Daniela's podcast "The Real DNA" is available on Spotify & Apple Podcasts        Daniela is player/media relationship representative and ambassador at the Madrid Open   

Post new topic Reply to topic  [ 185 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Diskusia o Daniele

Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next
Author Enter your Message here

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Články o Danke
PostPosted: 20. February 2009 13:04 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|30. April 2024| 08:58
Hantuchová nevyužíva svoju prednosť. Hru na sieti

Abú Zabí - Daniela Hantuchová uznala, že svoje deblové návyky a kvality by mohla častejšie využívať v zápasoch dvojhry.

"Súhlasím, že vo štvorhre som pri sieti dobrá, ale v singloch sa prevažne uspokojujem s hrou od základnej čiary. Je naozaj škoda, že vo dvojhre nenabieham častejšie dopredu," povedala aktérka deblového finále Australian Open 2009, kde po boku Japonky Ai Sugijamovej prehrala so sestrami Williamsovými dvakrát 3:6.

"Možno toto je jeden z aspektov, ktoré potrebujem zapracovať do môjho prejavu. Len by mi to uľahčilo veci a pomohlo," dodala Hantuchová. O svojej pozícii na súčasnej profesionálnej scéne skonštatovala: "Som skúsenejšia ako kedysi a vyrovnanejšia. Stále mám pred sebou zopár sezón. Tenis sa medzičasom v mnohom zmenil. Je silovejší a rýchlejší, ale myslím si, že ešte môžem čosi dosiahnuť. Cítim, že si počínam správne na tréningoch i v zápasoch. Snažím sa zo seba dostávať to najlepšie."






DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Články o Danke
PostPosted: 20. February 2009 13:40 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|30. April 2024| 08:58
no niekedy daniela vybehne na siet, problem je v tom,ze ten nabeh vacsinou nie je spravny a potom ma na sieti tazku poziciu.....parkrat zahodila zopar lahkych volejov( napr v zapase s cornet na AO)....ale daniela na sieti hrala famozne napr na rolland garros, tusim 2007 poti medine-garigues, tam dvakrat po sebe zahrala take tazke halfvoleje uplne senzacne, komentator podotkol, ze ak sa chce niekto naucit hrat na sieti, nech si prestuduje danielu hantuchovu.......skoda, ze pocas roka sledujeme len zopar zapasov daniely, preto si nikdy nemozem vsimnut celkovu hru a tym aj hru na sieti a preto sa mi do pamati vryl prave tento zapas, ktory je uz skoro 2 roky stary......a v zapasoch, ktore pocas roka sledujem napr na esp, vela hry na sieti nevidim..............



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier II Title Holder
 Post subject: Re: Články o Danke
PostPosted: 20. February 2009 13:54 
Offline
User avatar

Joined: 30. April 2008
Posts: 160
Local Time:
|30. April 2024| 08:58
nabeh na siet jej s tym jej pohybom dlhsie trva a to je ten problem..


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Články o Danke
PostPosted: 21. February 2009 16:17 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|30. April 2024| 08:58
nabeh na siet jej s tym jej pohybom dlhsie trva a to je ten problem..
Je to pravda,ale jej pohyb sa od zapasu k zapasu vcelku zlepsuje a preto by si mala zacat viac trufat..Na tom by mala s trenerom viac potrenovat,lebo toto superky niekedy dost zaskoci,ked sa Daniela odhodla zo stereotypnej hry od zakladnej ciary k utoku na siet..




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Články o Danke
PostPosted: 3. March 2009 15:05 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|30. April 2024| 08:58
Tenisové hviezdy vrátane Hantuchovej pomáhajú Austrálii

Do charitatívnej kampane na pomoc obyvateľom Austrálie postihnutým rozsiahlymi a ničivými lesnými požiarmi sa zapojilo niekoľko popredných tenistiek na čele so svetovou jednotkou Serenou Williamsovou.
Medzi hráčkami, ktoré prispeli do verejnej zbierky rôznymi venovanými predmetmi, figuruje aj Slovenka Daniela Hantuchová. Okrem nej v zozname nechýbajú ešte Srbka Ana Ivanovičová, Ruska Dinara Safinová a Austrálčanky Casey Dellacquová, Rennae Stubbsová a Samantha Stosurová. Informuje o tom Tennis Australia.

"Je smutné a tragické, čo postihlo obyvateľov štátu Victoria. Obdivujem všetkých, ktorí nasadili svoje životy na záchranu ľudí. Moje modlitby smerujú ku každému, koho nejakým spôsobom postihol tento ničivý živel," uviedla Američanka Serena Williamsová, ktorá sa v závere januára práve v hlavnom meste Victorie - Melbourne, tešila z triumfu na Australian Open.

"Chcem vyjadriť svoju spoluúčasť všetkým postihnutým a ich rodinám. Aj ja mám v Melbourne rodinu a tiež som sa obávala o bezpečnosť ich priateľov v celej Victorii. Austrálčania prejavili veľké srdcia, nešťastie spojilo desiatky ľudí," komentovala Srbka Ana Ivanovičová, finalistka Australian Open z roku 2008.

"Len niekoľko týždňov pred ničivou katastrofou som strávila krásny deň v Yarra Valley s ľuďmi, ktorí tam žili. Teraz sa ich domovy zmenili na spúšť a moje srdce plače," nerada skonštatovala jedna z najlepších svetových deblistiek Rennae Stubbsová.


Zdroj : SITA



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Články o Danke
PostPosted: 31. March 2009 09:04 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|30. April 2024| 08:58
Hantuchová: Top 10 je teraz ďaleko

Tohto roku ste zatiaľ nezdolali hráčku z najlepšej dvadsiatky. Z ktorého zápasu ste mali najlepší pocit?
Najlepší pocit? Hm. Ťažko povedať, tohto roku azda taký zápas ani nebol. Možno súboj proti Belgičanke Wickmayerovej v Indian Wells, keď som odvrátila dva mečbaly a otočila zápas. Tam som zahrala priam neskutočné loptičky, čo sa mi už v iných stretnutiach nepodarilo.

Vašim novým trénerom je Thomas Högstedt. Prečo padla voľba na neho?
Spolupracujeme zatiaľ na skúšku, po turnaji v Miami uvidíme. Thomas je veľmi skúsený tréner, pohybuje sa na okruhu už niekoľko rokov, dobre pozná hráčky a najmä - je optimista. To potrebujem.

Cítite sa už v takej tenisovej pohode ako pred zranením päty?
Určite nie. Ešte mám od tenisovej pohody ďaleko.

V Indian Wells ste uhrali tretie kolo, na turnaji v Miami druhé. Stále platí, že sa chcete tohto roku vrátiť do Top 10?
Platí, ale predo mnou je veľmi veľa práce. Momentálne si myslím, že najlepšia desiatka je dosť ďaleko, ale treba zavrieť oči a makať.

Čo hovoríte na vašu premožiteľku z Indian Wells Rakúšanku Bammerovú, ktorá si udržuje vysokú výkonnosť aj po tom, čo sa stala mamou?
V tom zápase hrala neskutočne, úplne ma rozstrieľala. A v ďalšom kole odstúpila. No nemohla to spraviť predtým? (so smiechom). Obdivujem ju. Nemá veľa tenisového talentu, ale nahrádza to usilovnosťou a húževnatosťou.

Viacero popredných tenistiek sa zapojilo do kampane na pomoc obyvateľom Austrálie, ktorú postihli ničivé požiare. Prezradíte, čo ste venovali do dražby?
Svoje oblečenie, tričká.

Máte za sebou fotenie v plavkách pre prestížny americký magazín Sports Illustrated. Aká to bola skúsenosť?
Z fotenia mám fantastický zážitok. Fotilo sa v nádherenej lokalite, fotograf vravel, že bola dokonca najkrajšia zo všetkých devätnástich, kde sa pracovalo na záberoch do tohtoročného čísla, takže sme mali šťastie. Je to sen každého dievčaťa, takže čo dodať, nádhera.

Pre magazín ste uviedli, že v porovnaní s tenisom, bola úloha modelky pre vás hračka.
Samotné fotenie bolo veľmi náročné. Štyri dni za sebou sme vstávali o pol piatej ráno, aby sme stihli východ slnka a potom sme čakali, kým slnko zájde. Pracovali sme od rána do večera. Tenis je však tisíckrát ťažší, najmä čo sa týka fyzickej aktivity.

V Miami sa okrem tenisu venujete aj niektorým spoločenským aktivitám. Ako to bolo tohto roku?
Tohto roku som sa to snažila udržať na minime a koncentrovať sa na tenis. Spravila som pár fotiek a šetrila energiu na zápasy. Ale aj tak to bolo nanič.

zdroj: pravda.sk


Top
  Profile
Reply with quote  

Site Admin
 Post subject: Re: Články o Danke
PostPosted: 31. March 2009 09:05 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1085
Location: Prague, Czechia
Local Time:
|30. April 2024| 08:58
Dost depresivní interview, Danka zjevně není vůbec v pohodě. :(


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Články o Danke
PostPosted: 31. March 2009 13:57 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|30. April 2024| 08:58
Dost depresivní interview, Danka zjevně není vůbec v pohodě. :(
tak tak, aj mne sa to zle citalo..... :(



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Články o Danke
PostPosted: 1. April 2009 18:00 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|30. April 2024| 08:58
Daniela asi zistila,ze az tak lahko to nepojde. Plany pred sezonou o Masters a Top 10 su asi uz teraz nedosiahnutelne,neverim a asi neveri ani ona,zeby bola schopna za par mesiacov spravit taky progres. Avsak staci aby sa jej aspon jeden turnaj konecne vydaril,porazila hracku aspon z Top 30 a mozno by si konecne hlboko vydychla a uvolnila sa. Podla mna prave vitazstvo nad nejakou nebezpecnou a kvalitnou hrackou potrebuje. Nemusi to hned byt nejaka Safinova ci Ivanovicova,stacili by hracky z vyssieho priemeru ako Zheng,Bammer ci Benesova a ine. To by jej mozno pomohlo.




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Golden Slam
 Post subject: Články o Danke
PostPosted: 11. April 2009 18:14 
Offline

Joined: 28. April 2008
Posts: 1793
Location: Bratislava
Local Time:
|30. April 2024| 09:58
(klikni), ktorý je súčasťou stránky StreetReporters.net, sa píše, že Daniela sa údajne pokúšala dostať na turnaj WTA v Barcelone. Požiadala o WC, ale organizátori odmietli, lebo vraj chcela aj "štartovné" 50.000 USD. Autor ďalej ironicky poznamenáva, že sa asi chcela zviezť na vlne popularity v súvislosti s fotením pre Sports Illustrated. Na záver píše, že aj keď je niečo také bežná prax, že to urobila hráčka, ktorá je teraz na 42. mieste (je ešte nižšie) a tento rok uhrala na 7 turnajoch jediné štvrťfinále. Na blogu ju ďalej v správe o prehre na Floride posmešne nazvali "Daniela “50.000$” Hantuchova".
Nuž takéto zdroje (blog) treba v dnešnej dobe brať s rezervou. Na Danielu sa už nakydalo všeličo, bohvie, aké šumy vznikli tentoraz. Mne sa to zdá čudné, aj keď vlastne by to mala bližšie na fedcup do Francúzska, po Floride nič nehrá a navyše povedala, že červenú antuku v Európe má radšej. No nemyslím si, že sa musí takto vnucovať a zarábať si peniaze vydieraním.


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Články o Danke
PostPosted: 15. April 2009 16:24 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1032
Location: Trnava,Slovakia
Local Time:
|30. April 2024| 08:58
Daniela pravdepodobne znovu vymenila trenera! Mierne to naznacil Matej Liptak v jednom z rozhovorov:
"Chýbať bude iba Ladislav Simon, ktorý sa dohodol s Magdou Rybárikovou na voľne. Cibulková i Hantuchová budú mať v Limoges svojich trénerov. V Danielinom prípade už asi viem, kto to je, ale nechám na ňu, nech to oznámi sama." Na konkrétnu doplňujúcu otázku, či ide o Švéda, Lipták odpovedal: "Nie." Znamenalo by to, že nepokračuje dočasná spolupráca Hantuchovej s Thomasom Högstedtom.

Takze Daniele nesedel ani Hogstedt... :roll: Som zvedava,u koho zakotvila a ci maju tieto nekonecne zmeny aj nejaky zmysel.. :roll:




DANIELA HANTUCHOVA ANA IVANOVIC NOVAK DJOKOVIC


Top
  Profile WWW
Reply with quote  

Grand Slam Champion
 Post subject: Re: Články o Danke
PostPosted: 16. April 2009 15:13 
Offline
User avatar

Joined: 13. May 2008
Posts: 429
Location: Humenné
Local Time:
|30. April 2024| 08:58
ja si myslim ze usadenie sa u spravneho trenera je velmi podstatne...ved Safinovu to zmenilo na nepoznanie...a neviem ci Zvonarevova tiez menila trenera ale taktiez je na vrchole a to je na okruhu uz nejaky ten piatok...dufam ze teraz to bude to spravne rozhodnutie...ved uvidime. ;)



Danka a Maria


Top
  Profile
Reply with quote  

Tier II Title Holder
 Post subject: Re: Články o Danke
PostPosted: 16. April 2009 19:17 
Offline
User avatar

Joined: 30. April 2008
Posts: 197
Location: Slovakia
Local Time:
|30. April 2024| 08:58
(klikni), ktorý je súčasťou stránky StreetReporters.net, sa píše, že Daniela sa údajne pokúšala dostať na turnaj WTA v Barcelone. Požiadala o WC, ale organizátori odmietli, lebo vraj chcela aj "štartovné" 50.000 USD. Autor ďalej ironicky poznamenáva, že sa asi chcela zviezť na vlne popularity v súvislosti s fotením pre Sports Illustrated. Na záver píše, že aj keď je niečo také bežná prax, že to urobila hráčka, ktorá je teraz na 42. mieste (je ešte nižšie) a tento rok uhrala na 7 turnajoch jediné štvrťfinále. Na blogu ju ďalej v správe o prehre na Floride posmešne nazvali "Daniela “50.000$” Hantuchova".
Nuž takéto zdroje (blog) treba v dnešnej dobe brať s rezervou. Na Danielu sa už nakydalo všeličo, bohvie, aké šumy vznikli tentoraz. Mne sa to zdá čudné, aj keď vlastne by to mala bližšie na fedcup do Francúzska, po Floride nič nehrá a navyše povedala, že červenú antuku v Európe má radšej. No nemyslím si, že sa musí takto vnucovať a zarábať si peniaze vydieraním.

.... nemyslim si, ze by to urobila. Vidno, ze tak ako ma Daniela vela fanusikov, ma aj svojich neprajnikov. Skoda, ze vcera priniesli tuto spravu slovenske agentury a tym aj viacere printove media, nehovoriac o nemenovanej televizii....:roll: .......'zarucene spravy' alebo zase chodia novinari na info na tento web??? Radsej by som taketo 'tiez informacie' tu ani neuvadzala, ak sme jej fanusikovia. Potom sa zbytocne Daniela ociernuje. Pochybujem, ze by toto inak slovenski novinari vypatrali.


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Články o Danke
PostPosted: 17. April 2009 16:43 
Offline
User avatar

Joined: 28. April 2008
Posts: 1176
Location: Nitra - Slovakia
Local Time:
|30. April 2024| 08:58

.... nemyslim si, ze by to urobila. Vidno, ze tak ako ma Daniela vela fanusikov, ma aj svojich neprajnikov. Skoda, ze vcera priniesli tuto spravu slovenske agentury a tym aj viacere printove media, nehovoriac o nemenovanej televizii....:roll: .......'zarucene spravy' alebo zase chodia novinari na info na tento web??? Radsej by som taketo 'tiez informacie' tu ani neuvadzala, ak sme jej fanusikovia. Potom sa zbytocne Daniela ociernuje. Pochybujem, ze by toto inak slovenski novinari vypatrali.
no tych televizii bolo viac......kontesa a juj......a ani ja tomu neverim, navyse, dnes sa v nemenovanom denniku(bol to novy cas, ale to som urcite nechcel povedat) objavili spravy o danielinej afere s tym sneiderom z realu amdrid....ta sprava je stara uz asi 3 mesiace a oni to teraz vyhrabali........



DANIELA HANTUCHOVÁ * MARIA SHARAPOVA * DOMINIKA CIBULKOVÁ * SERENA WILLIAMS * ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ * ANA IVANOVIC
ROGER FEDERER * DAVID FERRER * ANDY RODDICK * PAUL-HENRI MATHIEU * LLEYTON HEWITT


Top
  Profile
Reply with quote  

Career Grand Slam
 Post subject: Re: Články o Danke
PostPosted: 20. May 2009 15:51 
Offline
User avatar

Joined: 01. May 2008
Posts: 1027
Location: Detva / Nitra - Slovakia
Local Time:
|30. April 2024| 08:58
Hantuchová: Odohrala som super zápas

VARŠAVA. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa prebojovala už do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA vo Varšave (dotácia 600.000 dolárov).

V druhom kole si na antuke v poľskej metropole ako nasadená šestka poradila s domácou Urszulou Radwanskou za 74 minút hladko v dvoch setoch 6:3 a 6:1. Hantuchovej štvrťfinálovou súperkou v generálke na grandslamový Roland Garros bude vo štvrtok Češka Klára Zakopalová. V januári na turnaji v Sydney ju slovenská dvojka zdolala hladko v dvoch setoch 6:3 a 6:0.

Hantuchová štartujúca vo Varšave s voľnou kartou má vďaka postupu medzi elitnú osmičku už teraz istú prémiu 15.100 dolárov, do rebríčka WTA jej pribudne 120 bodov. Zverenka brazílskeho trénera Larriho Passosa sa v Poľsku druhýkrát v tomto roku prebojovala do štvrťfinále, v apríli sa jej to podarilo na zelenej antuke v Ponte Vedra Beach. Na turnajoch v Dubaji a v Indian Wells bolo pre Hantuchovú konečnou stanicou osemfinále.

Hantuchovej nevyšiel úvod stretnutia s mladšou zo sestier Radwanských, keď v druhom geme'stratila vlastné podanie a Poľka sa po potvrdení brejku ujala vedenia 3:0.

Hantuchová však v ďalších minútach zlepšila podanie, zvýšila agresivitu pri jednotlivých úderoch a šnúrou šiestich gemov získala prvý set vo svoj prospech. druhé dejstvo bolo už jasne v réžii Slovenky. Hantuchová si po rýchlom brejku vybudovala náskok 4:1 a v siedmom geme premenila pri vlastnom podaní hneď prvý mečbal.

Hantuchová po hladkom postupe do štvrťfinále netajila veľkú spokojnosť. "Odohrala som super zápas. Úvod mi nevyšiel, no od stavu 0:3 som získala sedem gemov za sebou a potom som už kontrolovala vývoj stretnutia. Potrebovala som sa najskôr dostať do úderov, lebo vo Varšave je strašne pomalý dvorec, čo mi totálne nevyhovuje. Snažila som sa však na to nemyslieť. Som veľmi spokojná so svojím výkonom. Tlačila som ju z jednej strany na druhú a Urszula nemala čas niečo vymýšľat. Keď má čas, vie byť nepríjemná ako jej staršia sestra Agnieszka. Poľskí diváci boli celkom féroví. Ku koncu sa ju snažili povzbudiť, ale aj oni videli, že to je jednoznačné," povedala pre TASR Hantuchová, ktorú vo štvrťfinále čaká Češka Koukalová.

"V Sydney som ju hladko zdolala, no v Austrálii sa hralo na harde, ktorý mi viac vyhovuje. Klára je nepríjemná hráčka a určite to nebude jedoduchý zápas. Záleží na tom, aký vychytí deň. Dôležité však bude, aby som hrala koncentrovane ako dnes a bojovala o každú loptu," dodala Hantuchová.





Daniela Hantuchová, Maria Sharapova, Anastasia Myskina, Dominika Cibulková, Jelena Dementieva, Vera Zvonareva, Jelena Dokic, Sesil Karatančeva, Amanda Coetzer, Barbara Schett, Anna Chakvetadze, Nadia Petrova, Jelena Bovina, Svetlana Kuznecova, Serena Williams ...


Top
  Profile
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 185 posts ] 

Board index : Slovenské fórum (SVK) : Diskusia o Daniele

Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  






This forum is powered by phpBB • Style based on N.Design by Midnight Phoenix
Chat and Shoutbox based on Ajax Chat by blueimpFacebook connect for phpBB by SVmods.
Privacy policy