Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela is player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 403 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Diskusia o Daniele

Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 27  Next
Author Enter your Message here

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 25. May 2008 16:32 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|16. May 2024| 07:34
Federer má na Nadala vhodnú taktiku, môže ho zdolať

PARÍŽ 25. mája (SITA) - Švajčiarsky tenista Roger Federer napriek prehrám v ostatných dvoch finále dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny, Roland Garros v Paríži, i rovnakému počtu nezdarov z nedávnych rozhodujúcich súbojov v Monte Carle a Hamburgu proti identickému súperovi, Rafaelovi Nadalovi, pred svojím vstupom do 107. ročníka majstrovstiev Francúzska nestráca optimizmus: „Jediné, čo potrebujem vedieť, je to, že naňho mám. A to viem. Nie som od toho ďaleko a mám proti nemu vhodnú taktiku. Ak budem mať svoj deň, môžem nad ním zvíťaziť aj na antuke. Ukázalo to už vlaňajšie finále v Hamburgu. Tam i v Monte Carle mi počas ostatných týždňov chýbalo len zopár fiftínov. Pred mojím pokusom o revanš však obaja musíme dosiahnuť ešte 6 víťazstiev. Pozornosť teda zatiaľ neorientujem na Rafu, ale každý najbližší zápas. Nepozerám sa za prvé kolo, v ktorom ma čaká Sam Querrey. O našom prípadnom sedemnástom vzájomnom súboji bude dosť času hovoriť o dva týždne. Za seba dúfam, že sa k tejto téme vrátime.

Víťaz 54 podujatí Federer má proti veľkému rivalovi Nadalovi skóre 6:10, z toho 1:8 na najpomalšom podklade. Líder svetového rebríčka ešte nedokázal vo francúzskej metropole na antukovom vrchole roka triumfovať, ale súčasnú situáciu po zimnom prekonaní mononukleózy si pochvaľuje: „Som šťastný, že zdravie sa mi vrátilo. Dobre sa pohybujem a celkovo nemám žiadne problémy. Prichádza dôležitá séria turnajov, takže sa usilujem hodiť za hlavu doterajší vývoj sezóny a uvažovať pozitívne smerom dopredu. Pred dvoma rokmi som bol v súvislosti s Parížom pesimistickejší, pretože Rafa na antuke totálne dominoval.“

Držiteľ tucta grandslamových titulov Federer sa vlani pred Roland Garros pracovne rozišiel so svojím dlhoročným koučom, Austrálčanom Tonym Rocheom. Po takmer roku nadviazal kooperáciu so Španielom Josém Higuerasom: „V Estorile, kde som získal svoj zatiaľ jediný tohtoročný titul, i Monaku, to fungovalo dobre. On sa potom trošku stiahol, takže som v Ríme a Hamburgu pokračoval s daviscupovým kapitánom, ale teraz je José späť pri mne. Máme za sebou uspokojivý záverečný týždeň prípravy.“





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 25. May 2008 21:44 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|16. May 2024| 07:34
Almagro zvýraznil svoju tohtoročnú antukovú účinnosť

PARÍŽ 25. mája (SITA) - Španielsky tenista Nicolas Almagro nedeľňajším víťazstvom 6:4, 7:5, 6:1 nad Srbom Borisom Pašanským v stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny, Roland Garros v Paríži (dotácia 15 575 960 eur, antuka), upevnil svoje vedenie v tohtoročných štatistikách podľa počtu úspechov na najpomalšom povrchu. Devätnásty nasadený dosiahol od Nového roka už svoj 26. úspech na tehlovej múčke pri zatiaľ piatich prehrách. Za 22-ročným rodákom z Murcie, ktorý tento rok dvíhal nad hlavu trofej v brazílskom Costa do Sauipe a mexickom Acapulcu, v priebežnom poradí figurujú Argentínčan Juan Monaco (16 víťazstiev) a Španiel Rafael Nadal, Švajčiar Roger Federer a Argentínčan David Nalbandian s 15 úspechmi.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 25. May 2008 21:45 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|16. May 2024| 07:34
Emotívna rozlúčka Gustava Kuertena na Roland Garros

PARÍŽ 25. mája (SITA, AP) - Trojnásobný víťaz tenisového Roland Garros Gustavo Kuerten sa v nedeľu na otvorených majstrovstvách Francúzska rozlúčil s kariérou. Tridsaťjedenročný brazílsky tenista sa na dvorcoch vo svetoznámom antukovom areáli predstavil posledný raz, pre pretrvávajúce problémy s bokom už dávnejšie oznámil ukončenie kariéry práve po tomto turnaji. Na parížskej antuke triumfoval Kuerten v rokoch 1997, 2000 a 2001. V nedeľňajšom zápase 1. kola podľahol brazílsky miláčík publika na hlavnom kurte Philippa Chatriera domácemu tenistovi Paulovi-Henrimu Mathieuovi 3:6, 4:6, 2:6 a urobil tak definitívnu bodku za úspešnou kariérou. Pri záverečnej reči neskrýval populárny "Guga" emócie. "Dvorce na Roland Garros sú a zostanú mojím životom, mojou vášňou a mojou láskou. Je skvelé mať v Paríži rodinu i trénera, no ešte dôležitejšie ako moje miestne víťazstvá je to, že ste si ma obľúbili a dlhé roky ma tu radi podporovali," adresoval rodák z Florianopolisu svoj emotívny prejav fanúšikom.

Od chirurgického zákroku v roku 2004 Kuerten vyhral len 5 zápasov z 19 turnajov, na ktorých sa odvtedy zúčastnil. Na grandslamovom podujatí sa naposledy predstavil v roku 2005 na kurtoch Flushing Meadow v New Yorku. "Je neuveriteľné, ako rýchlo ubehol čas," skonštatoval víťaz 20 turnajov ATP. Organizátori odovzdali Kuertenovi na pamiatku sklenenú trofej, naplnenú vrstvami parížskej antuky.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 26. May 2008 11:48 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|16. May 2024| 07:34
Harkleroadová v augustovom vydaní Playboya

PARÍŽ 26. mája (SITA, AP) - Američanka Ashley Harkleroadová na parížskych antukových dvorcoch Rolanda Garrosa nepredviedla veľa zo svojho tenisového umenia. V nedeľňajšom zápase úvodného kola dvojhry prehrala na druhom grandslamovom turnaji sezóny so svojou krajankou Serenou Williamsovou hladko 2:6, 1:6, a tak po dueli zaujala aspoň svojím vyhlásením, že jej fanúšikovia sa môžu tešiť na sériu pikantných fotografií, ktoré budú uverejnené v augustovom vydaní pánskeho časopisu Playboy. "Po dlhej úvahe som sa rozhodla, že to urobím. Som pyšná na svoju postavu, cítim to ako reprezentáciu krásy telesnej stránky ženského športu," komentovala bezprostredná 23-ročná rodáčka z Rossvillu v Georgii. Rozhodnutie pózovať pre časopis sa paradoxne zrodilo práve v čase, keď Harkleroadová čelila vážnym zdravotným ťažkostiam. Pre prasknutú cystu musela pred necelými dvoma mesiacmi podstúpiť urgentný chirurgický zákrok, pri ktorom jej v nemocnici v Coral Gables na Floride odstránili pravý vaječník. "Tri dni som nerobila nič iné, iba som ležala, a vtedy prišla táto ponuka. Povedala som si: ´Prečo nie, aj tak sa teraz na nič iné nezmôžem!´," povedala tenistka a podotkla, že nie je prvou športovkyňou, ktorá sa objaví na stránkach Playboya. Pred ňou odhalili viac zo svojej ženskosti plavecká olympijská víťazka Amanda Beardová či volejbalistka Gabrielle Reesová. "Budem prvou tenistkou a to je fajn. Dôvodov, pre ktoré som to urobila, je ale viacero. Rozhodne to však nebola iba otázka peňazí. Opakujem, som hrdá na svoje telo a snažím sa vyzerať dobre," zdôraznila príťažlivá Harkleroadová a na otázku, či pri fotení mala na sebe nejaké šaty, s typickou nenútenosťou kontrovala: "Niekedy. Viete, je to Playboy."





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 26. May 2008 11:48 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|16. May 2024| 07:34
Vo štvorhre s voľnou kartou aj Kuerten a Grosjean

PARÍŽ 26. mája (SITA) - Najatraktívnejšiu dvojicu s voľnou kartou na účasť vo štvorhre mužov na druhom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny, Roland Garros v Paríži, sú domáci Sébastien Grosjean a Gustavo Kuerten. Brazílčan v nedeľu trojsetovou prehrou s Francúzom Paulom-Henrim Mathieuom uzavrel svoju singlovú kariéru, počas ktorej trikrát triumfoval práve na antukovom vrchole pri Seine. O doplnkovom deblovom štarte populárny "Guga“ so smiechom povedal: "Bude to zábava navyše. Ešte trochu si chcem tieto dvorce užiť. Nejakú rozlúčkovú párty však neplánujem. Viete, my, Juhoameričania, na také niečo nemáme vhodnú mentalitu a ja sám som seriózny muž.“

Dvojice s voľnou kartou na súťaže štvorhry na druhom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny, Roland Garros v Paríži (okrem Brazílčana Gustava Kuertena ide bez výnimky o Francúzov):

MUŽI:

Sébastien Grosjean, Gustavo Kuerten

Thierry Ascione, Florent Serra

Gael Monfils, Josselin Ouanna (proti Slovákovi Dominikovi Hrbatému s Kórejčanom Hjung-taik Leem)

Jonthan Eysseric, Adrian Mannarino

Eric Prodon, Laurent Recouderc

Jérémy Chardy, David Guez

Nicolas Devilder, Olivier Patience

ŽENY:

Séverine Bremondová, Mathilde Johanssonová

Stéphanie Cohenová-Alorová, Camille Pinová

Sophie Lefevreová, Aurélie Vedyová

Julie Coinová, Violette Hucková

Laura Thorpeová, Olivia Sanchezová

Julia Fedosovová, Virginie Pichetová

Amandine Hesseová, Kristina Mladenovicová





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 26. May 2008 15:44 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|16. May 2024| 07:34
Koleno stoplo Gasqueta z účasti v Paríži

PARÍŽ 26. mája (SITA, AP) - Francúzsky tenista Richard Gasquet za odhlásil z druhého grandslamového turnaja sezóny Roland Garros v Paríži. Dôvodom je zranenie ľavého kolena u tohto pôvodne ôsmeho nasadeného hráča antukového superturnaja. Pre zažívacie problémy musel svoju účasť stornovať aj Nemec Florian Mayer, ktorého v pavúku 1. kola dvojhry nahradí Rus Jevgenij Koroľov.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 26. May 2008 16:52 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|16. May 2024| 07:34
Jankovičová zatiaľ nemyslí na prípadný zápas s Cibulkovou

PARÍŽ 26. mája (SITA) - Srbská tenistka Jelena Jankovičová po pondelňajšom víťazstve 7:6 (3), 6:2 nad rumunskou "lucky loserkou“ Monicou Niculescovou, ktorú pre nepríjemný neortodoxný štýl označila za ženského Fabrica Santora, predbežne neuvažuje o črtajúcej sa repríze vlaňajšieho košického fedcupového stretnutia proti Dominike Cibulkovej v 3. kole na druhom grandslamovom turnaji sezóny, Roland Garros v Paríži. "Samozrejme, že som túto možnosť zaregistrovala, ale obe ešte máme pred sebou druhé kolo. Ak ten duel má prísť, tak príde. Zatiaľ sa však - ako vždy - koncentrujem na nasledujúci súboj,“ odpovedala 23-ročná Belehradčanka na tlačovej konferencii na otázku agentúry SITA. Víťazka prestížneho prípravného rímskeho podujatia Jankovičová, ktorá si v 2. kole pri Seine zmeria sily s postupujúcou z duelu Tathiana Garbinová (Tal.) - Marina Erakovicová (N. Zél.), zdolala Cibulkovú v rámci spomenutej tímovej súťaže za 211 minút tesne 7:5, 1:6, 9:7 a aj cez silné kŕče vyrovnala na 1:1, ale o deň neskôr pre celkovú vyčerpanosť a podozrenie z natrhnutia svalu na ľavej nohe nenastúpila. Slovenky napokon aj vďaka tejto indispozícii líderky hostiek zvíťazili 4:1.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 26. May 2008 16:53 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|16. May 2024| 07:34
Smola pre Poláška s Mertiňákom, výhoda pre Slovensko

PARÍŽ 26. mája (SITA) - Slovenský tenista Filip Polášek si v Paríži na Roland Garros od soboty premiérovo v celej svojej kariére, vrátane juniorskej, ako priamy aktér užíva grandslamovú atmosféru. "Nervozita zatiaľ neprišla, ale je to tu naozaj iné ako na bežných turnajoch - oveľa viac ľudí, trochu chaos, veľa sa toho nachodíte po areáli a jeho okolí za tréningom. Už sme boli v dvoch rôznych kluboch a teraz smerujem do tretieho. Zahrali sme si proti Poliakom Mariuszovi Fyrstenbergovi a Marcinovi Matkowskému, potom proti nejakým Američanom a modelovaný zápas absolvujeme aj v pondelok popoludní a v utorok. Grandslamy sú odlišné aj v tom, že sa hrá na zhody i výhody a klasický rozhodujúci set. Človek si však rýchlo zvykne,“ povedal F. Polášek pre agentúru SITA pri sledovaní zápasu svojho kamaráta, Čecha Iva Minářa.

Vo francúzskej metropole je 74. muž deblového svetového rebríčka zatiaľ sám. "Samotu však vôbec nepociťujem. Môj deblový partner Travis Parrott býva neďaleko mňa a aj tak sme prakticky celý deň na dvorcoch či pri nich. Priateľka sem so mnou nemohla prísť pre pracovné povinnosti, ale rodičia sa zberajú - ešte uvidíme,“ uviedol 22-ročný Zvolenčan F. Polášek, ktorý v apríli proti Gruzínsku absolvoval úspešný daviscupový debut v debli, ale aj singli. Dvojhre sa v ostatných mesiacoch venuje len sporadicky pre náročnosť zladenia individuálneho a párového programu.

Ako je známe, Polášek po boku Parrotta, s ktorým sa nedávno prebojoval až do finále na turnaji hlavného okruhu ATP vo Valencii, bude vo francúzskej metropole v 1. kole čeliť krajanovi Michalovi Mertiňákovi provizórne doplnenému Švajčiarom Jeanom-Claudom Scherrerom (Rakúšan Oliver Marach si v Pörtschachu zranil chrbát). "Merťo to okamžite komentoval, že ´bad luck draw´, teda nešťastný žreb. Je to fakt dosť veľká smola, ale zároveň výhoda pre Slovensko. Jeden z nás určite bude v druhom kole,“ usmial sa F. Polášek.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 26. May 2008 16:53 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|16. May 2024| 07:34
Pre dážď zrušili 17 na pondelok naplánovaných zápasov

PARÍŽ 26. mája (SITA) - Na druhom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny, Roland Garros v Paríži, organizátori pre dážď zrušili 17 pôvodne na pondelok naplánovaných stretnutí, medzi nimi aj súboj kvalifikantky Jarmily Gajdošovej v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry žien s domácou držiteľkou voľnej karty Oliviou Sanchezovou. Zo šlágrov sa napokon najskôr v utorok uskutočnia duely Chorváta Maria Ančiča s Talianom Andreasom Seppim či Švajčiara Stanislasa Wawrinku proti Nemcovi Philipovi Kohlschreiberovi. Zo 64 na pondelok naplánovaných duelov odohrali 26. Rozohratých je 11 súbojov a 10 zatiaľ figuruje na "čakacej listine".





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Last edited by tin-majo on 26. May 2008 21:10, edited 1 time in total.

Top
  Profile
Reply with quote  

Tier I Title Holder
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 26. May 2008 17:53 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 201
Location: Prešov, Slovakia
Local Time:
|16. May 2024| 06:34
Správa o Gasquetovom kolene je tu za hodinu už dvakrát ;)


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 27. May 2008 14:58 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|16. May 2024| 07:34
Tenis: Mečíř bude trénovať Lacka, Kučera sa vracia


BRATISLAVA 27. mája (SITA) - Karol Kučera by mal od septembra opäť pôsobiť v slovenskom tenise, ale už ako tréner.

Bývalý skvelý hráč pre Hospodárske noviny uviedol, že rád pomôže reprezentácii, keďže výkonnosť najmä mladých tenistov v poslednom čase stagnuje a v novej funkcii môže využiť bohaté hráčske skúsenosti.

“Oslovil som Karola s takou ponukou, že by od septembra mohol pomôcť v daviscupovom tíme. Zaujalo ho to, zatiaľ nie je nič dohodnuté, ale je to na dobrej ceste. Uzavrieť by sme to chceli do konca júna,” povedal pre agentúru SITA generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

Slováci boli v roku 2005 vo finále Davisovho pohára. Odvtedy však paberkujú na rozhraní elitnej svetovej skupiny a euroafrickej zóny. Dôvodom je rozpad kostry úspešného družstva. Karol Kučera ukončil úspešnú kariéru, Karol Beck po známej dopingovej kauze zatiaľ nemieni reprezentovať a najväčší ťahúň tímu Dominik Hrbatý po zranení a dvoch operáciách ruky sa doteraz márne pokúša o návrat aspoň do širšej špičky.

Aktuálnou novinkou v mužskom tenise je aj začínajúca sa užšia spolupráca súčasnej slovenskej jednotky Lukáša Lacka (164. v ATP Entry vo dvojhre) s kapitánom daviscupového tímu Miloslavom Mečířom. Ten by sa mal pokúsiť zastaviť výkonnostný prepad nedávno ešte najtalentovanejšieho slovenského hráča. “Prakticky sú dohodnutí už od 1. mája. Miloš sa bude venovať Lukášovi v príprave, ale na turnaje s ním nebude cestovať. Na to nemá čas,” dodal Igor Moška.

Slovákov čaká najbližšie už v septembri (19. - 21. 9.) domáci súboj o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára tenisových reprezentačných družstiev. V Sibamac aréne NTC v Bratislave privítajú silný tím Srbska na čele s jedným z najlepších tenistov súčasnosti Novakom Djokovičom.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 28. May 2008 07:45 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|16. May 2024| 07:34
Gajdošová právoplatnou občiankou Austrálie, zatiaľ bez pasu

PARÍŽ 27. mája (SITA) - Momentálny ťažko rozlíšiteľný oficiálny a reálny štatút tenistky Jarmily Gajdošovej vzbudzuje otázniky na Slovensku, ale aj v Austrálii, v ktorej sídli a využíva športovú inštitucionálnu podporu. Bratislavskú rodáčku v utorok po prehre s domácou držiteľkou voľnej karty Oliviou Sanchezovou v 1. kole na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži žiadali o objasnenie situácie zástupcovia slovenských médií, ale aj tých od "protinožcov". Niekdajšia 64. hráčka svetového rebríčka sama nemá jasno vo všetkých aspektoch: "Keby som ja vedela... Mám rezidentúru. To znamená, že v Austrálii môžem žiť, nepotrebujem víza a som jej právoplatný občan. Nemám však ešte pas a to je dôvod, pre ktorý nemôžem napríklad hrať v Pohári federácie. Austrálska federácia žiadala Medzinárodnú tenisovú federáciu ITF a Tenisovú asociáciu žien WTA o výnimku. Oznámili im, že ju v olympijskom roku nemôžem dostať, ale teoreticky už na sezónu 2009 áno. Tennis Australia takisto žiadal o výnimku austrálske úrady. Pôvodne bolo na občianstvo treba nachádzať sa v krajine nepretržite tri mesiace, čo by so spĺňala, ale v októbri to zmenili na deväť mesiacov. Počas nich nesmiete opustiť krajinu a to je pri mne ako vrcholovej športovkyni cestujúcej po svete priveľký limit. Federácia pri žiadosti o výnimku poukázala na to, že som reprezentant Austrálie. Teraz čakám, či tú výnimku

Gajdošová, ktorá v utorok povedala, že na Slovensku nebola už tri roky, sa prostredníctvom čelných funkcionárov Tennis Australia, ktorým takisto ide o vyriešenie celej záležitosti (jedným z dôvodov je poskytovanie štipendia a ďalších benefitov de iure stále reprezentantke SR), pokúšala vo francúzskej metropole štartovať so skratkou AUS za menom: "Angažovali sa v tom. Pred kvalifikáciou i hlavnou súťažou sa usilovali o dosiahnutie zmeny. V súvislosti s Australian Open to išlo, tu napokon nie. Neviem, čo sa s tým teraz deje."





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 28. May 2008 09:53 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|16. May 2024| 07:34
Yannick Noah zobral prešľap svojho syna otcovsky

PARÍŽ 28. mája (SITA, AFP) - Yannick Noah si v utorok počas tretieho hracieho dňa druhého grandslamového turnaja tenisovej sezóny, Roland Garros v Paríži, najmä vychutnával sviatočnú atmosféru osláv 25. výročia jeho titulu na podujatí, ale reč prišla aj na zadržanie jeho syna Joakima. Francúzskeho basketbalistu Chicago Bulls polícia v Gainesville v štáte Florida zadržala v nedeľu v noci na chodníku s fľašou alkoholu v ruke, čím porušil ustanovenia tamojšej mestskej časti. Po dôkladnejšej prehliadke na policajnej stanici sa u profesionálneho hráča NBA našla vo vrecku marihuanová cigareta. Yannick Noah sa k prehrešku svojho syna postavil otcovsky a bez prázdneho moralizovania. "Volal mi a povedal: ´Tati, myslím, že som to pokašľal!´ Ja mu na to, že síce spravil chybu, ale nie je to nič vážne. Nech sa to viac nestane," priblížil svoje výchovné metódy Yannick Noah.

Podľa jubilujúceho víťaza Roland Garros z roku 1983 hrozí Joakimovi pokuta. "Vysvetlil som mu, že ja som robil omyly 20 rokov v kuse a nestratil som nič na svojej popularite, pretože ľudia veria, že som správny chlap. Odkázal som mu, aby sa pokúsil o to isté. ´Keď sa ti podarí niečo dobré, si výnimočný, keď spravíš hlúposť, je to katastrofa. Také sú pravidlá tejto hry. Koniec koncov, tvoje meno je Joakim Noah.´" dodal o poučení pre 23-ročného krídelníka Bulls Yannick Noah.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 28. May 2008 09:54 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|16. May 2024| 07:34
Djokovič si vyskúša trávu v Queen´s Clube

LONDÝN 27. mája (SITA, AP) - Srbský tenista Novak Djokovič rozšíri pole účastníkov turnaja ATP na tráve v londýnskom Queen´s Clube (9. - 15. 6.), ktorý je priamou prípravou na Wimbledon. Svetový hráč číslo 3 v rozhovore pre oficiálnu internetovú stránku podujatia uviedol, že do Queensu sa každý rok rád vracia pre neopakovateľnú atmosféru a s tým spojenú skvelú organizáciu. "Tradície sa tam musia dodržiavať a to sa mi páči. Fanúšikovia rešpektujú hráčov a to je veľmi dôležité," skonštatoval 21-ročný zverenec slovenského trénera Mariána Vajdu. Generálku pred Wimbledonom v Queen´s Clube sa rozhodli využiť aj Rafael Nadal, Andy Roddick, Lleyton Hewitt, Andy Murray, David Nalbandian, Richard Gasquet a Fernando González.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Novinky
PostPosted: 28. May 2008 17:04 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|16. May 2024| 07:34
Šarapovovej trápenie

PARÍŽ - Veľa nechýbalo, aby sa stredajšie ruské ženské derby na ústrednom dvorci Philippa Chatriera na tenisovom Roland Garros skončilo veľkým prekvapením.
Najvyššie nasadená Maria Šarapovová sa v silnom vetre maximálne vytrápila, kým zdolala krajanku Jevgeniju Rodinovú 6:1, 3:6, 8:6. Zápas trval 148 minút a svetová jednotka si v ňom vyslovene nepotykala so servisom. Až 17 dvojchýb a len 64% prvého podania do dvorca, to je stručná vizitka Šarapovovej trápenia, ktoré napokon vyústilo do tesného víťazstva.

"Bola som veľmi blízko prehry v tomto zápase. Prvý set bol v poriadku, ale potom akoby všetko prestalo fungovať, najmä podanie," komentovala 20-ročná rodáčka zo sibírskeho Ňaganu, ale žijúca na Floride. Za stavu 4:5 v treťom sete bola favoritka dve loptičky od prehry, ale potom vytiahla konečne účinný servis a set aj zápas proti o rok mladšej a o 102 miest v rebríčku nižšie postavenej súperke zachránila.

"Takéto šoky už ďalej nechcem zažívať. Verím, že moja hra sa už bude iba zlepšovať," dodala Ruska, ktorú v 2. kole vyzve Američanka Bethanie Matteková. Šarapovovej chýba ku skompletizovaniu grandslamovej zbierky už len parížsky triumf. V Paríži sa zatiaľ najďalej dostala vlani do semifinále.

Zdroj: SITA



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 403 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Diskusia o Daniele

Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 27  Next

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy