HAPPY BIRTHDAY DANIELA        Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela is player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 403 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Diskusia o Daniele

Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Next
Author Enter your Message here

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 15. May 2008 19:48 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. April 2024| 17:52
Reakcie na odchod Justine Heninovej

BRATISLAVA 14. mája (SITA) - Reakcie na odchod Belgičanky Justíne Heninovej z vrcholového tenisu:

Francesco Ricci Bitti (Taliansko, prezident Medzinárodnej tenisovej federácie ITF): "Justine Heninová bola vynikajúcou športovkyňou svojej generácie s vlastným štýlom a gracioznosťou, ktoré ju odlišovali od ostatných hráčok na kurte. Vždy hrdo reprezentovala svoju krajinu a Belgicko doviedla k triumfu v Pohári Federácie v roku 2001. Jej víťazstvo na OH 2004 v Aténach bolo jedinou medailou pre Belgicko na podujatí v Olympii. Je nám všetkým ľúto, že svoje prvenstvo nebude obhajovať v Pekingu. Bola obrovským prínosom pre šport ako taký."

Roger Federer (Švajčiarsko, súčasná svetová jednotka): "Je to samozrejme šok pre celý tenisový svet. Obzvlášť prekvapujúce je, že Justinino rozhodnutie prišlo krátko pred začiatkom turnaja Roland Garros a necelé dva mesiace pred Wimbledonom, ktorý Heninová nikdy nevyhrala. Je nešťastím, že už bude mimo hry, no určite na to mala svoje dôvody."

Ana Ivanovičová (Srbsko, najcharizmatickejšia hráčka Top Ten WTA): "Heninová bola skvelou tenistkou a dosiahla mnoho úspechov. Do kolotoča ženského tenisu priniesla veľmi veľa....Mrzí ma, že sa dozvedám o jej konci kariéry, ale bol to jej vlastný pocit a jej vlastné rozhodnutie."

Venus Williamsová (USA, niekdajšia svetová jednotka): "Justine bola pre mňa výborná súperka. Bez ohľadu na okolnosti sa vždy snažila hrať najlepšie, ako vedela. Bola jednoducho bojovníčka, rada čelila výzvam, a preto bola najlepšia na svete."

Serena Williamsová (USA, niekdajšia svetová jednotka): "Heninová bola veľkou majsterkou a neraz mi na dvorci spôsobila pekné komplikácie. Želám jej len to najlepšie. Uplynulý rok mala Justine skvelý. Ani neviem, čo ešte mám o tejto šampiónke povedať. Keby som o nej mala rozprávať, boli by sme tu

Larry Scott (USA, šéf exekutívy WTA): "Justine Heninovú si budeme pamätať ako jednu z najväčších šampióniek všetkých čias v ženskom tenise. Drobné žieňa, ktoré nebolo príliš vysoké, no jej vôľa víťaziť a duch bojovníčky tisíckrát vynahradil a aj predčil jej telesné dispozície. Zriedka sa stáva, že športovec takto skončí na vrchole kariéry a to ešte v takom mladom veku. Lenže Justine vždy hrala podľa svojich vlastných pravidel, a myslím to v tom najlepšom zmysle a význame slova."





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Last edited by tin-majo on 21. May 2008 08:47, edited 1 time in total.

Top
  Profile
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Heninová končí s tenisom
PostPosted: 16. May 2008 07:09 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|29. April 2024| 18:52
Raz to muselo prísť. O 2 dni končí nielen "modré" fórum, ale dnes má podľa belgického denníka De Standaard oznámiť koniec svojej kariéry svetová tenisová jednotka Justine Heninová. Samé jóbovky v posledných dňoch.


Top
  Profile
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: Heninová končí s tenisom
PostPosted: 16. May 2008 08:10 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|29. April 2024| 17:52
Raz to muselo prísť. O 2 dni končí nielen "modré" fórum, ale dnes má podľa belgického denníka De Standaard oznámiť koniec svojej kariéry svetová tenisová jednotka Justine Heninová. Samé jóbovky v posledných dňoch.

Ja som ako v šoku...čo sa to deje v poslednom čase...forum konči,Daniela zranena,Heninova konči...čo sa ešte nedozviem. :? Sa normalne bojim už aj kuknut čo je nove v tenise.Som zvedavý kto s čim vyrukuje.
Inač nechcel by som byt v koži Belgičanou.Kim skončila v 23 rokoch a Justin 25 či 26...Jedna bývala a 2druha súčasna.





Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 16. May 2008 11:04 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. April 2024| 17:52
Šarapovová jednotkou, Heninová sa nechala vyčiarknuť

RÍM 15. mája (SITA, AP) - Ruská tenistka Maria Šarapovová sa v pondelok 19. mája znova stane jednotkou svetového rebríčka WTA Tour. Po stredajšom náhlom oznámení konca kariéry súčasnej líderky, Belgičanky Justine Heninovej sa všetky ďalšie hráčky posunú nahor po tom, ako 7-násobná grandslamová šampiónka vo štvrtok oficiálne požiadala Tenisovú asociáciu žien (WTA) o vyčiarknutie z renkingu.

"Renking som nikdy nepovažovala za tú najdôležitejšiu záležitosť. Mojím hlavným cieľom je víťaziť. Ak sa vám to uspokojivo darí, potom sa to zákonite premietne aj do počítačového poradia," povedala M. Šarapovová v reakcii na novú situáciu.

V prospech Marie Šarapovovej, stredajšej premožiteľky Dominiky Cibulkovej, súbežne prehovoril vývoj turnaja v Ríme. Aktuálne tretia Srbka Ana Ivanovičová totiž nepostúpila do osemfinálového 3. kola, keď prekvapujúco podľahla Bulharke Cvetane Pironkovovej 4:6, 7:5, 2:6. Šarapovová, ktorá vlani pre vleklé problémy s ramenom "hracej" pravej ruky mala problémy zmestiť sa medzi osmičku aktérok novembrových "výberových" MS, končila rok 2007 na piatej pozícii, aj to až vďaka prieniku do finále spomenutého madridského šampionátu. Základ posunu v poradí položila 21-ročná Sibírčanka žijúca na Floride triumfom na januárových grandslamových Australian Open, hoci vtedy zostala piata.

Držiteľka 19 titulov Šarapovová bola v minulosti líderkou hodnotenia spolu 14 týždňov v troch obdobiach, a to od 22. augusta 2005 do 28. augusta 2005 (1 týždeň), neskôr od 12. septembra 2005 do 23. októbra 2005 (6 týždňov) a napokon od 29. januára 2007 do 18. marca 2007 (7 týždňov). Vtedy sa začalo zatiaľ 61-týždňové úradovanie Heninovej, ktorá je teraz prvou hráčkou končiacou s aktívnou činnosťou v okamihu figurovania na vrchole rebríčka. Spolu na ňom strávila 117 týždňov, za čo je patrí šieste miesto v historickom poradí od zavedenia renkingu v roku 1975.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 16. May 2008 11:05 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. April 2024| 17:52
Návratom k rodine sa uzavrel Heninovej kruh

BRUSEL 15. mája (SITA) - Za odchodom tenisovej kráľovnej Justine Heninovej zo súťažných dvorcov treba hľadať stratu hladu po úspechu, ktorá vyplynula zo zmeny vzťahu k jej otcovi a rodine.

Takto interpretoval nečakanú Belgičankinu rozlúčku muž, ktorý viac ako 12 rokov viedol jej tenisové kroky. "Tenis sa pre Justine stal niečím viac ako iba možnosťou sláviť úspechy. Víťazstvá ju prestali napĺňať," ponúkol pohľad do vnútorného sveta svojej zverenkyne tréner Carlos Rodriguez. "Jej kruh sa uzavrel. Kariéru začala obklopená ľuďmi, ktorí ju milovali, a takto ju napokon aj ukončila. Mám na mysli jej rodinu. Neviem si predstaviť lepší koniec," povedal Rodriguez ešte plný emócií z tlačovej konferencie, na ktorej sa neubránil slzám.

Štyridsaťštyriročný Argentínčan žijúci v belgickom Limale s manželkou Els a synmi Manuelom a Mattheom sa ujal štrnásťročnej Heninovej v roku 1995 krátko po smrti jej matky Francoise Rosiérovej. Bol pri jej svadbe s Pierrom-Yvesom Hardennom v Chateau de Lavaux-Sainte-Anne pri Rocheforte (2002) aj pri rozluke manželov zverejnenej začiatkom roka 2007. Práve táto životná etapa a vážna dopravná nehoda brata priviedli Justine k opätovnému zblíženiu s rodinou a najmä otcom Josém.

"Tenis jej slúžil na ventilovanie citov. Teraz dospela k zmiereniu, preto už v nej viac nehorel ten plameň, ktorý zapaľoval túžbu po víťazstvách. Nikdy nebažila po sláve a peniazoch. Všetko, čo ju napĺňalo, bola hra a víťazstvá," myslí si Rodriguez. Úspešný kouč, v minulosti 467. hráč rebríčka, nepozná recept, ako nájsť pre belgický tenis novú Heninovú či Kim Clijstersovú, ktorá dala tenisu zbohom minulý rok. "Za nimi zíva veľká diera, ktorú bude ťažké vyplniť. To už však nie je moja starosť nájsť ďalší taký talent ako Justine."

Rodriguez odhalil mnohé z vnútra svojej teraz už len bývalej zverenkyne vlani pri rozpade jej manželstva: "Bolo veľmi dôležité vnímať jeho zrod v celom kontexte. Keby ma desať známych žiadalo o radu, či sa majú zosobášiť, deviatim by som to odporúčal, ale Justine nie. To však bolo pred piatimi rokmi. Dnes by som váhal. V mnohom ju to posunulo ďalej. Rok po svadbe sa dostala na vrchol rebríčka, zďaleka tým však nemyslím iba na športový posun. Psychologicky vzaté, potrebovala si vybudovať zázemie, ktoré stratila s rozpadom vlastnej rodiny. O matku prišla v dvanástich rokoch. S otcom a bratom nemala dobré vzťahy. Vysielala volanie o pomoc. Vďaka bohu, že som ho ja pred vyše desiatimi rokmi počul.“

Muž, ktorý vlastnú kariéru zhrnul pre Tennis Magazin slovami "bol som taký typický argentínsky potkan - to najúbohejšie, čo ste na okruhu mohli stretnúť", vyslovil názor, že Heninovej v tenisovom i civilnom živote ubližuje prílišná otvorenosť. "Vždy som ju učil, že keď je niečo ´nie´, potom má povedať ´nie´. Lenže toto je aréna plná lží a pretvárky. Navrhol som jej, aby si žila vlastný život a obchádzala sa s takými, akou je napríklad Kuznecovová. Stačí pozdrav. Justine po zranení vyhrala titul v New Havene. Na ceremoniáli sa jej opýtali, či sa o rok vráti obhajovať prvenstvo. Odvetila, že nie, že podujatie asi nezapadne do jej plánov. Z publika sa ozvali prejavy nevôle, na ktoré reagovala slovami: ´Ľutujem, ale zvolila som si úprimnosť. Tento turnaj sa koná prikrátko pred US Open a ja budem potrebovať odpočinok,“ zalovil v spomienkach Rodriguez a doplnil pointu: "Ľudia vstali a zahrnuli ju ováciami. Bol to okamih s nevyčísliteľnou hodnotou.“

O vlastnej tenisovej budúcnosti Rodriguez dávno pred koncom Heninovej kariéry povedal: "Nebudem pracovať s profíkmi o nič dlhšie, ako bude trvať jej pôsobenie na okruhu. Dvadsať rokov v tom kolotoči stačí. Vďaka podpore od Justine mám v Belgicku prípravku pre talenty od šesť do dvanásť rokov. Človeka takáto práca odmeňuje. Deti sú to najlepšie na svete.“





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 16. May 2008 11:06 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. April 2024| 17:52
Heninová vyhorela, z plamienka sťažností sa môže stať požiar

BRATISLAVA 15. mája (SITA) - Stredajšie náhle ukončenie kariéry jednotky tenisového svetového rebríčka žien, Belgičanky Justine Heninovej, rozprúdilo diskusie o zvládnuteľnosti termínovej listiny, športových i sprievodných marketingových nárokoch kladených na špičkových hráčov a syndróme vyhoretosti. "Dohorel v nej ten plameň, ktorý zapaľoval túžbu po víťazstvách," konvenujúcou terminológiou vyhlásil na tlačovej konferencii Argentínčan Carlos Rodriguez, kouč rodáčky z Liége od jej štrnástich rokov.

Prvotné drobné signály o Heninovej vnútorných rozporoch vyvstali počas minulotýždňového podujatia v Berlíne. Belgičanka vtedy hovorila o časovom horizonte dvoch až piatich rokov: "Naozaj neviem stanoviť, kedy to príde. Ešte to nedokážem určiť. V prvom rade dúfam, že zostanem zdravá a motivovaná. Odchod do tenisovej penzie možno bude plynulý. Keď na to dnes myslím, obete sa mi prinášajú akosi ľahšie." O niekoľko dní bolo všetko úplne inak. Koniec prišiel ešte prekvapujúcejšie ako vlani v máji v prípade jej krajanky Kim Clijstersovej, vtedy dokonca len 23-ročnej.

Už v minulosti tu boli alarmujúce prípady vyhoretosti ako Američanky Tracy Austinová a Andrea Jaegerová či Japonka Kimiko Dateová, ktorá sa nedávno vrátila, zatiaľ na úrovni ITF, po 12 rokoch a pripomenula niekdajšie dôvody odchodu zo scény: "V ostatných rokoch kariéry som nenávidela tenis. Znechucovali ma cestovanie po svete a život v osamelosti. Vystúpila som z toho kolotoča a dopriala si pokoj od športu."

Tenisová asociácia žien WTA si, súdiac z plánu na redukciu turnajov od sezóny 2009 a zmeny pravidiel o počte povinných účastí, uvedomuje problém nadmernej vyťaženosti hráčok, zároveň je však tlačená aj obchodnými a mediálnymi záujmami. Práve pred tohtotýždňovým podujatím v Ríme vyvstal spor s Ruskou Mariou Šarapovovou týkajúci sa povinného fototermínu na propagačné materiály pred novembrovými MS WTA Tour v Dauhe. "Ide o mentálne vyčerpávajúce a rozptyľujúce záležitosti. Nátlakovo žiadať odo mňa niečo takéto nepovažujem za správne a férové. Vedenie okruhu akoby neprihliadalo na naše záujmy a potreby. Možno by ste si mysleli, že náš názor je dôležitý, ale nie je. Obchádzajú ho a prikazujú nám, akoby hviezdami boli oni. Skúšala som vychádzať v ústrety. Absolvovala som množstvo rokovaní a konzultačných schôdzok, ale žnem len despotizmus a vyhrážky. Ak ma nebudú počúvať, začnem sa s verejnosťou deliť o pohľady za scénu. Nech je zábava!" rozhorčene predznamenala Ruska. Paradoxom je fakt, že medzi Šarapovovej sponzorov patrí spoločnosť Sony Ericsson, teda hlavný partner okruhu. Za prípadný bojkot jej hrozila pokuta až 300 000 USD. Napokon však v tomto prípade našla spoločnú reč s WTA.

Problém sa zďaleka netýka len žien. Španiel Rafael Nadal otvorene vyjadril znechutenie z toho, že "nabitosť" európskej antukovej časti sezóny je okrem tohtoročných OH spôsobená napríklad aj prihliadaním na americký trh a termínovú kolíziu so záverom univerzitnej basketbalovej ligy. "Ten kalendár je nemožný. Minulý týždeň sa ma pýtali, čo na to hovorím. Už vtedy som otvorene povedal, že tri týždne v rade sa za normálnych okolností nedajú zvládnuť. Teraz tu všetci majú dôkaz. Pokúšal som sa na to upozorňovať šéfa ATP Etienna de Villiersa, ale bez efektu," posťažovala sa dvojka rebríčka ATP Entry po tom, ako 7. mája v Ríme prehrala len druhý zápas na najpomalšom povrchu za ostatné tri roky. Nadal predtým v krátkom slede dominoval v Monte Carle i Barcelone, ale zastavil ho pľuzgier na pravom chodidle. "Vymenil som si s tými ľuďmi niekoľko mailov, oni si však napokon aj tak urobia, čo chcú. Som z toho už unavený," uviedol "Rafa", ktorý neprijal De Villiersovo pozvanie na debatu medzi štyrmi očami.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 16. May 2008 11:07 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. April 2024| 17:52
Briti po roku v Davis Cupe opäť vo Wimbledone

LONDÝN 15. mája (SITA) - Súboj o účasť vo svetovej skupine v roku 2009 Davisovho pohára v tenise Veľká Británia - Rakúsko sa uskutoční na centrálnom dvorci All England Lawn Tennis Clubu vo Wimbledone. Uskutoční sa 19. až 21. septembra 2008. Naposledy hrala Veľká Británia vo Wimbledone Davis Cup vlani v septembri proti Chorvátsku a vyhrala 4:1. "Som nadšený, že kľúčový súboj sa uskutoční práve vo Wimbledone. Verím, že bude pre nás výhodné hrať na tráve, a dúfam, že vyhráme. Je to síce ťažký žreb, no verím, že fanúšikovia budú stáť za nami, a že sa vrátime do svetovej skupiny," uviedol kapitán britského tímu John Lloyd. Za ostatných 30 rokov je to len piaty daviscupový zápas Veľkej Británie na wimbledonskom centrálnom dvorci.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 16. May 2008 11:08 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. April 2024| 17:52
Voľná karta pre Brazílčana Kuertena na French Open

PARÍŽ 15. mája (SITA, AP) - Trojnásobný víťaz French Open Gustavo Kuerten dostal od organizátorov druhého tohtoročného grandslamového turnaja roka v Paríži voľnú kartu. Tridsaťjedenročný brazílsky tenista sa na dvorcoch v areáli Roland Garros predstaví posledný raz v kariére, pretože pre pretrvávajúce problémy s bokom už dávnejšie oznámil ukončenie kariéry práve po tomto turnaji. Na parížskej antuke triumfoval Kuerten v rokoch 1997, 2000 a 2001.

Francúzska tenisová federácia (FFT) udelila voľné karty pre French Open aj francúzskym hráčom, v dvojhre mužov ju získali Eric Prodon, Olivier Patience, Jeremy Chardy, Adrian Mannarino a Jonathan Eysseric, v dvojhre žien Olivia Sanchezová, Severine Bremondová, Stephanie Foretzová, Mathilde Johanssonová, Julia Fedosovová a Violette Hucková.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 16. May 2008 19:55 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. April 2024| 17:52
Serena Williamsová má problémy s chrbtom, v Ríme nepokračuje

RÍM 16. mája (SITA, AP) - Američanka Serena Williamsová sa ako piata najvyššie nasadená hráčka pre problémy s chrbtom rozhodla nenastúpiť na štvrťfinálový zápas na tenisovom turnaji WTA Tour Internazionali BNL d´Italia v Ríme. Komplikácie sa podľa organizátorov podujatia objavili počas rozcvičky pred duelom s francúzskou kvalifikantkou Alizé Cornetovou. Minuloročná šampiónka juniorského Roland Garros tak postúpila bez boja do semifinále, v ktorom si zmeria sily so "šestkou" turnaja Ruskou Annou Čakvetadzeovou. Tá si vo štvrťfinále poradila s Bulharkou Cvetanou Pironkovou 6:2, 3:6 a 6:1.

"Neviem, čo sa stalo, mala som pocit, akoby som hrala sama proti sebe," komentovala svoj výkon proti rodáčke z Plovdivu ruská reprezentantka. V ďalších piatkových zápasoch štvrťfinále sa stretne premožiteľka slovenskej tenistky Dominiky Cibulkovej Maria Šarapovová s Patty Schnyderovou a obhajkyňa lanského víťazstva Jelena Jankovičová s Venus Williamsovou. Turnaj v Ríme na antuke je dôležitou prípravou na druhý grandslamový turnaj sezóny Roland Garros.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 17. May 2008 07:27 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. April 2024| 17:52
Tenis, Rebríčky: Djokovič dvojkou, ak zdolá Nadala

HAMBURG 16. mája (SITA) - Srbský tenista Novak Djokovič sa v sobotu môže stať novou dvojkou dlhodobého svetového rebríčka pre nasadzovanie. Zverenec Slováka Mariána Vajdu na to potrebuje v semifinále na turnaji ATP Masters Series v Hamburgu zdolať Španiela Rafaela Nadala, ktorému patrí post vicepanovníka za Švajčiarom Rogerom Federerom, a to už rekordných 147 týždňov v rade od 25. júla 2005.

„Ak mi podsúvate odpoveď takéhoto typu, potom musím uznať, že pôjde o čosi viac ako pri normálnom semifinále, ale výnimočnejšie by to bolo, keby sme hrali o post jednotky,“ povedal Nadal po piatkovom štvrťfinálovom triumfe nad svojím krajanom Carlosom Moyom. „Počínal som si rovnako ako kedykoľvek inokedy a pokúšal som sa zachovať si koncentráciu,“ povedal Djokovič po víťazstve nad Španielom Albertom Montanesom medzi najlepšími ôsmimi. „Nole“ by prípadným úspechom a novým renkingovým maximom svojej doterajšej kariéry dal venoval sebe predčasný darček k 21. narodeninám, ktoré oslávi budúci štvrtok.

„Rafa“ vedie v bilancii vzájomných súbojov 6:3 a mal navrch vo všetkých troch dueloch na antuke (bez straty setu), ale naposledy na tvrdom povrchu v semifinále na marcovom podujatí v Indian Wells jednoznačne dominoval Srb - 6:3, 6:2. V druhom semifinále v Hamburgu sa stretnú líder počítačového poradia Federer a nenasadený Talian Andreas Seppi.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 17. May 2008 11:39 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. April 2024| 17:52
Nočné finále ženskej dvojhry na Australian Open realitou

MELBOURNE 17. mája (SITA, AFP) - Finále ženskej dvojhry na prvom grandslamovom tenisovom turnaji roka Australian Open sa v budúcej sezóne 2009 po prvý raz v 104-ročnej histórií bude hrať v noci. Toto rozhodnutie už odobrila aj Tenisová asociácia žien (WTA) a súhlas vyslovila aj posledná víťazka z Melbourne, Ruska Maria Šarapovová. "O nočnom finále žien sme uvažovali už odvtedy, čo sme k tomuto kroku pristúpili v roku 2005 medzi mužmi," povedal riaditeľ turnaja Craig Tiley. "Nočná atmosféra v Melbourne Parku je úžasná a myslím si, že v tomto čase dokážu tenisti podávať najlepšie výkony," doplnila Tileyho aktuálna najlepšia tenistka sveta Šarapovová.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 17. May 2008 14:15 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. April 2024| 17:52
Jankovičová prvou finalistkou turnaja WTA Tour v Ríme

RÍM 17. mája (SITA) - Prvou finalistkou tenisového turnaja WTA Tour Internazionali BNL d´Italia v Ríme (Tier I, dotácia 1,34 milióna USD, antuka vonku) sa stala Srbka Jelena Jankovičová. Štvrtá nasadená hráčka sa priblížila k obhajobe trofeje v talianskej metropole spred roka po tom, ako pre zranenie lýtkového svalu nemohla na sobotňajšie semifinálové stretnutie nastúpiť dvojka "pavúka" Maria Šarapovová. Dvadsaťjedenročná ruská kráska, ktorej zdravotné problémy sa objavili v rozcvičke pred zápasom, sa napriek odstúpeniu z turnaja stane v pondelok po Heninovej ukončení kariéry svetovou hráčkou číslo 1.

Jankovičová sa vo finále stretne s úspešnejšou z dvojice Anna Čakvetadzeová (Rus.) - Alizé Cornetová (Fr.).

Dvojhra - semifinále:
Jelena Jankovičová (4-Srb.) - Maria Šarapovová (2-Rus.) - skreč, Šarapovová na duel nenastúpila pre problémy s lýtkom, Jankovičová postúpila bez boja do finále





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 17. May 2008 17:52 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. April 2024| 17:52
Zranená Šarapovová stihne Roland Garros

Zranenie lýtka ruskej tenistky Marie Šarapovovej nie je natoľko vážne, aby musela odvolať svoju účasť na blížiacom sa grandslamovom turnaji Roland Garros.
V sobotu jej však zabránilo nastúpiť do semifinále turnaja WTA v Ríme proti Jelene Jankovičovej.

"Povedali, že sval sa príliš namáhal. Takže si dám dva až tri dni voľno a potom vyskúšam trénovať. Dúfam, že potom budem schopná vyjsť na kurt a normálne hrať," vyhlásila Šarapovová.

Víťazka úvodného grandslamu sezóny Australian Open cítila ľavé lýtko už vo štvrťfinálovom súboji s Patty Schnyderovou.

"V noci ma takmer tri hodiny ošetrovali. Myslím si, že rozhodnutie nenastúpiť bolo správne a v tomto momente najlepšie, najmä z toho pohľadu, že mám pred sebou veľký turnaj."

Keby sa niečo podobné zopakovalo počas Roland Garros, Šarapovová by skúsila pokračovať aj so zranením.

"Minulý rok som hrala prakticky bez ramena a dostala som sa do semifinále. Na grandslame sa obetujete, aj keď to znamená užiť zopár liekov proti bolesti naviac," dodala.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Lukyno
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 17. May 2008 18:08 
Offline
User avatar

Joined: 27. April 2008
Posts: 686
Location: Slovakia-Bardejov
Local Time:
|29. April 2024| 17:52
" Na grandslame sa obetujete, aj keď to znamená užiť zopár liekov proti bolesti naviac," dodala.

No som zvedavý na Danielu... :)





Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 18. May 2008 12:20 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|29. April 2024| 17:52
" Na grandslame sa obetujete, aj keď to znamená užiť zopár liekov proti bolesti naviac," dodala.

No som zvedavý na Danielu... :)

v pripade danielinej paty je to trosku ine, kedze nemoze ani poriadne chodit...



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 403 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Diskusia o Daniele

Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Next

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy