.

UPDATE: Vyjadrenie pre SITA: "Konečne domov. Letím odtiaľto do Bratislavy. Ešte však neviem, kedy mám let. Veľmi sa teším na to, že budem môcť hrať pred našimi divákmi. Atmosféra určite bude super. S trénerom Albertom Portasom sa práve ideme dohodnúť, či pôjde so mnou. Rada by som si jeden deň oddýchla a potom začnem s prípravou na Pohár federácie."


Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Belgicko
PostPosted: 30. January 2009 19:48 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|18. April 2024| 21:08
Je fakt, že máme trošku zimu venku no. Asi bych to přežil, ale stejně už je trochu pozdě to začít vyřizovat. Někdy bych se ale s tebou rád sešel Martin a popovídal si o tenisu a o sportu celkově. ;)

Porazit Belgičanky by neměl být problém. Heh, kdo by si ještě v nedávné minulosti pomyslel, že něco takového kdy napíšu. Zní to dost divně. :lol:


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier IV Title Holder
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Belgicko
PostPosted: 2. February 2009 00:13 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 49
Local Time:
|18. April 2024| 21:08
Pravdupovediac mi FED Cup teraz usiel. Minuly rok to bolo vo februari, ale to bolo kvoli Olympiade. Inak to predsa byvavalo vzdy v aprili a potom v juli. Ale tento rok Olympiada nie je, preto nerozumiem, preco je uz teraz.

So sobotou 7.2. by som mal problem (je zadana uz davnejsie pre sachovu ligu). A ked som aj pomyslal na kupu listkov aspon na nedelu, zistil som na stranke ticketportalu, ze uz su vsetky dobre miesta obsadene. A mam dojem, ze aj tie horsie... Pozrem si to preto z televizie, resp. z videa :)

Verim, ze Belgicanky porazime. Dokonca nevylucujem pri nasej a belgickej zostave vysledok 5:0 pre Slovensko. Suhlasim s Martinom, ze to znie dost divne, ked si clovek spomenie na nie velmi davnu minulost, kedy vladli zenskemu tenisu Clijstersova a Heninova :lol:


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Belgicko
PostPosted: 2. February 2009 18:43 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|18. April 2024| 22:08
Baby dnes začalii spoločnú prípravu na fedcup. Tvrdý povrch Premier v NTC si dnes predpoludním vyskúšali aj Dominika a Daniela.



Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Belgicko
PostPosted: 3. February 2009 13:53 
Offline
User avatar

Joined: 15. May 2008
Posts: 235
Location: Nitra
Local Time:
|18. April 2024| 21:08
Nejaké pekné fotky by sa sem hodili, aby sme videli ako dievčence trénujú ;)


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier II Title Holder
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Belgicko
PostPosted: 3. February 2009 21:45 
Offline
User avatar

Joined: 30. April 2008
Posts: 197
Location: Slovakia
Local Time:
|18. April 2024| 21:08
Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Belgicko
PostPosted: 4. February 2009 10:14 
Offline
User avatar

Joined: 15. May 2008
Posts: 235
Location: Nitra
Local Time:
|18. April 2024| 21:08
Dík Viki za foto, inak ma tak napadlo, že síce som niečo čítal apočul o Liptákovi, ale nezaškodilo by ho torška bližšie predstaviť, určite tu niekto má o ňom lepšie info ako ja. Viem že trénoval niektorú z českých tenistiek a že je bratranec jedného môjho kamoša, ale viac nič. Nemohol by sem niekto niečo viac o ňom pridať???


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Belgicko
PostPosted: 4. February 2009 18:08 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|18. April 2024| 21:08
Dík Viki za foto, inak ma tak napadlo, že síce som niečo čítal apočul o Liptákovi, ale nezaškodilo by ho torška bližšie predstaviť, určite tu niekto má o ňom lepšie info ako ja. Viem že trénoval niektorú z českých tenistiek a že je bratranec jedného môjho kamoša, ale viac nič. Nemohol by sem niekto niečo viac o ňom pridať???
v teme pictures niekto uverejnil link na casopis, tu najdes rozhovor s nim, teda ak si to este nevidel.....



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Belgicko
PostPosted: 5. February 2009 18:44 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|18. April 2024| 21:08
tu je rozhovor s danielou, cast z neho uz vysielali slovenske televizie v sportovych novinach........skor by sa hodil do temy videos, nakolko ale ,,inonarodni" uzivatelia po slovensky nevedia, dal som ho sem, ved by z toho aj tak nic nemali..... :D



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Belgicko
PostPosted: 7. February 2009 17:28 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|18. April 2024| 21:08
Výsledok síce tesný ale opäť som mal možnosť vidieť výborný backhand a forhand,nehovoriac o famóznom servise,tak keby servovala tak to by sa diali veci :)





Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Belgicko
PostPosted: 7. February 2009 18:25 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|18. April 2024| 21:08
tu je rozhovor s danielou, cast z neho uz vysielali slovenske televizie v sportovych novinach........skor by sa hodil do temy videos, nakolko ale ,,inonarodni" uzivatelia po slovensky nevedia, dal som ho sem, ved by z toho aj tak nic nemali..... :D

Oni se rádi podívají, i když nerozumí ani slovo.


Dneska si myslím, že velmi dobré, pokud teda nepočítáme prvních 6-7 gemů, které byly děsivé. To jsem si místy říkal, co jí to ten Portas učí za věci. Vypadalo to jako za starých časů, kdy útočila zběsile po jednom dvou úderech a víceméně nikdy se netrefila do kurtu. Pak už to ale bylo lepší, Daniela trochu ubrala a začla se o něco málo lépe pohybovat.
Servis byl velice dobrý, takhle dobře už dlouho neservírovala a ani jsem nějak moc nebyl nervózní, že by mohla podání ztratit. Bylo tam několik vynikajících servisů z backhandové strany dvorce krosem, ty neměly chybu. Druhý servis pořád trochu předvídatelný, ze začátku se Daniele dařilo ho hodně rotovat a tlačit k bočním čárám, takže to Belgičanka měla docela těžké, ale ke konci zápasu už byl hraný víc do středu toho území vymezeného na servis a Wickmayer to několikrát po sobě využila. Na tom to chce pořád pracovat.
Return byl naprosto úžasný, takhle Daniela nereturnovala, ani nepamatuju. A to Belgičanka nemá vůbec špatný servis. Skoro jsem u toho slintal. :lol: Na druhý servis chodila do dvorce způsobem doposud nevídaným a ničila jej při každé příležitosti, Belgičanku to nakonec tak rozhodilo, že v druhém setu dala asi 7 dvojchyb. :D I return prvního servisu byl slušný, z forehandové strany dokonce velmi dobrý. Snad poprvé returnovala tak, jak si představuju, že by měla.
V obraně mi pořád chybí častější využití backhandového čopu, dalo by jí to víc času dostat se zpátky do lepší pozice na pokračování ve výměně. Sem tam ho sice použije, ale chce to podle mě ještě víc.
Práce nohou pořád nic moc, do úrovně z před 12ti měsíců to má pořád daleko.
Celkově jsem spokojený, zvlášť ten return byl fabulózní. 8-)


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Belgicko
PostPosted: 8. February 2009 07:52 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|18. April 2024| 22:08
Slovensko - Belgicko 2:0 po úvodnom dni

Dominika Cibulková - Kirsten Flipkensová 7:6(4), 6:1
Daniela Hantuchová - Yanina Wickmayerová 7:6(2), 6:3
nedeľa: Cibulková - Wickmayerová, Hantuchová - Flipkensová, Cibulková, Hantuchová - Tamaryn Handlerová, Sofie Oyenová (nominácia sa môže zmeniť)

Pri telke sú dojmy z tenisu iné ako priamo na pľaci. U Daniely bol 1. set do stavu 2:5 ozaj otrasný, ale potom sa to podstatne zlepšilo, prišli esá a vynikajúce údery. Dominika sa tiež spočiatku trápila, ale súperka potom odišla. Obom babám dosť pomohli aj chyby súperiek v rozhodujúcich momentoch. Asi som náročný, ale až na pár skvelých momentov v oboch zápasoch som nejako nevyskakoval od vytrženia a pár krát som sa prichytil, že som myšlienkami niekde inde. Je dobre, že vedieme a určite to aj vyhráme, ale sám si ešte len musím zvyknúť, že už nemáme vynikajúci tím z roku 2002, ktorý sa nemenil od zápasu k zápasu a naozaj držal pokope. Dnešné zápasy prespím, keďže som neplánovane musel ísť na nočnú, no dievčatám budem držať palce.


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Pohár federácie Slovensko - Belgicko
PostPosted: 8. February 2009 10:16 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|18. April 2024| 21:08
no mna v prvom rade ohromne potesila daniela, ked vysla na kurt opat v tom ,,slovenskom" outfite :D
a k vykonom......v prvom zapase som videl dominikin standard, taky veeelmi nudny tenis, nezaujimavy.....nepacil sa mi ani povrch v NTC, je trosku pomalsi, ako som cakal......danielin zapas...no tam som zacal zatvarat oci, ked ssa dostala na stav 2:5, ale potom sa ten tenis dal pozerat, nehovorim, ze bol skvely, ale pozeratelny....servis vynikajuci, neveril som vlastnym ociam, ked dala uz 9.te eso!!!!returny tiez skvele, backhand taky ako si ho pamatam.....wickmayer ma trochu prekvapila tou hrou, nevidel som ju nikdy hrat, necakal som, zeby mohla byt az taka dobra........
no a zostava mi uz iba prianie, aby dominika svoj dnesny zapas prehrala a zase by som si uzil danielu :lol: sorry, ale ak domca vyhra, daniela uz zrejme nebude hrat........ :slovakia:



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Pohár federácie Slovensko - Belgicko
PostPosted: 9. February 2009 19:09 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|18. April 2024| 22:08
SR - Belgicko 4:1
2. deň
Cibulková - Wickmayerová 6:0, 6:3
Lenka Wienerová - Flipkensová 3:6, 6:4, 0:6
Wienerová, Magdaléna Rybáriková - Tamaryn Handlerová, Sofie Oyenová 6:4, 6:4

Tak Daniely sme si nakoniec veľa neužili, ale je sympatické, že hrala. Ak chceme pomýšľať na prvú osmičku, bez nej sa podľa mňa v apríli nezaobídeme. Hviezdou bola opäť Cibula, ale čo už. Vyhrali sme oveľa ľahšie, ako som myslel, no celkovo to boli priemerné zápasy.
V novinách toho bolo veľa, mňa zaujali tieto dve úvahy:

Dobrý tím

Tenis patrí medzi klasické individuálne športy. Ideálne zostavy sú skôr výnimkou.
Náš súper z Belgicka mal pred rokmi hráčky striedajúce sa na poste svetovej jednotky – Heninovú a Clijstersovú, a predsa vyhral Fed Cup iba raz (2001). Slovenky prevzali víťazné žezlo práve od nich. Vo finále 2002 získala kľúčové body Daniela Hantuchová.
Práve v tejto hráčke videli na Slovensku záchranu, ale i skazu. Až zrazu platilo takmer bezvýhradne to druhé. Najmä po vlaňajšej prehre 2:3 v Česku. Vraj predstierala zranenie.
Čas ukázal, únavová zlomenina ju vyradila na trištvrte sezóny. Hantuchová sa vrátila do tímu na poste našej dvojky. Zachovala si svojský odstup. Vlastnosť, ktorá mladú dámu skôr krášli.
Hrala tímovo. Keď bolo treba, bojovala. Ak nie, udierala pekne. Pozícia dvojky za azda ústretovejšou Dominikou Cibulkovou jej očividne neprekážala. Bola jednou z výborného kolektívu. „Zo šlamastiky prvého setu ma vytiahli rady kapitána družstva Mateja Liptáka,“ priznala s príjemným úsmevom.


Peter Fukatsch, SME

Nová krv na lavičke


Bratislava (uh) - Nový nehrajúci kapitán ženskej reprezentácie Matej Lipták má za sebou úspešnú premiéru.
Úvodom by sme mohli mierne z nadhľadu škodoradostne podotknúť, že nie je zatiaľ tak mediálne zručný a dokonca ani rituál podávania uteráku počas minútovej prestávky pri výmene strán nemá tak noblesne zvládnutý, ako jeho predchodcovia.
Našťastie, o tom jeho funkcia nie je. Už prvé rozhodnutie, ktorým pripustil účasť osobných trénerov na tréningu, tak ako v časoch úspešnej dvojice Malik, Čižmarovič, bolo po nepríjemných skúsenostiach Mariána Vajdu s Jarkou Gajdošovou, viac ako prezieravé a samozrejme správne. Partnerská akceptácia trénerov odbúrala akékoľvek komunikačné problémy. Súhra trénerov dobre sa poznajúcich z priestorov NTC bola na tréningu badateľná. Výborná pohoda v tíme sa prejavila aj počas zápasu. Daniela Hantuchová sa v tíme cítila výborne. Čo viac si ešte môžeme želať?
A je toho ešte viac. Správne naordinovaná taktika, o ktorej hovorili hráčky na pozápasových tlačovkách. Ale aj jej korekcia, ak sa na dvorec dostalo niečo, čo sa tam v danom okamihu nehodilo. „Jeho rady mi dnes veľmi pomohli. Aspoň z mojej strany to bola super skúsenosť.“ K tvrdeniu Daniely Hantuchovej, ktorá takto označila ich zápasovú interakciu nemusíme nič dodať.
A ešte niečo. Uprednostnenie Wienerovej, ktorá nemohla dostať ideálnejšiu príležitosť ukázať sa v zápase s vyššie na rebríčku postavenou hráčkou. Do akej miery šancu využila, nemáme dôvod rozoberať. Podstatné v danom okamihu je to, aby to Rybáriková akceptovala. Pri vhodne podanom vysvetlení to hráčka pochopí. A veríme tomu vecne založený Lipták to vie.
Úspechy Gajdošovej, Becka a Kvitkovej, pri prechode do prvej stovky pod vedením súčasného nehrajúceho kapitána, ho do reprezentačného kresla posadili. Aj keď si po včerajšku svoju pozíciu upevnil, krst ohňom prežije až v aprílovej baráži. A vyhliadky má dobré. Medzi štvoricou adeptov Argentína, Španielsko, Čína, Francúzsko (aj v závislosti od toho, kde a na akom povrchu sa zápasy budú konať) nie je súper, ktorého by sme mohli v zápase so slovenským Dream teamom považovať za výrazného favorita. Vedenie zväzu požaduje opätovný návrat medzi elitu. A Lipták je tým mužom v správnom čase na správnom mieste, ktorý ho tam aj môže dostať.


Zdroj: osporte.sk

P.S. V utorok nám vyžrebujú súpera do baráže o 1. skupinu.


Top
  Profile
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page 1, 2  Next

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy