Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela will be player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 46 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Enter your Message here

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Fortis Championships, Luxemburg
PostPosted: 21. October 2008 06:16 
Offline
User avatar

Joined: 15. May 2008
Posts: 235
Location: Nitra
Local Time:
|29. March 2024| 15:21
Som rád, že prvé kolo Danka zvládla aj keď druhý set bol trošku nervózny. Teraz ju čaká nemka Lisická, ale ako som pozeral ešte spolu nehrali, ale predpokladám, že Danka s ňou nebude mať väčšie problémy a konečne sa dostane ďalej ako len do druhého kola. Tak držím palce Dani ;)


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Fortis Championships, Luxemburg
PostPosted: 21. October 2008 13:57 
Offline
User avatar

Joined: 10. May 2008
Posts: 319
Location: Lucenec, SVK
Local Time:
|29. March 2024| 15:21
hoci to vyznie blbo,ale mna daniela tymto vitazstvom prekvapila ...dakedy by to bola povinna jazda ,no teraz ako vidime ,Daniela sa trapi a kazde vitazstvo nad profi tenistkou je uspech ...drzim palce aj v zapase s Lisicky ,som velmi zvedava na vysledok , prajem len to naj :slovakia: verim,ze sezonu zakoncime pozitivne :roll:



NEVER STOP SMILING
NEVER GIVE IT UP


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Fortis Championships, Luxemburg
PostPosted: 21. October 2008 14:06 
Offline
User avatar

Joined: 15. May 2008
Posts: 235
Location: Nitra
Local Time:
|29. March 2024| 15:21
hoci to vyznie blbo,ale mna daniela tymto vitazstvom prekvapila ...dakedy by to bola povinna jazda ,no teraz ako vidime ,Daniela sa trapi a kazde vitazstvo nad profi tenistkou je uspech ...drzim palce aj v zapase s Lisicky ,som velmi zvedava na vysledok , prajem len to naj :slovakia: verim,ze sezonu zakoncime pozitivne :roll:

ja len, že ktorá tenistka na okruhu WTA nie je profi? a správne sklonovanie je: s Lisickou a nie Lisicky ;)


Top
  Profile
Reply with quote  

ITF Champion
 Post subject: Re: Fortis Championships, Luxemburg
PostPosted: 21. October 2008 14:22 
Offline
User avatar

Joined: 05. August 2008
Posts: 21
Local Time:
|29. March 2024| 15:21
hoci to vyznie blbo,ale mna daniela tymto vitazstvom prekvapila ...dakedy by to bola povinna jazda ,no teraz ako vidime ,Daniela sa trapi a kazde vitazstvo nad profi tenistkou je uspech ...drzim palce aj v zapase s Lisicky ,som velmi zvedava na vysledok , prajem len to naj :slovakia: verim,ze sezonu zakoncime pozitivne :roll:

ja len, že ktorá tenistka na okruhu WTA nie je profi? a správne sklonovanie je: s Lisickou a nie Lisicky ;)
Nic proti poslovenceniu zahranicnych priezvisk, ale spravne je Sabine Lisicki dokonca s makkym ;) Urcite aj babu s kajus budu mat k tomu co povedat :)


Last edited by ferrero on 21. October 2008 16:28, edited 1 time in total.

Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Fortis Championships, Luxemburg
PostPosted: 21. October 2008 15:28 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 15:21
hoci to vyznie blbo,ale mna daniela tymto vitazstvom prekvapila ...dakedy by to bola povinna jazda ,no teraz ako vidime ,Daniela sa trapi a kazde vitazstvo nad profi tenistkou je uspech ...drzim palce aj v zapase s Lisicky ,som velmi zvedava na vysledok , prajem len to naj :slovakia: verim,ze sezonu zakoncime pozitivne :roll:

ja len, že ktorá tenistka na okruhu WTA nie je profi? a správne sklonovanie je: s Lisickou a nie Lisicky ;)
Nic proti poslovenceniu zahranicnych priezvisk, ale spravne je Sabine Lisicky ;) Urcite aj babu s kajus budu mat k tomu co povedat :)
pravda...ani ja nesklonujem mena hracok slovensky.......

no a pogratulujem aj ja k vitazstvu..........lisicki je celkom slusna hracka, par dobrych vysledkov mala, ale stale je to pre danielu porazitelna superka.........drzim palce......



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Fortis Championships, Luxemburg
PostPosted: 21. October 2008 17:51 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 15:21
Spravne je podla mna aj Lisicki aj Lisicka ked uz ide o to,tak sa tu zbytocne neopravujme,kamil.Co sa tyka vyhra,cakala som lepsiu jazdu,predsa len Parmentier je tenistka dost "o nicom".Ziaden specificky typ hry,taky zdravy priemer.Preto ma prekvapuje,ake trapenie bolo v 2.sete.Co sa tyka Lisickej,je podla mna viac ako jasne,ze Daniela prvy set vyhra,pretoze ako sledujem zapasy tento sympatickej tenistky,v poslednych zapasoch skoro vzdy prehrala prvy set,hlavne sa tak stavalo v Tashkente a aj vcera proti Arvidsson.Ale celkovo je podla mna Sabina ovela tazsia hracka ako Parmentier,ja cakam opat trapenie.Uvidime,prehrou by som bola soknuta,ale ani tuto variantu pri sucasnej Daniele nevylucujem.Drzim palce!




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Fortis Championships, Luxemburg
PostPosted: 21. October 2008 18:23 
Offline
User avatar

Joined: 10. May 2008
Posts: 319
Location: Lucenec, SVK
Local Time:
|29. March 2024| 15:21
hoci to vyznie blbo,ale mna daniela tymto vitazstvom prekvapila ...dakedy by to bola povinna jazda ,no teraz ako vidime ,Daniela sa trapi a kazde vitazstvo nad profi tenistkou je uspech ...drzim palce aj v zapase s Lisicky ,som velmi zvedava na vysledok , prajem len to naj :slovakia: verim,ze sezonu zakoncime pozitivne :roll:

ja len, že ktorá tenistka na okruhu WTA nie je profi? a správne sklonovanie je: s Lisickou a nie Lisicky ;)
no vsak Daniela si moze zahrat zapas aj pomimo s nejakym kamosom, ci dokonca slovenskym talentom ...napriklad ja viem, ze pred asi 3 rokmi hrala zapas s nemenovanym juniorom a ten ju porazil dvakrat hladko v 2 setoch ....
tak Lisicka ci Lisicki ? :D



NEVER STOP SMILING
NEVER GIVE IT UP


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Fortis Championships, Luxemburg
PostPosted: 21. October 2008 18:32 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 15:21
Tu su este Danieline slova po zapase:
"Bol to zápas veľmi dobrej úrovne, súperka tiež podala veľmi dobrý výkon. Snažila som sa hrať veľmi koncentrovane od začiatku a napokon som veľmi rada, že som dokázala zápas vyhrať v dvoch setoch. V prvom sete sa mi darilo takmer všetko, v tom druhom to už bolo skôr ako 'na hojdačke', našťastie po brejkoch Parmentierovej som to vždy dokázala otočiť a v dramatickom závere triumfovať," zhodnotila stretnutie úvodného kola pre TASR slovenská jednotka.

Na margo svojej protivníčky Lisickej, na ktorú narazí v ďalšom kole, poznamenala: "Je to mladá, šikovná tenistka, čaká ma veľmi ťažký duel, na kurt sa budem musieť postaviť veľmi sústredene. Budem to brať ako každý iný zápas, nič nemôžem podceniť."




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Fortis Championships, Luxemburg
PostPosted: 21. October 2008 20:12 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. March 2024| 16:21
Daniela a Lisicki nastúpia v stredu 22. 10. na centrálny dvorec ako štvrté v poradí. Začína sa o 12.30 h, mali by prísť na rad medzi 16.00-17.00 h. Prenos zrejme opäť len cez platenú stránku bwin.com.


Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Fortis Championships, Luxemburg
PostPosted: 21. October 2008 22:11 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|29. March 2024| 15:21
Mohlo by to jít i na justin.tv, dneska tam, tuším, pár zápasů dávali. Záložka sports přirozeně, pak už záleží na vašich vyhledávacích schopnostech.


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Fortis Championships, Luxemburg
PostPosted: 22. October 2008 06:37 
Offline
User avatar

Joined: 15. May 2008
Posts: 235
Location: Nitra
Local Time:
|29. March 2024| 15:21
tak Lisicka ci Lisicki ? :D

V prvom rade ferrero nepíš keď nevieš, lebo podľa slovenského pravopisu sa zahraničným priezviskám pridáva koncovka ová, ak je meno napr.: Parmentier, pridá sa pochopiteľne ová a je to potom Parmentierová, ak je meno Lisicki, mení sa meno na Lisická, zaujímavý je prípad priezviska Pennetta, tam sa surovo pridá koncovka ová a vznikne Pennettaová.
Túto tému preberali myslím na bývalej galaxie sport pri komentovaní tenisu, kde komentátor presne spomenul práve priezvisko Pennettaová, ktoré musí takto vyslovovať kvoli tomu, že to má nariadené od človeka, ktorý tam má na starosť čistotu slovenského jazyka.
Zaujímavé ale je, že na eurosporte tiež jeden komentátor, bol to český pridával k zahraničným menám koncovku ová, potom sa vystriedal s bývalou českou tenisovou hráčkou (nemôžem si spomenúť meno), ktorá pravidelne komentuje ženský tenis na eurosporte a tá v pohode každé priezvisko povedala tak, ako sa píše a číta v danom jazyku, takže záleží na osobe a jej chuti a nechuti ako prečíta dané priezvisko.
Ale veď nejde o nič, daná tenistka je stále tá istá či ju budete volať Lisicki alebo Lisická ;)


Top
  Profile
Reply with quote  

ITF Champion
 Post subject: Re: Fortis Championships, Luxemburg
PostPosted: 22. October 2008 08:37 
Offline
User avatar

Joined: 05. August 2008
Posts: 21
Local Time:
|29. March 2024| 15:21
tak Lisicka ci Lisicki ? :D

V prvom rade ferrero nepíš keď nevieš, lebo podľa slovenského pravopisu sa zahraničným priezviskám pridáva koncovka ová, ak je meno napr.: Parmentier, pridá sa pochopiteľne ová a je to potom Parmentierová, ak je meno Lisicki, mení sa meno na Lisická, zaujímavý je prípad priezviska Pennetta, tam sa surovo pridá koncovka ová a vznikne Pennettaová.
Túto tému preberali myslím na bývalej galaxie sport pri komentovaní tenisu, kde komentátor presne spomenul práve priezvisko Pennettaová, ktoré musí takto vyslovovať kvoli tomu, že to má nariadené od človeka, ktorý tam má na starosť čistotu slovenského jazyka.
Zaujímavé ale je, že na eurosporte tiež jeden komentátor, bol to český pridával k zahraničným menám koncovku ová, potom sa vystriedal s bývalou českou tenisovou hráčkou (nemôžem si spomenúť meno), ktorá pravidelne komentuje ženský tenis na eurosporte a tá v pohode každé priezvisko povedala tak, ako sa píše a číta v danom jazyku, takže záleží na osobe a jej chuti a nechuti ako prečíta dané priezvisko.
Ale veď nejde o nič, daná tenistka je stále tá istá či ju budete volať Lisicki alebo Lisická ;)
kamill, ja poznam pravopis velmi dobre, len ide o to, ze to je take nepochopitelne pravidlo, nikto tiez v anglictine nezmeni napr. Danielu Hantuchovu na Danielu Hantuch, vyzeralo by to smiesne a to iste aj naopak. je to blbe pravidlo :lol:


Top
  Profile
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: Fortis Championships, Luxemburg
PostPosted: 22. October 2008 13:03 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|29. March 2024| 15:21
Mohlo by to jít i na justin.tv, dneska tam, tuším, pár zápasů dávali. Záložka sports přirozeně, pak už záleží na vašich vyhledávacích schopnostech.
Nezmylil si sa nahodou,totižto viem že davaju turnaj z Lyonu po Luxemburgu ani zmienka :(





Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Fortis Championships, Luxemburg
PostPosted: 22. October 2008 16:13 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 15:21
no ked som si teraz precital clanok s nadpisom : Cibulkova sa stane slovenskou jednotkou......", tak chcem este viac, aby daniela uhrala aspon semifinale, a dominika aby uz vyletela, lebo ja sa asi zrutim, ked daniela bude druha.......nic proti dominike, ja som rad, ze jej to ide a ze mame dve skvele singlistky, ale titul slovenska jednotka si neviem predstavit pri nikom inom, ako pri mojej daniele......danka, drziiiiiiiiiiiiiim palce!!!!!!! taktooooooooooooooooooooooooooooooooooooo :lol:



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Fortis Championships, Luxemburg
PostPosted: 22. October 2008 16:44 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 15:21
no ked som si teraz precital clanok s nadpisom : Cibulkova sa stane slovenskou jednotkou......", tak chcem este viac, aby daniela uhrala aspon semifinale, a dominika aby uz vyletela, lebo ja sa asi zrutim, ked daniela bude druha.......nic proti dominike, ja som rad, ze jej to ide a ze mame dve skvele singlistky, ale titul slovenska jednotka si neviem predstavit pri nikom inom, ako pri mojej daniele......danka, drziiiiiiiiiiiiiim palce!!!!!!! taktooooooooooooooooooooooooooooooooooooo :lol:
Tak to sa na kolaps svojej osoby pomaly pripravuj,lebo myslim,ze tak ci tak sa Dominika zial slovenskou jednotkou stane.Nic neobhajuje,v Linzi moze len ziskat,naopak,Daniela aj keby dosiahla dobry vysledok v Luxembursku,stale tam bude mat stratu bodov z Madridu..Zial je to tak.Ja taktiez zelam Dominike len to najlepsie,ale jednoducho mi je luto,ze Daniela z tronu po dlhych rokoch spadne... :cry:




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 46 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy