Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela will be player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 185 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Diskusia o Daniele

Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Next
Author Enter your Message here

Lukyno
 Post subject: Články o Danke
PostPosted: 28. April 2008 16:33 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|28. March 2024| 09:55
Hantuchová na FedCupe: So zlomenou nohou na lavičke
Premohla bolesť a predsa len prišla na fedcupový zápas proti Uzbekistanu! Slovenská tenisová hviezda Daniela Hantuchová (25) sa včera objavila v hľadisku Národného tenisového centra v Bratislave.
Daniela, ktorej pred niekoľkými dňami diagnostikovali únavovú zlomeninu päty, na rozhodujúci súboj Cibulková - Amanmuradovová (7:6, 6:4) dohopsala o barlách! „Hrať nemôžem, ale hádam pomôžem aspoň hlasivkami,“ šeptala po príchode Daniela, ktorá si sadla vedľa svojej bývalej spoluhráčky Henriety Nagyovej. V červenom tričku vyzerala síce úchvatne, ale na kurte by jej to určite svedčalo viac. „Tri týždne nemôžem stúpať na nohu,“ zachmúrila sa tenistka, ktorú aj dnes čaká rehabilitácia. Grandslamový turnaj Roland Garros v Paríži sa začne 26. mája a Daniela ho predsa chce stihnúť!








Last edited by dan3yx on 28. April 2008 18:25, edited 1 time in total.

Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: .:Novinky:.
PostPosted: 28. April 2008 17:14 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|28. March 2024| 09:55
V rebríčkoch WTA a Race bez väčších zmien, Hantuchová 10.
V uplynulom týždni bol stredobodom pozornosti v ženskom tenisovom svete Pohár federácie.
Keďže sa nehral ani jeden turnaj WTA Tour, v rebríčkoch nastali len minimálne zmeny a posuny na nižších priečkach. Na čele rebríčka WTA Tour figuruje Belgičanka Justine Heninová. Na druhej priečke zostala Srbka Ana Ivanovičová a na treťom Ruska Maria Šarapovová.

Najlepšia Slovenka Daniela Hantuchová je na 10. mieste, Dominike Cibulkovej patrí 31. priečka, Magdaléna Rybáriková je 167.

Aj v tohtosezónnom poradí Race to the Sony Ericsson Championships je Hantuchová, ktorú trápia zdravotné problémy, desiata. Cibulkovej patrí 17. pozícia. Vedie šampiónka z Australian Open Šarapovová pred dvojicou Srbiek - Jankovičovou a Ivanovičovou.

Vo štvorhre zostali spoločnými jednotkami Cara Blacková zo Zimbabwe a Američanka s juhoafrickým pôvodom Liezel Huberová. Najlepšej Slovenke Janette Husárovej patrí 28. priečka, Hantuchová obsadzuje 49. post.

Rebríček WTA Tour vo dvojhre k 28. aprílu 2008:
1. (1.) Justine Heninová (Belg.) 6105 bodov,
2. (2.) Ana Ivanovičová (Srb.) 4157,
3. (3.) Maria Šarapovová (Rus.) 3986,
4. (4.) Svetlana Kuznecovová (Rus.) 3905,
5. (5.) Jelena Jankovičová (Srb.) 3775,
6. (6.) Serena Williamsová (USA) 2726,
7. (7.) Anna Čakvetadzeová (Rus.) 2665,
8. (8.) Venus Williamsová (USA) 2586,
9. (9.) Jelena Dementievová (Rus.) 2440,
10. (10.) Daniela Hantuchová (SR) 2257,
11. (11.) Marion Bartoliová (Fr.) 2198,
12. (12.) Patty Schnyderová (Švajč.) 1965,
13. (14.) Vera Zvonarevová (Rus.) 1627,
14. (13.) Ágnes Szávayová (Maď.) 1603,
15. (15.) Agnieszka Radwanská (Poľ.) 1483,...

31. (31.) Dominika Cibulková 935,
167. (167.) Magdaléna Rybáriková 186,
261. (264.) Zuzana Kučová 101,
264. (233.) Martina Suchá 100,
298. (297.) Lenka Tvarošková 80,
307. (305.) Stanislava Hrozenská 75,
327. (329.) Lenka Wienerová 67,
350. (339.) Katarína Kachlíková (všetky SR) 60.

Rebríček Race to the Sony Ericsson Championships vo dvojhre k 28. aprílu 2008:
1. Maria Šarapovová (Rus.) 2060 bodov,
2. Jelena Jankovičová (Srb.) 1515,
3. Ana Ivanovičová (Srb.) 1475,
4. Serena Williamsová (USA) 1455,
5. Vera Zvonarevová (Rus.) 1147,
6. Svetlana Kuznecovová (Rus.) 1110,
7. Justine Heninová (Belg.) 1000,
8. Jelena Dementievová (Rus.) 886,
9. Agnieszka Radwanská (Poľ.) 802,
10. (10.) Daniela Hantuchová (SR) 786,
11. Lindsay Davenportová (USA) 625,
12. Patty Schnyderová (Švajč.) 582,
13. Venus Williamsová (USA) 566,
14. Na Li (Čína) 565,
15. Anna Čakvetadzeová (Rus.) 524,...

17. (17.) Dominika Cibulková (SR) 513.

Rebríček WTA Tour vo štvorhre k 28. aprílu 2008:
1. (1.) Cara Blacková (Zimb.) a (1.) Liezel Huberová (USA) obe 4885,
3. (3.) Ai Sugijamová (Jap.) 4340,
4. (4.) Katarina Srebotniková (Slovin.) 4270,
5. (5.) Květa Peschkeová (ČR) 3365,
6. (6.) Rennae Stubbsová (Austr.) 3365,
7. (7.) Mara Santangelová (Tal.) 3100,
8. (8.) Čia-jung Čuang (Taiw.) 2645,
9. (9.) Dinara Safinová (Rus.) 2640,
10. (10.) Jung-jan Čan (Taiw.) 2635,...

28. (28.) Janette Husárová 1515,
49. (51.) Daniela Hantuchová 823,
218. (221.) Lenka Tvarošková 156,
306. (219.) Katarína Kachlíková 87,
331. (271.) Martina Babáková 78,
352. (321.) Zuzana Kučová 70,
379. (380.) Stanislava Hrozenská 62,
460. (458.) Dominika Cibulková (všetky SR) 44







Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: .:Články o Danke:.
PostPosted: 30. April 2008 20:10 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|28. March 2024| 09:55
Hantuchová odvolala účasť v Berlíne

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová odvolala svoju účasť na turnaji WTA Qatar Telecom German Open v Berlíne (5.-11. mája). Dôvodom je zranenie päty, pre ktoré slovenská jednotka nemohla nastúpiť ani v baráži o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie proti Uzbekistanu v bratislavskom NTC.

"Som veľmi sklamaná, že som sa musela odhlásiť z turnaja v Berlíne. Únavová zlomenina päty si vyžiada niekoľkotýždňovú pauzu. Pevne verím, že sa čím skôr zotavím zo zranenia a budem sa môcť opäť zapojiť do turnajového kolotoča. Organizátorom podujatia v Berlíne, sponzorom i fanúšikom želám, aby prežili týždeň plný krásnych tenisových zážitkov," uviedla na svojej oficiálnej stránke Hantuchová, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou vynechá aj ďalší významný antukový turnaj v Ríme. Ohrozená je aj jej účasť na druhom grandslamovom turnaji roka - Roland Garros v Paríži.







Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Nový Čas
PostPosted: 24. May 2008 06:36 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|28. March 2024| 10:55
Daniela sa nám rozhovorila a poskytla z Barcelony rozhovor bulvárnemu Novému Času. Tomuto plátku sa vyhýbam, ale tentoraz ho výnimočne spomeniem, keďže priniesol niekoľko zásadných vyjadrení Daniely o jej zranení. Z nadpisu na titulke "Hantuchová exkluzívne: Som na dne! Najťažšie priznanie" dostane človek husiu kožu, ale samotný článok už má normálny nadpis "Zlomená päta stále bolí!" Keďže rozhovor sa zrejme objaví celý na cas.sk (nie bleskovky, Nový čas už s nimi nič nemá), len zopár úryvkov.
Na otázku, či to neprehnala s odkladaním liečenia, Daniela odpovedala: "Vyvrcholilo to na AO, kde som už dohrávala v krutých bolestiach. Začala som sa síce liečiť, ale myslela som si, že stačí pár dní a všetko bude OK."
"Kedy prišiel ten signál, že to ďalej nejde?" - Ten síce prichádzal, ale ja som ho nepočúvala. Presnejšie - nechcela počuť. Neverila som, že to môže byť až také zlé...
"Čo boľavej päte najviac pomáha?" - Magnetická rezonancia, ktorou mi nohu liečia denne tri-štyri hodiny. Dobré je aj plávanie. Teraz som trochu začala pracovať na kondícii (...) Je to však nič v porovnaní s tým, čo robievam, keď som zdravá." (...)


No neviem, vyzerá to dosť zle a ja sa obávam, že Daniela toho veľa nestihne ani zo sezóny na tráve, ktorú má najradšej. Pri takejto pomalej liečbe to vyzerá aj na vynechanie Wimbledonu. Ale dovtedy je ešte mesiac času, aj keď bez poriadnej prípravy...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Nový Čas
PostPosted: 24. May 2008 07:29 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 09:55
Z nadpisu na titulke "Hantuchová exkluzívne: Som na dne! Najťažšie priznanie" dostane človek husiu kožu, ale samotný článok už má normálny nadpis "Zlomená päta stále bolí!"

z toho nadpisu by si mohol nezainteresovany mysliet, ze sa priznava k drogam........



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: .:Články o Danke:.
PostPosted: 24. May 2008 09:24 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 09:55
HANTUCHOVEJ PRVÁ ABSENCIA OD ROKU 2000

Vtedy mala za sebou seniorský debut na úrovni „veľkej štvorky“ v kvalifikácii Australian Open, ale v Paríži neštartovala. Od spomenutej absencie melbournskej semifinalistky zo sezóny 2008 absolvovala popradská rodáčka ešte dva neúspešné štarty v kvalifikácii (Wimbledon i US Open 2000) a ďalších 29 účastí priamo v hlavnej súťaži dvojhry - nepretržite od Australian Open 2001.
Práve vo francúzskej metropole si desiatka svetového rebríčka, ktorú teraz dočasne zastavila únavová zlomenina pätnej kosti pravej nohy, pripísala svoj absolútny debut na grandslamovej scéne, a to vo dvojhre dievčat v roku 1998.

Vtedy vo štvrťfinále nestačila na Rusku Jelenu Dementievovú (7:5, 2:6, 4:6). Medzi profesionálkami vyťažila pri Seine zo siedmich účinkovaní dva prieniky do osemfinálového 4. kola - v sezónach 2002 a 2006. Hantuchovej neprítomnosť znamená, že už na druhom takto významnom podujatí v rade chýba slovenská jednotka. Na januárových Australian Open to po dvoch operáciách pravej ruky bol Dominik Hrbatý, vtedy interne ešte prvý v renkingu.



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: .:Články o Danke:.
PostPosted: 24. May 2008 14:45 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 09:55
Hantuchová: Som na dne...
Slovenská tenistka priznala, že stráca trpezlivosť

BARCELONA - Trpezlivosť. To počúva slovenská tenistka a svetová desiatka Daniela Hantuchová (25) už viac ako tri týždne.

Pomaly začína byť na toto slovo alergická, ale vie, že jej nič iné neostáva. Trpezlivo plní príkazy lekárov. Vie, že len to pomôže únavovej zlomenine pätovej kosti pravej nohy. Bolesti však neubúda... Päta stále bolí, a tak urobila vo štvrtok večer najťažšie rozhodnutie svojho života: odhlásila sa z Roland Garros. Pritom v Paríži by ju čakal jubilejný 30. štart na grandslamovom turnaji.

Bolo to ťažké rozhodovanie?

- Vzhľadom na bolesť, ktorá ma neustále prenasleduje, ani nie. Stále som však čakala, že ma to
už konečne bolieť prestane a ja budem môcť v Paríži hrať. Žiaľ, nestalo sa. A tak som poslúchla varovanie lekárov, že ak naozaj nebudem trpezlivá, môže to byť v budúcnosti s mojou nohou veľmi zlé. A to by som naozaj nechcela.

Predsa len ste si nechali rozhodnutie na poslednú chvíľu?

- Áno, odkladala som to, odkladala, ale nepomohlo.

Daniela, neprehnali ste to s tým odkladaním liečenia? To ste museli hrať v krutých bolestiach...

- To áno. Spätne si to uvedomujem, že ma to bolelo a ja som len hrala a hrala. Pred Turnajom majsteriek som musela v bolestiach uhrať nejaké výsledky, po Turnaji majsteriek bolo málo času na oddych a liečenie. Keby som neužívala protizápalové lieky, nemohla by som veru hrávať. Vyvrcholilo to na Australian Open, kde som už dohrávala v krutých bolestiach. Začala som sa síce liečiť, ale myslela som si, že stačí pár dní a všetko bude o.k.

Kedy prišiel ten signál, že ďalej to nejde?

- Ten síce prichádzal, ale ja som ho nepočúvala. Presnejšie - nechcela počuť. Neverila som však, že to môže byť až také zlé...

Takže ste už začali na slovo počúvať svojich lekárov?

- Veru áno. Bola som a vlastne som vzorný pacient. Veľmi, veľmi chcem, aby sa dala päta do poriadku a ja som mohla znovu začať hrať.

Čo boľavej päte najviac pomáha?

- Magnetická rezonancia, ktorou mi nohu liečia denne trištyri hodiny. Dobré je aj plávanie. Teraz som trochu začala pracovať na kondícii. Ramená, chrbát a tak. tak. Je to však nič v porovnaní s tým, čo robievam, keď som zdravá.

Tých dní bez tenisu teda bolo žalostne málo...

- Bez tenisu som vlastne stále. Spočiatku sa mi zdalo krásne, že môžem „vďaka“ zraneniu žiť celkom normálny život. Nebudiť sa s tým, že mám vtedy a vtedy tréning, na turnaj, na zápas... Bolo to krásne obdobie,bola som šťastná, že môžem normálne žiť. Nikam sa neponáhľať. Teraz mi však už tenis veľmi chýba, no súčasne viem jediné, že musím byť trpezlivá.

Autor: Nový Čas



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: .:Články o Danke:.
PostPosted: 24. May 2008 16:38 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|28. March 2024| 09:55
Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: .:Články o Danke:.
PostPosted: 24. May 2008 17:46 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 09:55
Bože ludia to sa tažko čita...
mne bolo teda do smiechu ked som si precital nadpis...totiz som si kupil novy cas a tam bola na prednej strane a vedla nej nadpis:HANTUCHOVA NA DNE! NAJTAZSIE PRIZNANIE!.....to akoby sa verejne priznavala k alkoholu alebo drogam!!!novy cas vedel vzdy vymyslat strhujuce nadpisy........ :lol: :lol: :lol:



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier IV Title Holder
 Post subject: Re: .:Články o Danke:.
PostPosted: 24. May 2008 19:48 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 49
Location: Slovensko
Local Time:
|28. March 2024| 09:55
číta sa to strašne ťažko, ale najhoršie je, že si za to Danka môže sama, keďže hrala ako sama hovorí s krutými bolesťami... :cry: jaj nech je už všetko zlé za ňou a nech ju konečne uvidíme na dvorci, len sa bojím, aby sme ešte dlho nečakali... :?



:slovakia: Danka,Luki, Bekis, Domino :slovakia:


Top
  Profile
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: .:Články o Danke:.
PostPosted: 24. May 2008 20:05 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|28. March 2024| 09:55
Bože ludia to sa tažko čita...
mne bolo teda do smiechu ked som si precital nadpis...totiz som si kupil novy cas a tam bola na prednej strane a vedla nej nadpis:HANTUCHOVA NA DNE! NAJTAZSIE PRIZNANIE!.....to akoby sa verejne priznavala k alkoholu alebo drogam!!!novy cas vedel vzdy vymyslat strhujuce nadpisy........ :lol: :lol: :lol:

heh šak,ta ale obsah to je už o niečom inom...





Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: .:Články o Danke:.
PostPosted: 25. May 2008 11:24 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 09:55

heh šak,ta ale obsah to je už o niečom inom...
netreba to brat az tak tragicky....ja som tiez smutny, ze danka je zranena a ze som ju uz dlho nevidel na dvorcoch, ale ona sa dava do poriadku a na wimbledone by uz nemala chybat....a dufam ze aj na travnatych turnajoch pred wimbledonom.....ved teraz ma 2 tyzdne na liecenie a ak sa nic vazne nestane, mala by byt v poriaku...........OPTIMIZMUS!!!!!!!! :D



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: .:Články o Danke:.
PostPosted: 25. May 2008 12:09 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|28. March 2024| 09:55
netreba to brat az tak tragicky....ja som tiez smutny, ze danka je zranena a ze som ju uz dlho nevidel na dvorcoch, ale ona sa dava do poriadku a na wimbledone by uz nemala chybat....a dufam ze aj na travnatych turnajoch pred wimbledonom.....ved teraz ma 2 tyzdne na liecenie a ak sa nic vazne nestane, mala by byt v poriaku...........OPTIMIZMUS!!!!!!!! :D

Mnoo ta dufam no,ked to je take divne turnaj čo turnaj bez Daniely.Dufam že travnatu sezonu už stihne uplne celu a ešte ked si predstavim že ten navrat na dvorce nemusi byt uplne podla predstav tak ma chyta panika... :dunno:





Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: .:Články o Danke:.
PostPosted: 25. May 2008 17:15 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|28. March 2024| 09:55

Mnoo ta dufam no,ked to je take divne turnaj čo turnaj bez Daniely.Dufam že travnatu sezonu už stihne uplne celu a ešte ked si predstavim že ten navrat na dvorce nemusi byt uplne podla predstav tak ma chyta panika... :dunno:
tak urcite este nejakych par turnajov bude hladat formu, ale hlavne je, ze tam bude!



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: .:Články o Danke:.
PostPosted: 25. May 2008 18:51 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|28. March 2024| 09:55
tak urcite este nejakych par turnajov bude hladat formu, ale hlavne je, ze tam bude!
Šak to ta ale no...hlawne nech je zdrava,i ked chytit formu taku aku mala Sharapova na turnaji majsteriek po tom zraneni,mnoo nebol by som proti... :)





Top
  Profile WWW
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 185 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Diskusia o Daniele

Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Next

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy