Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela will be player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 183 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : WTA tour

Go to page Previous  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next
Author Enter your Message here

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: WTA sezóna pre rok 2008
PostPosted: 15. October 2008 12:08 
Offline
User avatar

Joined: 15. May 2008
Posts: 235
Location: Nitra
Local Time:
|29. March 2024| 11:07
Tam je problém v tom, že turnaje z určité kategorie by měly mít určitý předem stanovený počet hráček z top 10, které se jich mohou účastnit. Moskva bude menší turnaj a maximum hráček z top 10, které by tam mohly startovat, by snad mělo být 2.

Nejak ani toto Martin nechápem, to si sa akože nepomýlil, že 2 hráčky top ten? Veď tento rok bolo na Kremlin Cupe 7 hráčok top ten!!! (Janovicová, Safibová, Dementievová, Ivanovičová, Kuznetsovová, Venus W., Zvonarevová)

A ešte k tomu predošlému článku, veď na grandslamoch sa zúčastňujú všetky špičkové hráčky, zrejme nejak zle prezentovaná alebo preložená otázka Safinovej...


Top
  Profile
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: WTA sezóna pre rok 2008
PostPosted: 15. October 2008 12:26 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|29. March 2024| 11:07
Tam je problém v tom, že turnaje z určité kategorie by měly mít určitý předem stanovený počet hráček z top 10, které se jich mohou účastnit. Moskva bude menší turnaj a maximum hráček z top 10, které by tam mohly startovat, by snad mělo být 2.

Nejak ani toto Martin nechápem, to si sa akože nepomýlil, že 2 hráčky top ten? Veď tento rok bolo na Kremlin Cupe 7 hráčok top ten!!! (Janovicová, Safibová, Dementievová, Ivanovičová, Kuznetsovová, Venus W., Zvonarevová)

A ešte k tomu predošlému článku, veď na grandslamoch sa zúčastňujú všetky špičkové hráčky, zrejme nejak zle prezentovaná alebo preložená otázka Safinovej...

No ved hej ale od buduceho roka sa na Kremlin cupe budu moct predstavit hracky z top 10 len 2 a Rusky su v top 10 viacej takže protesty su 8-) ,vlastne ono bude asi na vsetko protest ale ako to bude nakoniec ukaze len cas ;)





Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: WTA sezóna pre rok 2008
PostPosted: 15. October 2008 12:29 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|29. March 2024| 11:07
Píšu, že Moskva bude menší turnaj a prostě by mohly být jen dvě. Grandslamové turnaje organizuje ITF, na ty se žádná nařízení WTA nemohou vztahovat.


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: WTA sezóna pre rok 2008
PostPosted: 19. October 2008 09:41 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 11:07
Jankovičovej turnajový hetrik prepisoval históriu

Srbka Jelena Jankovičová až nečakane suverénne ovládla v krátkom čase dianie v ženskom tenise. Dvadsaťtriročná Belehradčanka mala doteraz povesť stabilnej hráčky užšej špičky, ktorej však chýbal stále posledný krok a tým aj triumfy na veľkých turnajoch.
Od svojej finálovej grandslamovej premiéry na US Open v New Yorku (prehrala v ňom s Američankou S. Williamsovou) sa akoby šibnutím prútika všetko zmenilo. Z nasledujúcich štyroch turnajov Jankovičová dosiahla tri celkové triumfy v poradí Peking, Stuttgart, Moskva s poradovými číslami 7, 8 a 9 a zásluhou zápasovej bilancie 13:1 sa zaslúžene vyšvihla na čelo dlhodobého rebríčka WTA Tour.

Pred druhou Ruskou Dinarou Safinovou má náskok už 773 bodov. "Je úžasné vyhrať tri turnaje za sebou. Zdolala som veľa kvalitných hráčok a teraz som veľmi blízko k postu koncoročnej jednotky. Ak by sa mi to podarilo, bol by to pre mňa veľký úspech," uviedla na oficiálnej stránke WTA Tour Jankovičová.

Tri víťazné turnaje v rade si na hlavnom ženskom okruhu pripísala hráčka naposledy pred troma rokmi. Vtedy iba 16-ročná Češka Nicole Vaidišová triumfovala postupne na ázijských podujatiach v Soule, Tokiu a Bangkoku, v porovnaní so súčasnou sériou Jankovičovej však išlo o menej hodnotné turnaje série Tier III a Tier IV. Zatiaľ posledné víťazné ťaženie srbskej tenistky v ruskej metropole vzbudzuje zrejme najväčší obdiv.

Na vyše miliónovom turnaji kategórie Tier I vôbec nebola suverénna, ale príkladne bojovala a takmer každé stretnutie musela otáčať z nepriaznivého stavu. V 1. kole stratila s Ruskou Verou Duševinovou prvý set tesne 6:7 (6), v druhom za stavu 0:2 čelila možnostiam súperky zvýšiť na 3:0, no napokon zvíťazila v zostávajúcich dvoch setoch 6:3, 6:2.

Vo štvrťfinále prehrávala s Taliankou Flaviou Pennettovou v oboch setoch 3:1, ale na ich konci sa tešila z výhry 7:6 (6), 6:3. V semifinále odovzdala úvodné dejstvo obhajkyni titulu Jelene Dementievovej dokonca bez zisku gemu, ale v ďalších dvoch setoch jej už povolila len jedinú hru. Napokon až vo finále zvíťazila vcelku hladko, keď premožiteľku Sloveniek Hantuchovej a Cibulkovej Veru Zvonarevovú zdolala 6:2, 6:4.

"Všetky moje zápasy boli veľmi náročné, vždy som tvrdo musela bojovať o víťazstvo. Aj finále bolo takým, hoci podľa výsledku sa zdá, že to bolo jednoduchšie. Proti Zvonarevovej som hrala aj predtým v Pekingu a Stuttgarte a bol to zakaždým veľký boj," podotkla Jankovičová.

Srbkino zlepšenie môže súvisieť aj s pozitívnou zmenou v jej osobnom živote. Jej novým blízkym priateľom sa stal rovnako úspešný vrcholový športovec Mladjan Janovič. Ide o reprezentanta Čiernej Hory vo vodnom póle a tohtoročného majstra Európy vo vodnom póle z Malagy. Zoznámili sa údajne na tohtoročných olympijských hrách v Pekingu a odvtedy ich videli párkrát spolu aj na verejnosti. "Je tu niekto nový a veľmi dôležitý v mojom živote. Je to muž a je z Čiernej Hory," tajuplne naznačila v jednom z rozhovorov Jankovičová v čase, keď ešte na verejnosti tajila meno svojej novej lásky.

Jankovičová sa už 11. augusta dostala po prvý raz na vrchol ženského počítačového poradia vo dvojhre. Stala sa vtedy 18. svetovou jednotkou v histórii, ale na čele vydržala iba jeden týždeň. Teraz, zdá sa, by tam mohla zotrvať dlhší čas. "Verím, že budem koncoročnou jednotkou," zdupľovala Jankovičová.


Zdroj : SITA



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: WTA sezóna pre rok 2008
PostPosted: 10. January 2009 11:55 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 11:07
Tak v Brisbane si byvala svetova juniorska jednotka Victoria Azarenka vybojovala konecne prvy turnajovy titul..Podla mna velmi pekne od Viky..Sezonu 2008 ukoncila bolestivym zranenim,je famozne,ze sa jej navrat na dvorce takto vydaril..Ja jej to zelam,na jej agresivny tenisovy styl sa vzdy rada pozeram,verim,ze sa tento rok prebojuje do Top 10. ;)




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: WTA sezóna pre rok 2008
PostPosted: 11. January 2009 11:03 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 11:07
Tak Maria Sharapova nepojde obhajovat svoj titul z Australian Open..Sice Mariu vobec nemusim,no je mi jej celkom luto.To rameno jej velmi ohrozuje karieru a podla mna jej bude robit problemy cely tenisovy zivot...Po Melbourne myslim urcite vypadne z Top 10,kedze je teraz na chvoste desiatky,to je teda neprijemny pad za menej ako rok z 1.miesta az mimo Top 10. :?




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Grand Slam Champion
 Post subject: Re: WTA sezóna pre rok 2008
PostPosted: 11. January 2009 16:38 
Offline
User avatar

Joined: 13. May 2008
Posts: 429
Location: Humenné
Local Time:
|29. March 2024| 11:07
taktiez blahozelam Azarenke k vitazstvu lebo patri medzi moje naj hracky ;) kazdy v tomto turnaji favorizoval Ivanovicovu ale dobre jej tak, vypadla.. :mrgreen:

a co sa tyka Marie, tak to mi je velmi luto..po Danke a Dominika je to moja tretia najoblubenejsia hracka na okruhu a tenis bez Marie Sarapovovej ako raz bolo povedane by nebol tym pravym tenisom :( ale nebojim sa toho ze by ju to rameno nejako obmedzovalo..Maria dokaze aj po dlhom lieceni prist a hrat skvelo na kurtoch



Danka a Maria


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: WTA sezóna pre rok 2008
PostPosted: 12. January 2009 15:27 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 11:07
aj ja som dufal, ze konecne uvidim mariu v plnom nasadeni a prave na AO......skoda, ze nemoze ist, ale ako unonumero napisal, ona sa vrati............ved sme to videli na MS 2007 kedy po lieceni prisla a skoro vyhrala.......ona je uz taka............skoda, ze nikdy nemoze uhrat celu sezonu bez zranenia, a este vacsia skoda, ze teraz vypadne z top10, lebo ona tam jednoznacne patri..........no a na titul na AO 2009 moze pomyslat zase raz veeeeeeeelmi vela hracok...uz som zvedavy, kto to nakoniec bude.............



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: WTA sezóna pre rok 2008
PostPosted: 12. January 2009 17:22 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 11:07
Teraz trochu odbocim od temy Sharapovej,skorej ma zaujima vas nazor na Nicole Vaidisovu. No dnes ked som si pozerala vysledky z turnajov,bola som strasne sokovana. Vaidisova ako nasadena hracka prehrala so Santangelo, ktora minuly rok skoro celu sezonu nehrala kvoli zraneniu, 1:6 1:6! Strasne som zvedava,co hovorite na tuto mizeriu Nicole,je strasne, ako sa prepadla z Top 10 az mimo Top 50. Nie je to moja oblubena hracka,ale to co sa deje,je riadny problem. Myslela som,ze po sezone 2008 viac potrenuje,polavi zo svojej zainteresovanosti k Stepankovi,naopak,znovu sa sustredi na tenis,ale to sa viditelne nestalo. Ako dost mi to pripomina Danielin pad v roku 2003/2004, len u Vaidisovej si myslim,nejde o psychicky blok,ale skor o lenivost,alebo sa mylim? Ako to hodnotia v Cesku,ak sa smiem spytat ludi z Ceska? Mozno je to este priskoro,ved Nicole myslim nema viac ako 20,ale neviem neviem ci bude schopna vratit sa na tie najvrchnejsie pozicie a bojovat o grandslamy..Mozno moc prehanam,ale ja to tak vidim. :roll:




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Grand Slam Champion
 Post subject: Re: WTA sezóna pre rok 2008
PostPosted: 12. January 2009 18:19 
Offline
User avatar

Joined: 13. May 2008
Posts: 429
Location: Humenné
Local Time:
|29. March 2024| 11:07
no to s Nicole je fakt zvlastna situacia...ja ju ako hracku mam tiez rad ale posledny skvely vysledok mala na Wimbledone..ale to bol fakt vysledok kde bolo co obdivovat...odvetdy nic a teraz? ja jej strasne drzim palce ale tak nijako sa nehybe..iba dalej prehrava a akoby sa z nej stavala hracka bez kvalít a pritom ked si clovek pozrie jej vysledky z pred 2 rokov aby by nepovedal ze takato hracka mohla nieco take dosiahnut..takmer v 17 vyhrat aj Roland Garros. skoda..mne je Nicole velmi luto lebo taktiez ju mam rad

a k nej pridam este tiez jednu moju oblubenu hracku s ktorou to ide raz horu raz dolu a to je Shahar Peer...teraz momentalne 40 hracjka ale nepochybne ma naviac...dufam ze prave tieto hracky sa z toho pozviechaju lebo Daniela zas az neni na tom tak zle ako napr. Nicole.

inak uz ked ste tu spomenuli ten Danielin pad z roku 2003/2004 o co vlastne islo? to ako stratila formu alebo co presnejsie? lebo ja som vtedy tenis vobec nesledoval a Daniela ma vtedy vonkoncom nezaujimala a to som mal aj tak 10 - 11 rokov...



Danka a Maria


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier II Title Holder
 Post subject: Re: WTA sezóna pre rok 2008
PostPosted: 12. January 2009 19:13 
Offline
User avatar

Joined: 30. April 2008
Posts: 160
Local Time:
|29. March 2024| 11:07
Nicole robi tiperom radost :D Krasne kurzy su proti nej..


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: WTA sezóna pre rok 2008
PostPosted: 13. January 2009 14:46 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 11:07
ja som sa uz k nicole v nejakej inej teme vyjadril, teda som pisal o tej prehre so santangelo...ale mylsim, ze nebola nasadena.......podla mna sa etse vrati, len neviem kedy..mozno uz nebude mat na top10, pretoze hracky sa menia a s nimi sa meni i styl hry, kazdym rokom sa tenis meni........ale ani o daniele by som v tych rokoch 2003-2004 nepovedal, ze sa vrati do top10 a vratila sa, dokonca vyhrala dva turnaje a bola v semifinale AO....takze neviem, co s nicole bude.....

k tej danielinej krize...ja som to teda sledoval dost intenzivne, danielu totiz sledujem o triumfu v pohari federacie 2002, a vtedy myslim islo o nejaku psychicku poruchu.......unonumero, mozem ti povedat len to, co pisal bulvar.....daniela rapidne schudla, podla niektorych nemala ani 50 kg, co bolo vidiet i na fotografiach.....podla viacerych daniela nezvladla slavu a vsetku tu pozornost medii, co sa na nu upriamila po sezone 2002.....bulvar tvrdil, ze chcela byt chudsia a krajsia, dokonca hovorili o anorexii, ale tomu som ja neveril........proste daniela shcudla a bola pri viacerych alebo radsej vsetkych zapasoch pod psychickym tlakom, prehravala s neznamymi hrackami, ona sama vravela ze preto, ze proti nej nemaju co stratit.......ja neviem, ja sa k tejto teme nerad vraciam.....ale myslim, ze ta kriza bola i dlhsia, ja osobne som si povedal, ze daniela je z najhorsieho, po finale v zurrichu 2006........



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Grand Slam Champion
 Post subject: Re: WTA sezóna pre rok 2008
PostPosted: 21. January 2009 18:08 
Offline
User avatar

Joined: 13. May 2008
Posts: 429
Location: Humenné
Local Time:
|29. March 2024| 11:07
inak opat sa musim vratit k Nicole...doslova ma šokoval vysledok na AO :o :cry: Vaidisova vs. Bremond 2:6 1:6..to uz fakt nema cenu...este Daniela je na tom o dost velky rozdiel lepsie...ved NIcole este minuly rok bola na AO sa mi zda ze vo stvrtfinale a vseubecne bola tu aj v semifinale takze sa jej tu dari..ale toto :?: to uz je fakt sila



Danka a Maria


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: WTA sezóna pre rok 2008
PostPosted: 21. January 2009 18:34 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 11:07
Neviem ci vo stvrtfinale alebo v osemfinale,kazdopadne to bol skvely vysledok oproti tomuto vyprasku. Nicole teda opat strati body,pravdepodobne pojde prec aj z Top 60...




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Tier II Title Holder
 Post subject: Re: WTA sezóna pre rok 2008
PostPosted: 21. January 2009 20:34 
Offline
User avatar

Joined: 30. April 2008
Posts: 197
Location: Slovakia
Local Time:
|29. March 2024| 11:07
Aj ja som si hned vsimla vypadnutie Nicol, zjavne je vo velkej krize. A dnes je uz aj mimo top 70, absolutny prepad. Hm, mozno nebola pripravena este na zvladnutie velkych uspechov a s tym vzrastajucu popularitu. Media jej venovali pomerne velku pozornost pokial sa drzala v prvej dvadsiatke.


Top
  Profile
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 183 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : WTA tour

Go to page Previous  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy