Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela will be player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 87 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Enter your Message here

Golden Slam
 Post subject: Beijing Open, Peking
PostPosted: 25. September 2008 17:39 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|18. April 2024| 12:22
Daniela to bude mať zajtra od 13.00 h nášho času (bral by som to len orientačne) ťažké. Neviem, čoho sa od nej dočkáme, ja dúfam, že bude Srbke zdatnou súperkou. Výhra by samozrejme bola najlepšia. Pozeral som včera zápas Jankovičovej s Wozniakovou, Daniela bude určite čeliť prudkému 1. podaniu Srbky a jej delovým returnom. Jankovičová sa snažila využiť každé slabšie podanie Kanaďanky a okamžite pálila, samozrejme nie vždy jej to vyšlo. Mala aj slabú chvíľku v 2. sete, keď ho takmer prehrala a v takýchto momentoch sa naskytá príležitosť na útok. Opäť použila trik s ošetrovaním, čo súperku vyviedlo z rytmu. Legálne, ale opäť to trochu smrdelo. Takže držím Danke palce a nech bude výsledok akýkoľvek, vráti sa po Pekingu na 12. miesto v rebríčku.


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Beijing Open, Peking
PostPosted: 25. September 2008 20:10 
Offline
User avatar

Joined: 10. May 2008
Posts: 319
Location: Lucenec, SVK
Local Time:
|18. April 2024| 11:22
som nesmierne rada ,ze to Danke proti neprijemnej Thajcanke vyslo ...hoci to pocas zapasu vyzeralo rozne ,Daniela napokon zapas doviedla do vitazneho konca ...SKVELE ! konecne tu mame nejaky pozitivny impulz :) no ale teraz ju caka Srbska masina , Jelena J. myslim,ze to bude strasne narocny zapas pre nasu hracku a ja len verim,ze od JJ nedostane vyprask ..velmi sa tohto zapasu bojim , dufam, ze Daniele pojde servis ,bo JJ ma naozaj niekedy velmi neprijemne returny ..navyse danka iste bude utocit od prvej lopticky , no JJ toho neskutocne vela vybeha ,teda ocakavam vacsiu aktivitu na dankinej strane /z toho vyplyvajuce UE / ...drzim palce ,aby vacsina uderov padla do kurtu a hadam sa podari dake male prekvapko ..aj ked tomu davam strasne malu sancu ...



NEVER STOP SMILING
NEVER GIVE IT UP


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Beijing Open, Peking
PostPosted: 25. September 2008 21:32 
Offline
User avatar

Joined: 03. May 2008
Posts: 290
Location: Košice
Local Time:
|18. April 2024| 11:22
tak aj ja sa vyjadrím k Pekingu...po tom čo som videl jej hru v Bali som veľké zázraky nečakal a dokonca som si myslel, že to s Dulko budú 3 sety :oops: a preto ma veľmi prekvapila tá hladká výhra....proti Tanasugarn sa nečudujem že to boli 3 sety keďže Thajčanke sa asi v Číne hrá dobre keď vyradila Srebotnik...čo povedať k Jelene...rozhodne to nebude jednoduché...predsa len sa Daniela stále poriadne hľadá a Jelena je momentálne veľmi ťažko zdolateľná hráčka...dokáže vybehať neuveriteľné veci a nikdy sa nevzdáva...ja by som bol osobne spokojný ak ju Danka potrápi a dokáže s ňou držať krok...predsa len to bude iný level tak aby nabrala čo najviac zápasovej praxe práve proti JJ a keď motyka vystrelí tak... :P
a keďže mám zajtra piatok voľný (veľká výhoda 1. ročníka na VŠ :D ) tak ju aj uvidím hrať :P keď nezaspím :lol:



Daniela Hantuchová; Dominika Cibulková; Magda Rybáriková; Kristína Kučová; Janette Husárová
Dominik Hrbatý; Michal Mertiňák; Karol Beck; Martin Kližan
+ Dementieva, Dokič, Stosur, Suarez Navarro
+ Federer, Roddick, Hewitt, Söderling, Ferrero, Wawrinka


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Beijing Open, Peking
PostPosted: 26. September 2008 13:30 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|18. April 2024| 11:22
Zatial hra proti Jankovic dobre,lenze bohuzial teraz nejako moc kopi UE,je trochu zakriknuta a prehrava 5-6,jelena ide podavat :(




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Beijing Open, Peking
PostPosted: 26. September 2008 14:09 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|18. April 2024| 12:22
(7) Hantuchová - (2) Jankovičová 5:7, 1:6 za 90 min

Zápas mal dva dosť odlišné sety. V prvom sa hralo vo veľmi svižnom tempe. Srbka podľa predpokladov nasadila delový servis a returny, Daniela však hrala ešte o kúsok lepšie. Perfektne ju držal v 1. sete servis a blysla sa aj niekoľkými špicovými returnami, ktorým musela zatlieskať aj Jankovičová. Haprovalo to trochu pri zakončovaní gemov, kde viac pomáhali chyby súperky. Prvé 2 brejky prišli až v 7. hre pri Srbkinom podaní, ale Daniela ich nevyužila. Naopak, brejkla ju JJ, ale Daniela agresívnou hrou dosiahla rebrejk na 4:4. V 9. hre nastala kuriózna situácia, keď si Daniela vyžiadala na začiatku dvakrát po sebe jastrabie oko a vždy mala pravdu - neodpustila si poznámku na rozhodcu, ktorý sa dvakrát sekol, ale prtakých delovkách sa to stáva. Každopádne ju jastrabie oko v tejto fáze podržalo, lebo by to asi dopadlo inak. Gem sa stal menšou drámou, keď bolo 30:30, 40:30 a zhoda, ale Daniela hrala famózne, výborne sa pohybovala a rozdávala winnery na všetky strany a zaslúžene viedla 5:4. Na Jankovičovej bolo vidieť, že trochu zneistela, čo Daniela využila a v 10. geme dotiahla z 0:30 na 30:30 a potom zhodu. Umnou hrou si po aute JJ vybojovala prvý setbal, ale tesným autom ho zahodila. JJ jej následne poskytla druhý SB, ale ani vtedy to nevyšlo, lebo Daniela podľa mňa trochu zbytočne nasadila nie veľmi vydarený stopbal, po ktorom chcela JJ prelobovať, no neúspešne. JJ potom najprv vlastnou UE premhrala prvý gembal, ale druhý jej Daniela darovala forhendom do siete - 5:5. Obrovská škoda, 1. set mohol byť náš. Bohužiaľ v 11. hre Daniela za kritického stavu 30:30 ponúkla Srbke FH do siete brejkbal (útok mala inak dobre pripravený), ktorý jej darovala nevydareným prechodom na sieť. Dvanásty gem mohla Daniela získať a vynútiť si tajbrejk, ale keď aj vďaka super returnom dotiahla na 30:30, JJ ju pri posledných dvoch fiftínoch dostala do defenzívy a prinútila chybovať. Po 56 minútach bolo 7:5, Daniela mala na konte 1 DF, žiadne eso a 12 UE (JJ 6 UE). Napriek tomu zanechala jej hra výborný dojem, bohužiaľ set sa lámal na maličkostiach a minimálne raz si Daniela podľa mňa nezvolila v dôležitom momente dobrú taktiku.
Do 2. setu sa Daniela rozbiehala ťažko. Naďalej sa snažila držať vysoké tempo a agresivitu, ale Srbka nemilosrdne využila aj to najmenšie zaváhanie. Prvý brejkbal v 1. geme ešte odvrátila, ale pri druhom už nedočiahla na špičkový krížny FH súperky a prehrávala 0:1. JJ sa upokojila a začala opäť hrať takmer bezchybne, naopak to bola Daniela, ktorá začala mierne zaostávať. Stav 0:2 tak bol neodvratný. JJ sa pomaly dostala na koňa, v 3. hre už opäť rozdávala víťazné BH a FH. Danka bola v defenzíve, hneď prvý z dvoch brejkbalov darovala hrubou chybou na sieti, keď vo víťaznom postavení chcela zahrať winner na stranu kde stála súperka, ale trafila aut (0:3). Po prehratej 4. hre Daniela vymenila raketu, ale tá jej najprv priniesla DF. Vrcholná výmena prišla v 5. hre, keď Daniela po naháňačke po kurte konečne získala svoj servis a patrične si aj zarevala (1:4). JJ však drámu nepripustila a pohodlne zvýšila na 5:1. U Daniely mi trochu chýbala agresivita zo začiatku zápasu a aj presnosť úderov. V 7. hre ponúkla JJ pri svojom podaní ďalšiu DF, za stavu 15:15 však Daniela nešťastne prišla o fiftín, keď opäť v snahe ukončiť výmenu zahrala na JJ, ktorá obrannou loptou tesne za sieť získala bod. JJ následne vystupňovala tlak, no prvému mečbalu Daniela ešte odolala. Srbský valec však svoje dielo dokonal a Daniela odišla po 90 minútach porazená.
Z tých mála vystúpení, ktoré som mohol vidieť po návrate, bolo toto určite najlepšie. Celkový dojem z hry (pohyb, údery) bol nad moje očakávania dobrý, obával som sa horšieho. Bolo to opäť o premieňaní šancí - Daniela ich mala v 7. a 10. hre 1. setu. Aspoň raz to zbabrala sama, ale v takom tempe sa treba rozhodovať rýchlo a nie vždy to vyjde. Potom už pribudlo chýb a cez ne návrat nebol možný. Ja by som dal Daniele známku 2. Ak sa jej plány nezmenia, uvidíme ju ešte v Stuttgarte, Moskve a Luxemburgu.


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Beijing Open, Peking
PostPosted: 26. September 2008 14:11 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|18. April 2024| 11:22
No skoda,Daniela sa s turnajom luci,ani vyborny vykon v 1.sete proti jankovic nepomohol..Zapas prehrala 5-7 1-6,ale mohlo to byt uplne inak,lebo Danka nepremenila 2 setbaly :( Ten zapas mohol byt minimalne dramatickejsi,na moznu vyhru Daniely nepomyslam..Ale na keby sa nehra.Napriek tomu som s turnajom spokojna,videla som Dankine 2 zapasy a v oboch ma prekvapila silnou hrou po zakladnej ciare,zial,pohyb ju v dlhych vymenach vacsinou odrovnal..Ale uz sa to lepsi a myslim,ze ked sa k zrebom prida nejake stasticko,moze este uhrat pekne vysledky na konci sezony. Ale o obhajeni bodov z vlanajska asi snivat nemozeme :(




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Beijing Open, Peking
PostPosted: 26. September 2008 14:12 
Offline
User avatar

Joined: 15. May 2008
Posts: 235
Location: Nitra
Local Time:
|18. April 2024| 11:22
Trošku stručnejšie povedané:

Daniela doplatila na nepremenenie dvoch setbolov v prvom sete, potom to už zabalila...


Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Beijing Open, Peking
PostPosted: 26. September 2008 14:33 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|18. April 2024| 12:22
Trošku stručnejšie povedané: Daniela doplatila na nepremenenie dvoch setbolov v prvom sete, potom to už zabalila...

To je vec názoru, ale tvoj popis je až príliš stručný a jednoznačný. Tak jednoduché to zas nebolo, ale je pravda, že Daniela mala využiť brejkbaly v 7. a najmä 2 setbaly 10. hre 1. setu. Nepovedal by som, že to potom zabalila. Naďalej sa snažila, ale JJ ju už k ničomu nepustila. Bola vo väčšej pohode.
Inak ak som si dobre všimol, Srbka nemala pravdu ani pri jednom čelendži, Daniela uspela pri oboch. Zlaté boli aj čínske detičky s transparentmi Princezná Jelena, ktoré povzbudzovali obe hráčky.


Top
  Profile
Reply with quote  

Grand Slam Champion
 Post subject: Re: Beijing Open, Peking
PostPosted: 26. September 2008 15:22 
Offline
User avatar

Joined: 13. May 2008
Posts: 429
Location: Humenné
Local Time:
|18. April 2024| 11:22
heh..tak ten druhy set musel byt teda riadne rychly pre Danielu...1:6...ja som vypol ked zacal druhy set lebo ked som videl ako jej to ide tak...prvy set hrala ako za starych cias..kazdy uder jej vychadzal a JJ sa len rozculovala ako to tej nasej Danke ide...budem sa opakovat..tie 2 setbaly to skoda vazne lebo fakt uz to potom zabalila a bolo to..FINITO...ale ake vymeny predviedla pri tych setbaloch...len raz to pokazila kratasom a druhykrat asi do outu dala..skoda no ;) ale predviedla s Jankovicovou kvalitny tenis



Danka a Maria


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier II Title Holder
 Post subject: Re: Beijing Open, Peking
PostPosted: 26. September 2008 15:46 
Offline
User avatar

Joined: 15. May 2008
Posts: 101
Local Time:
|18. April 2024| 11:22
Daniela po zapase:

Hantuchovú po skončení pekinského duelu mrzeli nevyužité šance. "Škoda, že som nepremenila dva setbaly. Pri tom prvom išla Jelena na sieť a chcela som zahrať lob, no bol príliš krátky. Druhý setbal odvrátila vďaka kvalitnému podaniu. Po zisku úvodného dejstva sa dostala na koňa a bolo už ťažké ju zastaviť. Ukázalo sa, že v tomto roku odohrala oveľa viac zápasov ako ja. Z prehry so svetovou dvojkou však nerobím žiadnu tragédiu. Som veľmi šťastná, že tam boli záblesky mojej hry zo začiatku roka a že sa postupne opäť dostávam do dobrej formy. V prvom sete to bol naozaj super tenis," povedala Hantuchová.

Podobne ako Cibulkovú ju teraz čaká európska šnúra. "Od olympiády v Pekingu som nebola doma a teším sa, že budem hrať konečne v Európe. Postupne sa predstavím v Stuttgarte, Moskve a v Zürichu. Koncom októbra s najväčšou pravdepodobnosťou nebudem obhajovať vlaňajší titul z Linzu a uprednostním turnaj v Luxemburgu, ktorý sa uskutoční v rovnakom termíne. Som rada, že som konečne zdravá a že môžem opäť hrať, no netreba to zakríknuť. Ešte stále je čo zlepšovať, musím hlavne popracovať na koncovke, ale som na dobrej ceste," dodala Hantuchová.


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Beijing Open, Peking
PostPosted: 26. September 2008 15:47 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|18. April 2024| 11:22
som smutny......ale proti jankovic som toho vela necakal, mozno prekvapenie...zapas som nevidel, len na dialku som sa dozvedal stav..........ked som sa dozvedel, ze prehrala prvy set 7:5, vedel som, ze tam muselo byt nejake vedenie, tipoval som 5:3 pre danielu, no nakoniec to bolo 5:4, ale nemylil som sa, daniela nevyuzila setbally.........no co uz.....ale podla vsetkeho sa uz do toho dostava, staci este par zapasov s nejakymi dobrymi hrackami a moze byt spat......ale tak najskor si ju viem predstavit v plnej forme asi az buducom roku, napr na australian open, dufam, ze tam sa jej forma definitivne vrati, ked si spomenie na pocity z minuleho (tohto) roka.....



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Beijing Open, Peking
PostPosted: 26. September 2008 15:48 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|18. April 2024| 11:22
Koncom októbra s najväčšou pravdepodobnosťou nebudem obhajovať vlaňajší titul z Linzu a uprednostním turnaj v Luxemburgu, ktorý sa uskutoční v rovnakom termíne.
precooooooo?????ved oba turnaje su myslim rovnako dotovane..........????



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier II Title Holder
 Post subject: Re: Beijing Open, Peking
PostPosted: 26. September 2008 15:50 
Offline
User avatar

Joined: 15. May 2008
Posts: 101
Local Time:
|18. April 2024| 11:22
Koncom októbra s najväčšou pravdepodobnosťou nebudem obhajovať vlaňajší titul z Linzu a uprednostním turnaj v Luxemburgu, ktorý sa uskutoční v rovnakom termíne.
precooooooo?????ved oba turnaje su myslim rovnako dotovane..........????
nie, nie su linz je tier II a luxemburg len tier III, ale neviem preco si vybrala ten slabsi turnaj


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier II Title Holder
 Post subject: Re: Beijing Open, Peking
PostPosted: 26. September 2008 16:22 
Offline
User avatar

Joined: 24. May 2008
Posts: 114
Location: Košice - okolie
Local Time:
|18. April 2024| 11:22
No aj ja sa vyjadrím k tomuto zapasu.......osobne som nečakal vela....ale aj ked Danka prehrala.....som velmi spokojny.....pretože v prvom sete tak ako sama spomenula....hrala skoro ako na začiatku sezony....vážne....dobre servovala, skvele returny a dokazala držat krok aj počas dlhších vymen ktore sa pri JJ dajú očakavať......takže Danka je na velmi dobrej ceste čo sa formy tyka..... ;) .....no....a o tych nepremenenych setbaloch je už škoda hovorit...lebo sa to už neda vratit.....a polemizovať o tom keby Danka vyhrala prvy set , tak........
V každom pripade ....som zvedavy na Europske turne ktore ju čaka....teším sa.... 8-)


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier II Title Holder
 Post subject: Re: Beijing Open, Peking
PostPosted: 26. September 2008 16:24 
Offline
User avatar

Joined: 24. May 2008
Posts: 114
Location: Košice - okolie
Local Time:
|18. April 2024| 11:22
a keďže mám zajtra piatok voľný (veľká výhoda 1. ročníka na VŠ :D ) tak ju aj uvidím hrať :P keď nezaspím :lol:

Mam pocit že sme spolužiaci.......:D.....teda aspon aj ja mam volno v piatok na škole...


Top
  Profile
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 87 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Danka na turnajoch WTA

Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy